klinikiniai tyrimai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „klinikiniai tyrimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „klinikiniai tyrimai“.

Viktorija gavo retą šansą gydytis brangiais nekompensuojamais vaistais nuo vėžio: jų kaina – 16 tūkst. per mėnesį

Klinikiniai tyrimai kai kuriems ligoniams yra vienintelis šansas gauti naujus, brangius, bet nekompensuojamus vaistus. Pacientų organizacijos skundžiasi, kad tokių tyrimų Lietuvoje atliekama mažiau nei užsienyje. Vis dėlto, kai kurie žmonės sako, kad nė už ką nenorėtų būti eksperimentiniais gyvūnėliais.  Vilnietei Viktorijai Jakutienei prieš metus buvo nustatytas kraujo vėžys. Tuomet moteris nuėjo pasitikrinti sveikatą, kai keistai suskaudo kaklą.

Dar viena vakcina: „Valneva“ sėkmingai atliko pradinius klinikinius tyrimus

Prancūzijos biotechnologijų bendrovė „Valneva“ baigė pradinį klinikinių savo kuriamos vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapą, kuris parodė vaisto saugumą ir veiksmingumą, rašoma bendrovės pranešime spaudai. „Valneva“ šiandien skelbia teigiamus inaktyvuotos, adjuvantinės vakcinos kandidatės VLA2001 klinikinių tyrimų rezultatus“, – sakoma pranešime, kuriame teigiama, kad vakcina „yra gerai toleruojama ir nekelia abejonių dėl saugumo“. Tuo pačiu metu, pasak bendrovės, daugiau pas nei 90 proc.
2021-04-06

Klinikiniai tyrimai – laiko patikrintas kelias į medicinos pažangą

Kai nusipirkę vaistus išsitraukiame iš dėžutės kartais net keliuose puslapiuose surašytą informacinį lapelį, kuriame pateikti duomenys apie indikacijas, kontraindikacijas, galimą šalutinį poveikį, dažnai nežinome, kad tai klinikinių tyrimų išvados, gautos gydant ir stebint dideles savanorių pacientų grupes įvairiose šalyse, tarp jų ir Lietuvoje.
2012-02-22

Jau per artimiausią dešimtmetį naudosime dirbtinį kraują?

Mokslininkų teigimu, jau per ateinančius 10 metų operacijų metu bus naudojamas dirbtinis kraujas iš kamieninių ląstelių. Telegraph.co.uk rašo, kad per dvejus–trejus metus planuojama pradėti klinikinius tyrimus su dirbtiniu krauju, pagamintu naudojant suaugusio žmogaus kamienines ląsteles. Tikimasi, kad netolimoje ateityje būtent tokio – dirbtinio – kraujo naudojimas taps įprasta medicinine praktika, esant tikro kraujo trūkumui.
2011-10-27

Kiaulių organų persodinimas žmonėms – jau po 2 metų

JAV mokslininkai planuoja per artimiausius 2 metus pradėti klinikinius ksenotransplantacijos – gyvūnų organų ir audinių persodinimo žmonėms – tyrimus. Šiuolaikinės medicinos pasaulis yra revoliucijos, kurią, kaip tikimasi, sukels ksenotransplantacija, išvakarėse. Taip mano Pitsburgo universiteto Thomo E. Starzlo Transplantologijos instituto (JAV) mokslininkai dr. Burcinas Ekseris ir dr.
2011-10-25

Veiksmingi vaistai nuo maliarijos - realybė?

Tarptautinė farmacijos kompanija „GlaxoSmithKline“ (GSK) paskelbė naujo tyrimo rezultatus,  teikiančius vilčių atrasti vaistus, skirtus gydyti maliariją. Tyrimo rezultatai buvo gauti visus metus tiriant daugiau nei 2 milijonus junginių iš GSK cheminės bibliotekos ir siekiant išsiaiškinti, kurie iš jų galėtų slopinti maliariją sukeliantį parazitą P. falciparum. Kompanija paviešino daugiau nei  13,5 tūkst. junginių, aktyviausiai veikusių  minėtą parazitą, analizę.
2010-05-24

Mokslininkai mano atradę vaistą nuo odos vėžio

D. Britanijoje vykdomi eksperimentinės vakcinos nuo odos vėžio bandymai atskleidė, kad kai kurie ligoniai visiškai išsigydė melanomą – net ir tais atvejais, kai liga buvo toli pažengusi, praneša „Telegraph.co.uk“. Šio vaisto veiklioji medžiaga atakuoja odos vėžio ląsteles nepažeisdama sveikųjų ir stiprina viso organizmo pasipriešinimą odos vėžiui, teigiama pranešime.
2010-04-12

Homofobiška politika iškraipo tyrimų rezultatus

Tai, kad gėjai ir lesbietės neįtraukiami į medicinines studijas, yra ne tik neetiška, bet ir pavojinga, rodo naujausias tyrimas. JAV transliuotojas „CBC News“ išsiaiškino, kad iš Jungtinėse Valstijose vykdomų klinikinių tyrimų šalinami gėjai ir lesbietės. Šį faktą išsiaiškino biostatistas, rinkęs duomenis vėžio studijoms. Pastebima, kad seksualinė orientacija buvo vienas iš faktorių, dėl kurio žmonės nebuvo įtraukiami į klinikinius tyrimus. Peržiūrėjus per 80 tūkst.
2010-03-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų