• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sporto šakų karaliene tituluojama lengvoji atletika savo ištakas mena dar senovės Egipto laikais. Portalas Spikes-mag.tumblr.com siūlo atsigręžti ne tik į šios sporto šakos istoriją, tačiau ir į dešimt labiausiai šokiravusių ir nustebinusių lengvaatlečių pasaulyje. 

REKLAMA
REKLAMA

10. Rensas Blomas – 2005 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Helsinkyje, šuolis su kartimi

REKLAMA

Atėnų olimpiadoje olandas tenkinosi tik 9-ąja vieta. Tačiau po metų sportininkas nustebino ne tik visus savo varžovus ir žymųjį amerikietį Bradą Walkerį, bet ir lengvosios atletikos aistruolius. 5,80 metrai – to pakako, kad R. Blomas iškovotų pasaulio čempionato aukso medalį.

9. Jenny Simpson – 2011 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Degu, 1500 metrų bėgimas 

REKLAMA
REKLAMA

Sportininkė nustebino visą lengvosios pasaulį, kai, praktikuojanti bėgimą su kliūtimis, startavo 1500 metrų bėgime ir dar laimėjo aukso medalį. Ji tapo ir pirma amerikiete, laimėjusia ši titulą nuo Mary Decker pergalės 1983-aisiais.

8. Tianna Madison – 2005 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Helsinkyje, šuolis į tolį

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būdama vos 19-metė, T. Madison startavo pasaulio čempionate ir pasiekė geriausią kada nors turėtą asmeninį rezultatą – 6,89 m. Žinoma, ji iškovojo ir aukso medalį. Į šią sportininkę amerikiečiai dėjo visas viltis, tačiau tai buvo paskutinis jos toks užfiksuotas rezultatas karjeroje. Vėliau sportininkė savo jėgas nusprendė išbandyti sprinto rungtyse.

REKLAMA

7. Nouria Merah-Benida – 2000 metų olimpinės žaidynės Sidnėjuje, 1500 metrų bėgimas

Didelio aplinkinių dėmesio alžyrietė nesulaukė nei 1997 nei 1999 metais vykusiuose pasaulio čempionatuose. O ir ekspertai jos galimybes vertino kukliai – geriausiu atveju trečia vieta. Bėgant paskutinį ratą, jos varžovės Carla Sacramento ir Suzy Favor Hamilton pirmavo, tačiau nuo nepakeliamo karščio staiga nualpo. Tas pats galėjo nutikti ir N. Merah-Benida, tačiau ji išlaikė didžiausią savo gyvenimo egzaminą ir pasidabino olimpiniu auksu.

REKLAMA

6. Keshornas Walcottas – 2012 metų olimpinės žaidynės Londone, ieties metimas

Amerikietis pats atrodė nustebęs, kai Londono olimpinių žaidynių finale įrankį švystelėjo net 84,58 metrus. Dar labiau nustebo, kai nė vienas jo varžovas ieties nesugebėjo numesti toliau. „Auksinis metimas“ jam garantavo tokios pats spalvos olimpinį medalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

5. Stephanie Brown Trafton – 2008 metų olimpinės žaidynės Pekine, disko metimas

Jokių reikšmingų pergalių, rekordų, blykstelėjimų ir tik 27-a vieta pasaulio disko metikių reitinge. Tačiau Pekino olimpinėse žaidynėse ji diską sviedė taip, kaip niekada to nedarė – 64,74 metrus, ir amerikietės kaklą papuošė olimpinis auksas.

REKLAMA

 

4. Donaldas Thomas – 2007 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Osakoje, šuolis į aukštį

2,14 metrų ūgio buvęs krepšininkas sumanė save išbandyti ir kitoje sporto šakoje – šuolyje į aukštį. Ir 2007 metais jis tapo sensacija, kai nušluostęs nosis geriausiems šuolininkams jis tapo pasaulio čempionu.

 

3. Paraskevi „Voula“ Patoulidou – 1992 metų olimpinės žaidynės Barselonoje, 100 metrų barjerinis bėgimas

REKLAMA

Daugiausiai dėmesio sulaukianti rungtis – 100 metrų bėgimas – turėjo baigtis Gail Davers pergale. Tačiau jos klaida graikei padovanojo aukso medalį. P. Patoulidou pusfinalyje pasiekė geriausią asmeninį rezultatą (12,88 s), o finale šį rezultatą pagerino dar 0,24 s. G.Devers praktiškai turėjo auksinį medalį kišenėje, tačiau užkliuvo už paskutinio barjero ir finišavo tik 5-oje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Joe DeLoachas – 1988 metų olimpinės žaidynės Seule, 200 metrų bėgimas

Būdamas 21-erių, bėgikas pirmą kartą sutiko JAV bėgimo legendą Carlą Lewisą ir iš jo paprašė autografo. 1988-aisiais J. DeLoachas įveikė legendą varžybose savo gimtinėje, o vėliau tą patį pakartojo ir Seule.

1. Billy'is Millsas – 1964 metų olimpinės žaidynės, Meksikas, 10000 metrų bėgimas

„Kas tu toks?“ – po finišo tokio klausimo iš žurnalistų sulaukė B. Millsas. Tam, kad būtų atskleistas įspūdingos bėgiko gyvenimo detalės, teko sukurti filmą „Running Brave“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų