4
Šiauliuose sėkmė šiemet šypsojosi lietuvių dviratininkams (Nuotr. Nerijus Janauskas)

Vakar Šiauliai sulaukė dviratininkų antplūdžio. Į „Bigbank Lietuvos plento taurės 2015“ ketvirtą etapą suriedėjo apie 500 dviratininkų profesionalų ir mėgėjų, ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos, kurie varžėsi pagrindinėse 100 km varžybose ir pusės distancijos lenktynėse. Visi kiti, nekonkuruojantys su profesionalais, o tiesiog norėję išbandyti jėgas, buvo laukiami „Minkime kartu“ važiavime.

4

Miesto centru besidriekusi 7,2 km trasa buvo kupina iššūkių – posūkiai ir įkalnės bandė susirinkusių dviratininkų ištvermę, o susirinkusiems žiūrovams tapo įdomiu ir emocijų kupinu reginiu. Lyginant su praėjusiais metais, kai oro temperatūra siekė 35 laipsnius karščio, oro sąlygos šiemet buvo puikios – dviratininkus lepino 20 laipsnių šiluma ir atgaivino keli lietaus lašai.

Sėkmė varžybose šiemet labiausiai šypsojosi lietuviams. Nors latviai praėjusiais metais nesunkai iškovojo dvi pirmas vietas ir šiemet varžybų pradžioje atrodė itin stiprūs, prizines vietas iškovojo mūsų tautiečiai.

Ilgojoje distancijoje šįkart geriausiai sekėsi dviratininkui Tomui Vaitkui, kuris trasą įveikė per 2 val. 23 min. 44,325 s. Antroji vieta atiteko Elijui Čiviliui, atstovaujančiam komandai „Top Team – UltraBike“, ir 100 km numynusiam per 2 val. 23 min. 45,731 s. Trečioje vietoje liko Eimantas Gudiškis iš komandos „Velomanija-Niskama“. Jo laikas – 2 val. 23 min. 49,223 s.

Trumpąją distanciją greičiausiai įveikė Marius Pavalkis, atstovaujantis „Vėjas - Šakiai“ komandai. Jis 50 km numynė per 1 val. 16 min. 50,038 s. Antroji vieta atiteko Mantui Bandzevičiui, atstovaujančiam komandai „Best Team B“, ir trasą įveikusiam per 1 val. 16 min. 59,326 s. Nuo jo 0,459 sekundės atsiliko ir per 1 val. 16 min. 59,785 s numynęs 50 km nuotolį, trečią vietą užėmė Pranas Knieža iš komandos „Velo GHOST Veloma“.

Pagrindinėse 100 km varžybose iš viso startavo 157 dviratininkai, o trasą pabaigė – 110 stipriausiųjų. Trumpąją varžybų atkarpą iš viso įveikė 146 dviratininkai, dar 76 – nefinišavo.

Rugpjūčio 30 d. „Bigbank Lietuvos plento taurė 2015“ kelsis į legendinį Nemuno žiedą Kačerginėje, o paskutinis – šeštasis – varžybų etapas, kur ir paaiškės stipriausias šio sezono dviratininkas, įvyks rugsėjo 20 d. sostinėje.