Ketvirtadienį Europos futbolo stadionus sudrebino net 40 UEFA Europos lygos antrojo atrankos etapo atsakomųjų mačų. Juose kovojo ir trys Lietuvos klubai – FBK „Kaunas“, „Vėtra“ ir „Sūduva“, kurie po pirmųjų susitikimų buvo ne itin dėkingoje padėtyje.

Vis dėlto bent vieniems mūsų šalies atstovams – Vilniaus „Vėtros“ futbolininkams – pavyko peržengti savo varžovų barjerą.

Helsinkio HJK (Suomija) – Vilniaus „Vėtra“ (Lietuva) 1:3 (1:2), pirmos rungtynės 1:0.

Nors rungtynėse Helsinkyje pirmieji į priekį jau 3 minutę po taiklaus M. Kamaros smūgio išsiveržė aikštės šeimininkai, lietuviai nepalūžo ir dar iki petraukos atsakė savo dviem įvarčiais: iš pradžių 27 min. rezultatą išlygino M. Grigalevičius, o 30 min. savo kolegos pavyzdžiu pasekė ir A. Jankauskas – 1:2.

Antrajame kėlinyje HJK žaidėjai visomis išgalėmis bandė gelbėtis ir mušti antrąjį įvartį, bet galiausiai buvo nubausti patys: 81 min. trečią vinį į suomių karstą įkalė J. Morozas – 3:1. Tokiu būdu „Vėtra“ su kaupu atsirevanšavo savo priešininkams už nesėkmę 0:1 per pirmąją akistatą namuose ir kitame turnyro etape surems ietis su Anglijos „Premier“ lygos „Fulham“ vienuolike.

Pirmoji dvikova vyks liepos 30 dieną Vilniuje, o atsakomoji –  rugpjūčio 6-ąją Londone.

FBK „Kaunas“ (Lietuva) – „Sevojno“ (Serbija) 1:1 (0:0), pirmos rungtynės 0:0.

Po nulinių lygiųjų Belgrade Lietuvos vicečempionams Kaune reikėjo tik pergalės. Deja, pirmieji įvartį 48 min. pelnė serbai – pasižymėjo V. Vujovičius. Ir nors kauniečiams 78 min. M. Fridriko dėka pavyko rezultatą išlyginti, to neužteko, kad jie iškovotų kelialapį į trečiąjį UEFA Europos lygos etapą.

„Randers“ (Danija) – Marijampolės „Sūduva“ (Lietuva) 1:1 (1:0), pirmos rungtynės 1:0.

Danijoje „Sūduvai“ reikėjo tik pergalės, bet mačą kur kas sėkmingiau pradėjo „Randers“ futbolininkai, kurie jau 17 minutę po K. Lorentzeno įvarčio pabėgo į priekį – 1:0. Tiesa, iškart po pertraukos, 58 min., P. Lukšys išlygino rezultatą ir atgaivino suvalkiečių viltis, bet tai  buvo viskas, ką lietuviai galėjo padaryti.