grybai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grybai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grybai“.

Kaip niekada ankstyvas grybų sezonas – už kilogramą prašo 14 eurų

Grybautojai džiūgauja, nes grybavimo sezonas šiemet kaip reta ankstyvas. Nesulaukę net gegužės miškuose jau ėmė baltuoti vieni ankstyviausių grybų – avižėlės, liaudyje dar vadinamos gegužiukais. Įprastai juos žinovai miškuose rinkdavo nuo gegužės vidurio. Išsiilgusieji grybų pirkėjai už kilogramą pirmųjų avižėlių negaili ir keliolikos eurų. O grybautojai primena, kad anksti dygti pradėjusios avižėlės greitai ir baigiasi, tad ragina suskubti į miškus. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
2024-05-03

Iš miško Kristina grįžo su pilna pintine grybų: atskleidė, kur rado

Biržų miške apsilankiusi Kristina Sriubikienė jau renka pirmąsias miško gėrybes – Pavasarines baltekles.   „8 erkės, akrobatiniai sugebėjimai skinantis kelią link grybų išlaužytu mišku, sudilgintos rankos ir krepšiukas avižėlių – tokios naujienos iš miško“, – socialinio tinklo „Facebook“ „Grybautojų“ grupėje rašo Kristina.
2024-05-02

Lietuviai masiškai ieško 1 grybo: ekspertai įspėja – jis mirtinai nuodingas

Pavasarį randami grybai yra mažiau žinomi, nei rudenį sutinkami grybai. Todėl kyla klausimas, kurie pavasariški grybai yra valgomi, o kurių geriau neliesti? Apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ papasakojo grybų pasaulio ekspertė, edukatorė Aurelija Plukė. Ekspertės teigimu, Lietuva yra grybus mėgstanti šalis ir mes jų nebijome, drąsiai eksperimentuojame, ragaujame skirtingus grybus. Dėl šio lietuvių smalsumo laidos pašnekovė džiaugiasi.
2024-04-30

Atėjęs į mišką Gytis negalėjo patikėti, ką mato: „Nors imk ir kibirais nešk“

Varėnoje gyvenantis Gytis, Varėnos miške rado grybautojų svajonę: pirmuosius grybus – bobausius.    „Nors imk ir kibirais nešk“, – socialinio tinklo „Facebook“ „Grybautojų“ grupėje juokauja varėniškis. Vyras pasakoja, kad grybauja nuo 14 metų, todėl grybus atpažįsta puikiai: „Žinoma, pamatęs tiek bobausių vienoje vietoje nustebau. Bet kadangi mažai kas juos renka, tai nieko nuostabaus. Aišku, tikrai ne visur tiek rasi, tiesiog žinau vietas, kur galima rasti.
2024-04-29

64-erių moteris mirė suvalgiusi grybų briedžiukų

64 metų amerikietė Donna Ventura mirė apsinuodijusi maistu, kai suši restorane suvalgė užkrėstą lašišos suktinuką. Jos vyras prižadėjo jai siekti teisingumo ir įspėti visus. Donna Ventura paskutinėmis gyvenimo dienomis savo artimiesiems sakė nesanti tikra, ar jai pavyks išgyventi.
2024-04-27

Miške jokiu būdu nerinkite šio grybo: gali baigtis liūdnai

Socialiniame tinkle „Facebook“, Kuršių nerijos nacionalinis parkas dalinasi informacija apie retą Lietuvos grybą – bohemiškąjį aukšliagrybį. „Pavasaris – bohemiškųjų aukšliavarpių derėjimo metas“, – teigiama socialinio tinklo įraše.
2024-04-26

Atėjusi į mišką Simona nustėro: to balandį dar nebuvo mačiusi

Lietuvos gamta šiemet krečia nematytus pokštus – dar neseniai mėgavomės vasariška šiluma, o vėliau iškrito sniegas. Stipriai sušilus orams miškuose pasirodė ir pirmieji grybai, tiesa, ne tik pavasariniai – aptiktos ir pirmosios voveraitės. Balandžio 20 dieną į mišką Jurbarko rajone nustojus snigti briedžiukų išvykusi ieškoti Simona Juškevičiūtė nustebo radusi ne pavasarinių grybų, o iš tolo geltonuojančias voveraites.
2024-04-24

Lietuviai masiškai miškuose ieško šių grybų: įspėja, kad gali baigtis liūdnai

Atšilus orams lietuviai ėmė plūsti į miškus, o iš jų grįžta jau su pirmaisiais laimikiais – grybais ir skuba jais pasimėgauti. Tačiau specialistai kasmet, vos pasirodžius pirmiesiems pavasariniams grybams, įspėja – kai kurie jų yra nuodingi ir juos vartoti galima tik tinkamai paruošus, kitaip gali grėsti apsinuodijimas. Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojas, mikologas dr. Jonas Kasparavičius naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad pavasarinių grybų yra daugybė, tik dar mažai juos pažįstame.
2024-04-23

Šį grybą žolininkas vadina aukso gysla: jo nauda neįtikėtina

Juodasis beržo grybas, dar vadinamas beržo juodgrybiu ar čaga, daugelio laikomas aukso gysla organizmui – jis pasižymi daugybe naudingų savybių. Žolininko Ramūno Vaičiūno teigimu, šiuose grybuose gausu unikalių veikliųjų medžiagų: chromogenų; ląstelienos; steroidinių junginių; lignino; organinių rūgščių; laisvųjų fenolių; flavonoidų; silicio oksido; geležies; aliuminio; kalcio; magnio; natrio; kalio; cinko; vario.
2024-04-17

Šį Lietuvos grybą mokslininkai vadina aukso gysla: ragina nesupainioti su kitu

Jeigu grybavimo krepšeliai jau nuo rudens pabaigos pakabinti ir laukia kito rudeninio sezoną, tai leiskite jiems „ilsėtis” nebent tik iki pavasario. Nuo balandžio mėnesio prasideda briedžiukų augimas, tad grybavimo sezoną galite atidaryti žymiai anksčiau. Pirmiausiai išmokite juos atskirti nuo bobausių ir kitų panašių grybų, o vėliau prisirinkite šių ypatingai naudingų briedžiukų. Mes tik pasiūlysime receptą, kaip juos skaniai suvalgyti.
2024-04-15
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų