28
Lietuva – Ukraina (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Penktadienį Vilniaus „Twinsbet“ arenoje baigėsi savaitę laiko trukęs 2024 metų pasaulio čempionato I diviziono B grupės turnyras. Finale Lietuvos ledo ritulininkai turėjo pripažinti ukrainiečių pranašumą 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) ir toliau tęs kovas tame pačiame divizione. Turnyrą Vilniuje laimėję ukrainiečiai toliau varžysis stipresnėje I diviziono A grupėje.

28

Kanadiečio Rono Pasco treniruojama Lietuvos rinktinė puolime mažai kuom nusileido savo varžovams, tačiau šie buvo tikslesni ir savo skirtumą didino pamažu kas kėlinį.

Lietuvos rinktinė šiose rungtynėse lietuviai nusileido ir pagal smūgius į vartus – 18 (6, 6, 6) prieš 25 (12, 7, 6).

Paguodos įvartį rungtynių pabaigoje Lietuvos rinktinei pelnė 21-erių klaipėdietis Eimantas Noreika, sėkmingai išnaudojęs turėtą kiekybinę persvarą.

Trečias kėlinys

Kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai ir vėl žaidė akyviau, bet rezultatas nesikeitė.

Iki rungtynių pabaigos likus 9 minutėms vienas prieš vartininką atakoje atsidūrė Tadas Kumeliauskas, tačiau pasižymėti nepavyko ir jam.

Trečias įvartis: Andri Denyskinas vienu lietimu atlieka labai galingą smūgį ir čia M.Armalis buvo bejėgis – 3:0.

Vėliau skirtumą sušvelnino E. Noreika, o Ukrainos pergalę įtvirtino Olexanderis Peresunko 4:1.

Antras kėlinys

Nors lietuviai antrąjį kėlinį pradėjo gana užtikrintai ir puolime turėjo keletą momentų, tačiau ir vėl mūsiškius pristabdė pražanga – Kostas Gusevas tapo ketvirtuoju žaidėju šiame susitikime, kuris Lietuvos rinktinėje gavo 2 baudos minutes.

Šeštą antrojo kėlinio minutę Lietuva sulaukė ketvirto pašalinimo. Nuobaudos susilaukė puolėjas K.Gusevas. Grįžęs po nuobaudos jis bandė reabilituotis ir atliko gražų smūgį, kuris skriejo virš varžovų vartų ir rezultatas išliko nepakitęs.

Savo pranašumą ukrainiečiai dar sykį įrodė antro kėlinio viduryje. Juvelyriškai vienu lietimu į vartus ritulį nukreipė penktąjį įvartį čempionate pelnęs D. Trachtas. Šis ukrainiečių puolėjo įvartis leido pavyti rezultatyviausią pirmenybių žaidėją Robertą Roobą.

Antrajame kėlinyje lietuviai atliko 6 smūgius, tuo tarpu ukrainiečiai – 7.

Pirmasis kėlinys

Rungtynių pradžioje lietuviai užleido iniciatyvą ukrainiečiams, o vartus ne sykį teko saugoti kol kas puikiai rungtyniaujančiam vartininkui Martynui Armaliui.

Devintą rungtynių minutę lietuviai jau antrą kartą liko mažumoje dėl per aukštai iškeltos lazdos, o jau po minutės ukrainiečiams pavyko atidaryti įvarčių sąskaitą, kai smūgiu į artimąjį viršutinį vartų kampą ritulį pasiuntė Danilas Trachtas 0:1.

Praleidę įvartį R. Pasco auklėtiniai ir toliau žaidė grubiai. Aivaras Bendžius pargriovė varžovą lazda ir trečią kartą rungtynėse lietuviai liko mažumoje.

Pirmojo kėlinio pabaigoje lietuviai buvo visiškai užgulę varžovų vartus, o gražų smūgų atliko į aikštę po nuobaudos grįžęs A. Bendžius. Visgi Ukrainos vartininkas atrėmė abu mūsiškių smūgius.

Likus 60 sekundžių iki pirmojo kėlinio pabaigos lietuviai toliau spaudė varžovus, o ritulį perėmęs Marijus Dumčius atliko grąžų, tačiau netikslų smūgį vartų link.

Pirmajame kėlinyje aikštės šeimininkai atliko 6 smūgius, tuo tarpu svečiai - 12.