Lietuvos rankinio lygoje (LRL) prasidėjo kova dėl bronzos medalių. Serijoje iki dviejų pergalių dėl prizinės vietos kovoja Kauno „Granitas-Karys“ ir HC „Vilnius“.

Trečią vietą reguliariajame sezone užėmęs „Granitas-Karys“ turi aikštelės pranašumą ir penktoje vietoje likusį, bet ketvirtfinalio barjerą sėkmingai įveikusį HC „Vilnių“ pirmose rungtynėse priėmė namuose.

Antrame kėlinyje nuo varžovų atitrūkę „Granito-Kario“ rankininkai šventė pergalę rezultatu 36:29 (16:17).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 10 įvarčių pelnęs Matas Jurkevičius, Modestas Štarolis prie pergalės pridėjo 8 įvarčius, Martynas Giedraitis – 5. Vilniaus ekipai Vaidas Drevinskas pelnė 6 įvarčius, Laurynas Palevičius – 5, Martynas Žala – 4.

„Kaip ir laukėme, buvo sudėtingos rungtynės. Iš patyrusių žaidėjų sudaryta varžovų komanda nėra patogi. Tai rodė ir mūsų tarpusavio susitikimai reguliariajame sezone. Pirmame kėlinyje nepavyko susitvarkyti gynyboje ir praleidome net 17 įvarčių. Tai netenkina, nes buvo akcentuota drausmė ir agresyvus darbas gynyboje. Po pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė, pavyko apsiginti ir atradom progų greitom atakom. Tai ir buvo raktas į pergalę. Antrame kėlinyje pavyko pristabdyti HC „Vilniaus“ smogiamąjį trejetą. Gynėmės kaip susitarę, gelbėjo vartininkai ir mums atsirišo rankos“, – komentavo „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

„Sunku pasakyti ko trūko iki pergalės. Įkritome į duobę ir nesugebėjome pakilti. Antrame kėlinyje pora kartų žaidėme mažumoje, varžovai sugebėjo panaikinti mūsų persvarą, o mums pakišo koją nesumesti metimai. Vėl kritiškai reikia vertinti mūsų vartininkų pasirodymą, kaip ir paskutinėse pusfinalio rungtynėse. Pagrindinio vartininko trauma atsiliepė komandai ir morališkai. Bet dar niekas neprarasta. Gavome šaltą dušą ir tikėkimės, kad antrose rungtynėse duosime kitokią kovą“, – tikino HC „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas.

Antrosios serijos rungtynės vyks sekmadienį Vilniuje.

Šeštadienį antrąsias LRL finalo rungtynes žais Klaipėdos „Dragūnas“ ir Vilniaus „Šviesa“. Pirmose finalo rungtynėse čempionės titulą ginanti „Šviesa“ namuose išplėšė pergalę 30:29 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Antrosios finalo serijos rungtynės vyks Klaipėdoje.