galaktika

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „galaktika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „galaktika“.

Rusai apgadino didžiausią pasaulyje radijo teleskopą: nesuvokė jo vertės

Rusofašistai, naikindami Ukrainą, griauna viską iš eilės. Smarkiai apgadintas ir Charkivo srityje esantis didžiausias pasaulyje žemo dažnio radijo teleskopas UTR-2. Objektą, kurį pasitelkę mokslininkai tyrinėjo ir Saulės sistemą, ir tolimas galaktikas, rusai pasirinko neatsitiktinai. Požeminiai trijų kilometrų ilgio tuneliai okupantams pravertė kaip ligoninė ir bunkeris.

Namo kieme observatoriją pasistatęs Artūras galaktikas fotografuoja miegodamas

Kaune gyvenantis programuotojas Artūras Medvedevas laisvalaikiu panyra į astrofotografiją –  iš namo kieme įsirengtos observatorijos stebi ir fotografuoja vyksmą danguje.
2022-11-08

Radinys galaktikoje nustebino astronomus: to rasti nesitikėjo

Astronomai aptiko labai neįprastą į širdies ritmą panašų radijo signalą, skleidžiamą tolimoje galaktikoje, kuris juos nustebino, nes buvo toks pastovus. Astronomai pirmą kartą aptiko ilgalaikius radijo signalus, primenančius „širdies plakimą“, kurie skleidžiami tolimoje galaktikoje. Jis klasifikuojamas kaip greitas radijo bangų protrūkis (RBT) – stiprus nežinomos astrofizinės kilmės radijo bangų protrūkis, paprastai trunkantis ne ilgiau kaip kelias milisekundes.
2022-07-18

JAV mokslininkams pavyko nuotraukoje užfiksuoti pirmąją mūsų galaktikoje esančią juodąją skylę: yra jos vaizdų

Jungtinių Valstijų mokslininkams pavyko nuotraukoje užfiksuoti pirmąją mūsų – „Paukščių tako“ – galaktikos širdyje esančią juodąją skylę. Iki šiol mokslininkai buvo nufotografavę tik juodąją skylę, esančią kitoje galaktikoje. Kaip atrodo net 4 milijonus kartų už Saulę masyvesnis objektas? Milžiniška juodoji skylė „Sagittarius A star“ slypi mūsų – „Paukščių tako“ – galaktikos širdyje ir yra pirmoji, kurią pavyko užfiksuoti nuotraukoje.
2022-05-13

Žemė bendradarbiauja su Galaktikos federacija? Buvęs Izraelio kosmoso saugumo vadovas to neatmeta

Buvęs Izraelio kosmoso saugumo programos vadovas Haimas Eshedas arba ką tik išdavė didžiausią paslaptį pasaulio istorijoje, arba labai kliedžia. H. Eshedas tvirtina, kad Galaktikos federacija palaiko ryšius su JAV ir Izraelio vyriausybėmis, tačiau prašė jos egzistavimą laikyti paslaptyje. H. Eshedas yra buvęs generolas, 29 metus vadovavęs Izraelio kosmoso saugumo programai, taip pat Izraelio technologijos instituto „Technion“ profesorius.
2021-04-15

Pirmosiose „kosminio tinklo“ nuotraukose galimai užfiksuoti milijardai nykštukinių galaktikų

Dideliu mastu, daug didesniu nei galaktikos, visatos medžiaga yra išsidėsčiusi į gijas primenančias struktūras, kurias vadiname „kosminiu tinklu“. Tai milžiniškas susitelkusių galaktikų tinklas, kurį jungia tarpžvaigždinės dujos. Stebėti šias dujų gijas tikrai nėra lengva, o ir galimybė jas studijuoti atsirado tik visai neseniai. Dabar, pirmą kartą istorijoje, astronomai stebėjo kelias kosminio tinklo gijas vienu metu.
2021-04-04

Kosminiai kiaušiniai švies iš toli: taps tikru Velykų atradimu

Norėtumėte pasigaminti naujųjų „Galaktikos“ margučių? Dreamalittlebigger.com aprašoma ši nauja technika. Šiam projektui jums reikės: Dažymui skirtų plastikinių kiaušinių; Akrilinių dažų (spalvos išvardintos toliau); Teptuko; Kempinėlių (paprastą virtuvinę kempinę galima sukarpyti smulkesniais gabalėliais); Tvirto šepetėlio (tiks ir dantų šepetėlis) Norint pasigaminti „Galaktikos“ margučių, visų pirma reikės kiaušinius nudažyti juodai. Jų galima įsigyti jau juodų, arba nudažyti savarankiškai.
2020-04-06

Paukščių Taką pagimdė prieš 10 mlrd. metų vykęs galaktikų susiliejimas

 Paukščių Tako galaktikai būdingas halas yra sudarytas daugiausiai iš žvaigždžių, atkeliavusių prieš 10 mlrd. metų per susidūrimą su kita keturiskart mažesne galaktika, sakoma trečiadienį paskelbtame astronomų straipsnyje. Lėtai plėtojęsis susiliejimas su Gajos-Enkelado galaktika suteikė ne vien suteikė medžiagos mūsų galaktikos halui, prilygstančios 600 mln.
2018-11-01

Paslaptingas signalas iš tolimos galaktikos neramina mokslininkus: kas tai gali būti?

Tyrėjai netyčia užfiksavo keistą radijo signalą, kuris atkeliavo iš galaktikos, esančios už 100 milijonų šviesmečių. Tai buvo tarsi lengvi pulsavimai, trunkantys vos kelias milisekundes. Visgi, kad signalas girdėtųsi už tokio atstumą, jo stiprumas turėjo būti itin didelis – maždaug toks, kokį energijos pliūpsnį paleidžia saulė kas 80 metų. Tai nėra pirmas kartas, kai iš tos pačios galaktikos sklindantis signalas pasiekia Žemės mokslininkus.
2018-10-24

Mokslininkai prabilo apie kosminį kanibalizmą: nauji duomenys rodo pavojų

Itin masyvios juodosios skylės drasko ir ryja bejėges žvaigždes kelis šimtus kartų dažniau negu manyta lig šiol, nurodo mokslininkai. Anksčiau astrofizikai buvo apskaičiavę, kad toks kosminis kanibalizmas yra itin retas reiškinys, nutinkantys kartą per 10-100 tūkstančių metų vienai galaktikai. Vadinamieji „potvynio tipo ardomieji įvykiai“ lig šiol buvo įrodyti tik astronominėse nuotraukose, aprėpiančiose dešimtis tūkstančių galaktikų.
2017-03-14
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų