41
Keenanas Evansas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Nuostabiai pusfinalį pradėjęs Kauno „Žalgiris“ leido oponentams sugrąžinti intrigą, tačiau galiausiai iškovojo užtikrintą pergalę. Andrea Trinchieri auklėtiniai namuose 93:72 (33:14, 15:24, 18:22, 27:12) pranoko Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir pusfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

41

Jau ketvirtadienį serija kelsis į Panevėžį.

Šeimininkai startavo uraganiniu puolimu pirmajame ketvirtyje. Keenano Evanso ir jo pagalbininkų pastangomis „Žalgiris“ kėlinį laimėjo net 33:14, o panevėžiečių gyvybę palaikė tik keli Gedimino Oreliko tritaškiai, be to, Nenadas Čanakas išnaudojo abi pirmosios pusės vandens pertraukėles.

Antrajame kėlinyje svečiai atkuto ir pagerino gynybą, patys pamažu naikindami atsilikimą. Prieš pertrauką „7bet-Lietkabelis“ jau atsiliko apvaliu 10-ies taškų skirtumu – 38:48.

Trečiasis kėlinys sėkmingiau klostėsi Panevėžio krepšininkams, kurie jau buvo grėsmingai priartėję (55:60), tačiau „Žalgiris“ pristabdė savo kraujavimą ir lemiamą atkarpo pasitiko turėdamas panašų atotrūkį – 66:60.

Paskutinį ketvirtį kauniečiai pradėjo nenusiteikę juokauti. Pirmų penkių minučių atkarpą „Žalgiris“ laimėjo 19:5 ir vėl atsiplėšė nuo oponentų dideliu skirtumu – 85:65. Darsyk išlipti iš itin gilios duobės svečiai jau nesugebėjo ir turėjo pripažinti priešininkų viršenybę pirmajame serijos mače.

Panevėžiečiams koją kišo didelis klaidų skaičius, iš viso kamuolį jie prarado 22 sykius.

K. Evansas nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias ir naudingiausias. Amerikietis pelnė 15 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Panevėžiečių neišgelbėjo nuostabus G. Oreliko pasirodymas. Puolėjas pelnė 22 taškus (6/6 trit. – pakartotas asmeninis pataikytų tritaškių rekordas) ir sukaupė tiek pat naudingumo balų. Deividas Sirvydis šįsyk susidūrė su sunkumais išnaudodamas pagrindinį savo ginklą (0/5 trit.), o jo sąskaitoje buvo -4 naudingumo balai.

Panevėžiečiai savo gretose šįkart neturėjo Liutauro Lelevičiaus ir Nikola Popovičiaus, o „Žalgiris“ ir toliau negali remtis Arnu Butkevičiumi.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 15, Demetre'as Riversas ir Laurynas Birutis po 12, Kevarrius Hayesas ir Edgaras Ulanovas po 9, Dovydas Giedraitis 8, Lukas Lekavičius 7, Brady Manekas 6.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 22, Džordže Gagičius 16, Diante Baldwinas 12, Martynas Varnas 8.