Naujajam sezonui besirengiantis Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgirio“ klubas sostinės „Sportimos“ manieže trečiąsias kontrolines rungtynes 0:1 (0:0) pralaimėjo Rygos „Metta“ (Latvija) futbolininkams.Tik pačioje rungtynių pabaigoje šeimininkų ekipa prarado koncentraciją ir greitos atakos metu praleido vienintelį rungtynių įvartį.Pergalingo įvarčio autoriumi svečių gretose tapo Artūras Švabce (89 min.).

Pirmajame kėlinyje, kaip jau tampa įprasta, varžovų komanda daugiausia koncentravosi į savo vartų gynybą, tačiau ir vilniečiams sunkiai sekėsi atrasti kelią link priešininkų vartininko, o dauguma atakų baigdavosi neatlikus jokio smūgio. Bene įsimintiniausia žalgiriečių ataka įvyko 36-ą žaidimo minutę, kuomet Danielis Romanovskis įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko efektingą perdavimą kulnu nuo gynėjų atsilaisvinusiam Elivelto, kuris nedelsdamas smūgiavo į vartus, tačiau pataikė tiesiai į vartininką.

Dar po šešių minučių galingą smūgį iš aikštės gilumos atliko komandos naujokas Marinas Matošas, tačiau kroato smūgis skriejo virš vartų skersinio. Kėliniui artėjant link pabaigos pavojingos atakos smaigalyje atsidūrė dar vienas naujokas Simonas Stankevičius, tačiau kietos gynybos pasitiktas puolėjas neišlaikė pusiausvyros ir neatliko užtikrinto smūgio į varžovų vartus, o kamuolys ir vėl atsidūrė vartininko rankose.

Antrajame kėlinyje prasidėjo ir keitimų, ir „Žalgirio“ smūgių karuselė. Kėlinio metu žalgiriečiai pakeitė beveik visus aikštės žaidėjus, o po keitimo pasirodę žaidėjai greitai įsiliejo į žaidimo ritmą ir svariai prisidėjo prie vilniečių atakų. Progas pasižymėti turėjo Saulius Mikoliūnas, Edvinas Baniulis bei Darius Kazubovičius. Pastarasis kėliniui artėjant link pabaigos turėjo net kelias progas išvesti saviškius į priekį, tačiau jaunojo puolėjo smūgiai skriejo varžovų vartininkui į rankas arba virš ar šalia vartų.

Mačo pabaigoje susiklostė ne pats palankiausias scenarijus aikštės šeimininkams. Atakos metu praradę kamuolį žalgiriečiai nesuspėjo drausmingai sugrįžti į gynybą, o tik vieną iš nedaugelio progų turėjęs varžovų žaidėjas A. Švacbe nesuklydo ir pelnė įvartį.

Pirmuosiuose dvejuose kontroliniuose mačuose vilniečiai 1:0 įveikė Lenkijos futbolo elito Balstogės „Jagiellonia“ vienuolikę ir praėjusių metų Latvijos čempionų FK „Liepaja“ komandą.

Kitas rungtynes Vilniaus „Žalgiris“ sausio 30 dieną namuose žais su Jūrmalos „Spartaks“ (Latvija) ekipa.