• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Menstruacinio ciklo švietėja“ teigia, kad mėnesinių kraujas yra senovės moterų paslaptis, suteikianti odai švytėjimą. Ar tai tiesa? Gydytojai išsakė savo nuomonę.

„Menstruacinio ciklo švietėja“ teigia, kad mėnesinių kraujas yra senovės moterų paslaptis, suteikianti odai švytėjimą. Ar tai tiesa? Gydytojai išsakė savo nuomonę.

REKLAMA

„Menstruacijų ciklo švietėja“ Sarah Sol sukėlė audrą socialiniuose tinkluose, kai atskleidė, jog veido kaukei naudoja menstruacijų kraują.

Šiuo ne itin maloniu laikotarpiu moteris kankina skrandžio spazmai, nuotaikų svyravimai ir nuovargis, tačiau socialinio tinklo „Instagram“ turinio kūrėja Sarah Sol sako, kad mes nepasinaudojame viena gudrybe. Ji prisipažįsta, jog mentruacijų kraują tepa ant veido bei tvirtina, kad tai yra senovinė moteriška paslaptis suteikianti odai jaunatvišką šytėjimą, rašo mirror.co.uk.

Sarah sakė suprantanti žmonių pasibjaurėjimą, tačiau, pasak jos, menstruacijų kraujyje gausu geležies, baltymų, vario ir seleno, kurie yra labai naudingi odai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei išmoksime tai gerbti ir naudoti, užuot gėdijęsi ir bjaurėjęsi tuo, mūsų visuomenei reikės mažiau užpildų ir injekcijų“, – aiškino Egipte ir Indonezijoje gyvenanti turinio kūrėja. – Tai tas pats maistingųjų medžiagų kupinas kraujas, kuris maitina visą gyvybę šioje planetoje.“

REKLAMA

„Istoriniai gydymo būdai ir senovinės paslaptys paprastai dažnai minimi istoriniuose tekstuose ar kultūriniuose papročiuose, tačiau šio konkretaus metodo nėra nė viename patikimame šaltinyje, kurį peržiūrėjau, – teigė medicinos ekspertas Lawrence Cunningham iš „UK Care Guide“. –

Spėju, kad tokių tendencijų patrauklumą dažnai labiau lemia pats šokiruojantis faktas ir galimybė žaibiškai užkariauti socialinės žiniasklaidos platformas, o ne reali nauda.“

L. Cunninghamas ryžosi išsakyti savo nuomonę, kai internetą užplūdo daugybė keistų ir dažnai neįrodytų senėjimą stabdančių ritualų. Viena moteris praėjusią savaitę atskleidė naudojanti motinos pieną, nes jos teigimu, jis veikia kaip botoksas. 

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojai to nerekomenduoja

Nors menstruacijų kraujyje neabejotinai gausu maistingųjų medžiagų, tačiau jame taip pat yra daug bakterijų. Todėl tepant jį ant veido gali patekti infekcija ir odą stipriai sudirginti.  Maistingosios medžiagos skirtos tik potencialiam embrionui palaikyti.

Tai patvirtino ir dermatologas Hamdanas Abdullah Hamedas. „Nemanau, kad yra tyrimų, įrodančių, jog ši tendencija yra veiksminga, – sakė jis laikraščiui „The Mirror“. – Menstruacijų kraujas nėra sterilus. Iš tikrųjų jis gali sukelti daugiau odos infekcijų, nes jame esančios bakterijos gali kauptis ant odos ir atsirasti spuogų.“

Jei nepaisant įspėjimų vis dar norite išbandyti daugiau „pasidaryk pats“ odos priežiūros priemonių, abu gydytojai rekomenduoja naudoti natūralias sudedamąsias dalis, pavyzdžiui, medų. Ši medžiaga yra natūralus drėkiklis – jis pritraukia vandenį, todėl puikiai drėkina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš pat einant miegoti labai naudinga veidą patepti medumi, ypač jei jūsų oda yra problemiška ar spuoguota – tuo pačiu užkirsite kelią smulkių linijų ir raukšlių formavimuisi. H. A. Hamedas veido kaukes rekomenduoja pasidaryti iš naminių ingredientų.

„Naudokite natūralius ingredientus – avokadą, kokosą, medų ir avižinius dribsnius, – patarė jis. – Jie sumažins paraudimą, pašalins sudirgimą ir sulaikys veido drėgmę.“

Pasak jo, veido kaukėms galima naudoti ir kitus natūralius ingredientus, pavyzdžiui, uogas ar žaliąją arbatą. Šie komponentai padeda kovoti su odos ląstelių stresu, kuris smarkiai prisideda prie odos senėjimo.

„Kaukes iš šių ingredientų galite pasigaminti namuose ir jos yra žymiai saugesnės, nei nepatikimos tendencijos, plintančios „TikTok“ platformoje“, – pridūrė dermatologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų