Įspūdingoje ir atkaklioje „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio serijoje Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo lemiamą mūšį po pratęsimo 100:99 (23:18, 25:25, 20:17, 20:28, 12:11) Utenoje ir žengė į pusfinalį.

Seriją panevėžiečiai laimėjo rezultatu 2-1 ir kitame etape susikaus su Kauno „Žalgiriu“.

„7bet-Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas džiaugėsi tokia serijos baigtimi ir pripažino, kad tai yra didžiausia jo pergalė su Panevėžio ekipa.

„Džiaugiamės, nes vėl pasiekėme pusfinalį. Sunku kalbėti apie rungtynes, bet žinau, kad tai yra didžiausia pergalė, kurią pasiekiau su šia komanda. Turėjome pergalių prieš „Žalgirį“, laimėjo svarbių rungtynių Europos taurės turnyre, bet žinant mūsų situaciją, kaip žaidėme paskutinius du mėnesius, tai yra didžiausia pergalė“, – kalbėjo N.Čanakas.

Išvydome jūsų emocijas po finalinio švilpuko. Turbūt, N.Čanaką išvysti tokį yra reta proga?

Manau, kad pirmą kartą. Buvau laimingas, kai laimėjome taurę su „Partizan“, bet tokios progos retos. Tokia ketvirto kėlinio pabaiga... Prametėme baudas, leidome įmesti jiems tolimus metimus ir lyginti rezultatą. Po tokios ketvirto kėlinio pabaigos sugebėjome iškovoti pergalę pratęsime. Esu labai laimingas, kad sugebėjome vis tik laimėti. Emocijos tuomet užplūsta.

Kokia buvo paskutinės atakos pratęsime mintis?

Pertraukėlės buvau prašęs anksčiau. Tada prametėme baudą ir turėjome dėlioti gynybą. Puolimui pasakiau, kad tiesiog duodame kamuolį Sirvydžiui, Varnui ir tegul žaidžia „1 prieš 1“. Maldūnas atsidūrė laiku ir vietoje ir pelnė lemtingus taškus.

Ar sutinkate, kad visi žaidėjai pasitempė?

Turime problemų su traumomis, Sirvydis prisirinko pražangų. Tad taip žaidėjai parodė charakterį. Tokie turime būti ir serijoje su „Žalgiriu“.

Kodėl nepavyko išlaikyti susikrautos persvaros?

Gegužės mėnuo ir žaidėjai yra pavargę mentaliai bei fiziškai. Vis tik lemiamu metu sirgaliai suteikė mums papildomų jėgų ir būtent jie leido mums išlikti šiame mače. Būtent sirgaliai verti pusfinalio.

D.Bičkauskis šiandien jau buvo solidus. Kiek jo, kuomet buvo traumuotas ir įeidinėjo į formą?

Tai mūsų pagrindinis įžaidėjas. Jo sezonas banguotas ir Dovis turėjo problemų su traumomis. Jam buvo sunkūs metai, bet Bičkauskis yra stiprus psichologiškai žaidėjas, kuris turėjo ir geresnių, ir blogesnių rungtynių. Esu dėkingas klubo vadovams, kurie leido dirbti be didesnio spaudimo, taip pat visiems treneriams bei personalui.

Ko reikia, kad būtumėte konkurencingi pusfinalyje?

Palaukime rytojaus. Tai yra geriausia Lietuvos komanda, bet žaisime be spaudimo ir galiu prižadėti, kad atiduosime visas jėgas.