• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo sausio 1-osios keičiasi vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimai, tarp kurių – ir sveikatos tikrinimo dažnumas.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal naują tvarką, vairuotojų sveikatos tikrinimo periodiškumas derinamas su vairuotojo pažymėjimo galiojimo laiku – lengvųjų automobilių vairuotojų mėgėjų sveikatos patikrinimas bus atliekamas ne kas 5 metus, kaip dabar, o kas 10 metų.

Periodas netrumpėja profesionaliems vairuotojams – tiems, kuriems vairavimas yra profesija.

REKLAMA

„Dažniau turės tikrintis tie, kurie vairuotojais dirba pagal darbo sutartis – taksi vairuotojai, greitosios medicinos pagalbos vairuotojai ir pan. Profesionalų periodas priklausys nuo jų amžiaus ir kategorijos, taip pat nuo to, ar yra kenksmingų veiksnių. Jis svyruoja nuo metų iki penkerių“, – BNS sakė naująją tvarką ruošusios darbo grupės vadovė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Genovaitė Paulauskienė.

Pagal naują tvarką numatoma rečiau nei iki šiol sveikatą tikrinti vyresnio amžiaus vairuotojams ne profesionalams. Nuo 56 iki 69 metų amžiaus lengvųjų automobilių vairuotojai tikrinsis sveikatą kas penkerius metus – iki šiol jie tai turėdavo daryti kas trejus metus. Nuo 70-ies metų amžiaus vairuotojai, kaip ir iki šiol, turės tikrintis sveikatą kas dveji metai, nuo 80 – kasmet.

REKLAMA
REKLAMA

Naujoje tvarkoje taip pat sumažintas kontraindikacijų, dėl kurių negalima vairuoti automobilių, skaičius ir pobūdis.

„Pavyzdžiui, vairuoti bus leidžiama opalige sergantiems asmenims, taip pat tiems, kurie serga bronchine astma. Jiems iki šiol nebuvo leidžiama vairuoti. Taigi kai kuriomis ligomis sergantiems asmenims, kuriems nebuvo leidžiama vairuoti, dabar bus galima tai daryti. Kadangi ir vaistai pasikeitė, ir gydymas pagerėjo, nebegali būti kontraindikacijų“, – BNS sakė G.Paulauskienė.

Ji pažymėjo, kad individualiais atvejais sergantiesiems bus numatyti tik vairavimo apribojimai, pavyzdžiui, leidžiama vairuoti tik dienos metu, važiuoti be keleivių, važiuoti neviršijant tam tikro nurodyto greičio, ne greitkeliais, be priekabos ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujoje tvarkoje, be kitų pakeitimų, numatoma įteisinti daugelyje Europos Sąjungos (ES) šalių naudojamą Vairuotojo garbės deklaraciją – sveikatos patikrinimo klausimyną apie savo sveikatos būklės vertinimą. Pasak SAM, pacientas turi būti sąmoningas ir atsakingas bei laiku kreiptis į gydytoją, kai tik pajunta savo sveikatos būklės pablogėjimą.

Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimai pakeisti ir tvarka nustatyta vykdant Vyriausybės nutarimą, kuriuo Sveikatos apsaugos ministerija įgaliota nustatyti vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimus ir tvarką, bei siekiant įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl vairuotojų pažymėjimų nuostatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų