• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai atrado vorų rūšis, kurios pasigamina savo pačių replikas, kurias naudoja kaip masalą, išblaškantį plėšrūnų dėmesį.

REKLAMA
REKLAMA

BBC rašo, kad vorai gali būti pirmieji gyvūnai, gaminantys natūralaus dydžio savo kūno replikas.

REKLAMA

Pastebėtas voragyvių elgesys taip pat gali paaiškinti ir kodėl daugelis vorų mėgsta papuošti savo tinklus keistai atrodančiais ornamentais, teigiama žurnale „Animal Behaviour“.

Daugelis gyvūnų savo geba užsimaskuoti gamtoje, tačiau vorų strategija suglumino mokslininkus – paprastai pritraukti grobuonių dėmesį yra bloga idėja.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau mokslininkai iš Taichungo universiteto Taivanyje teigia, kad vorai Cyclosa mulmeinensis natūralaus dydžio replikos naudoja būtent šiuo tikslu. Pastebėta, kad to paties geno kitos vorų rūšys savo voratinklius išpuošia detritu (negyvos organinės arba dalinai mineralizuotos medžiagos dalelės), kiaušinio lukštais, augalais ar net maisto likučiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai, stebėdami šias vorų strategijas, nustebo – taip išpuoštus voratinklius plėšrūnai puolė daug dažniau nei neišpuoštus.

Mokslininkai mano, kad dekoracijomis plėšrūnų dėmesys nukreipiamas vis kita kryptimi ir būtent tai daro jas vertingomis.

Tiriant vorų maskavimosi strategijas, pastebėta, kad Taivanio Orchidėjos saloje gyvenantys vorai Cyclosa mulmeinensis iš kiaušinio lukštų pasigamina natūralaus dydžio savo kūno beveik identiškas replikas.

„Kai abu vorai yra tinkle, jie abu atrodo beveik identiškai“, – BBC cituoja Taivanio mokslininkus.Pastebėta, kad plėšrūnai, pavyzdžiui, laukinės širšės, daug dažniau puola būtent vorų klonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų