• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savitarnos kasos prekybos centruose daugelį pirkėjų paverčia nusikaltėliais, atskleidė neseniai atliktas tyrimas, kurio rezultatais remiasi britų dienraštis „The Daily Mail“.

REKLAMA
REKLAMA

Beveik trečdalis apklaustų žmonių sakė atsiskaitydami savitarnos kasose dalį produktų pavagiantys, o nemažai žmonių į kasas įveda neteisinga informaciją. Be to, ketvirtadalis tų, kurie teigia nevagiantys, sakė to nedarantys, nes bijo būti pagauti.

REKLAMA

Savitarnos kasos, kuriose pirkėjai turi patys nuskenuoti savo prekes, dažnai yra prastai stebimos, todėl žmonės tuo piktnaudžiauja. Pirkėjai pripažįsta besinaudojantis įvairiais triukais, kad išsineštų kai kurias smulkias prekes nesumokėję arba meluoja apie perkamas prekes.

Dažniausiai pirkėjas nurodo pigesnį vaisių ar daržovę sverdamas, kad reikėtų mažiau mokėti. Kitas dažnas triukas – visuomet nurodyti, kad perki „mažą“ prekę, pavyzdžiui, salotų indelį, nors taip nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Savitarnos kasose yra įdiegti specialūs prietaisai, kurie fiksuoja prekes, kurios buvo įdėtos į pakavimo zoną ir už kurias nebuvo sumokėta, ir praneša, jog „pakavimo zonoje atsirado netikėta prekė“. Tačiau prekybos centrų darbuotojai tai dažnai ignoruoja, kad nesusidarytų eilės. Net jei darbuotojas ir pastebi, kad maišelyje yra prekė, už kurią nebuvo sumokėta, pirkėjas paprasčiausiai gali pasakyti suklydęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palankiausią galimybę sukčiauti suteikia sveriami produktai. Šeštadalis pirkėjų teigė sukčiaujantys, kai sveria prekes. Labai dažai jie nurodo pigiausią daržove, dažniausiai, svogūnus, nors, pavyzdžiui, perka apelsinų.

Tyrimą, kuriame dalyvavo 4 tūkst. 952 žmonės, atliko taupymui skirtas tinklalapis „watchmywallet.co.uk.“

Ekspertai teigia, kad labai dažnai žmonės vagiliauja ne todėl, kad skursta, bet todėl, kad žino, jog juos vargiai sugaus. „Labai dažnai žmonės, kurie nesilaiko taisyklių, neturi sąžinės. Jie elgiasi teisingai tik tuomet, kai žino, jog bus pagauti. O jei tokia galimybė yra maža, jie taisyklių nesilaiko“, – sakė psichologė Beverley Stone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų