• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Santaros klinikos įspėja: situacija stabili, bet netrukus gali pasikeisti

Ligoninėje gydomi 4 COVID-19 sergantys vaikai

Penktadienį paskelbta apie seniai matytus sergamumo COVID-19 rodiklius – nustatyta 1970 naujų atvejų. Pasak Santaros klinikų generalinio direktoriaus, situacija Vilniaus regione yra stabili, tačiau ligoninė dirba pasiruošusi bet kokiems scenarijams. Pastaruoju metu fiksuojami augantys užsikrėtimų skaičiai, ligoninė yra pasiruošusi atidaryti naują skyrių COVID-19 pacientams gydyti.

Penktadienį paskelbta apie seniai matytus sergamumo COVID-19 rodiklius – nustatyta 1970 naujų atvejų. Pasak Santaros klinikų generalinio direktoriaus, situacija Vilniaus regione yra stabili, tačiau ligoninė dirba pasiruošusi bet kokiems scenarijams. Pastaruoju metu fiksuojami augantys užsikrėtimų skaičiai, ligoninė yra pasiruošusi atidaryti naują skyrių COVID-19 pacientams gydyti.

REKLAMA

Naujausią informaciją apie COVID-19 situaciją Santaros klinikose ir Vilniaus regione pristatė Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius.

Situacija stabili

F. Jankevičius sako, kad Santaros klinikos ruošiasi atidaryti naują reanimacijos ir intensyvios terapijos (RITS) lovų skyrių, skirtą COVID-19 pacientams gydyti.

„Turime padarę tam tikrą eilę struktūrinių pokyčių. Tačiau kol kas to neprireikė ir stebėsime situaciją“, – spaudos konferencijoje sakė F. Jankevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, hopitalizacijų skaičius per pastarąją savaitę Vilniaus regione ryškiai nepasikeitė ir išlieka stabilus.

„Žinome, esame labai įsitempę ir pasiruošę reaguoti į besikeičiančią ir labai dinaminę situaciją“, – sako F. Jankevičius.

REKLAMA

Šiuo metu Santaros klinikose iš turimų 78 COVID-19 pacientams skirtų lovų, užimta 80 proc.

„Taip pat kol kas nepasikeitė ir RITS lovų užimtumas. Jis irgi svyruoja tarp 80–90 proc. Panaši situacija kitose Vilniaus regiono ligoninėse“, – sako F. Jankevičius.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iš 110 turimų COVID-19 lovų užimta apie 80 proc. Pasak specialisto, užimtos visos RITS lovos.

„Kitose regiono ligoninėse, tai yra, Alytuje, Ukmergėje, Elektrėnuose COVID-19 lovų užimtumas svyruoja nuo 70 iki 80 proc., toks pat, kaip buvo praėjusią savaitę. Labiausiai džiugina, kad mes nematome poreikio didinti RITS lovų (skaičių – aut. past.), nes hospitalizacijų skaičius išlieka panašus“, – teigia F. Jankevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Santaros klinikos galėtų atidaryti skyrių, kuriame būtų dešimt papildomų RITS lovų.

Planinių paslaugų kiekis ligoninėje taip pat nėra mažinamas.

Ragina ir toliau saugotis

„Dar kartą perspėju – situacija gali pasikeisti ir jeigu mums reikės, būsime priversti atidaryti papildomą RITS skyrių, tuomet, žinoma, tai palies ir planines paslaugas“, – komentuoja F. Jankevičius.

Profesoriaus teigimu, epidemiologinė situacija gali keistis bet kada ir įmanoma yra viskas.

„Stebime situaciją, kaip ji gali pasikeisti. Atvejų skaičius auga. Tikėkimės, kad, noriu tikėtis, kad stabilesnė hospitalizacija susijusi su tuo, kad vakcinacijos lygis auga ir yra pasiekęs beveik 70 proc., žmonės tiesiog neserga sunkaii ir jų neprireikia hospitalizuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai leidžia neperkrauti mūsų sveikatos apsaugos sistemos ir kol kas išsaugoti mūsų planines paslaugas. Būkime labai kantrūs, stebėkime situaciją, laikykimės visų įmanomų apsaugos priemonių ir, žinoma, tęskime skiepijimą ten, kur šiandien galima tai daryti“, – sako F. Jankevičius.

Pasak F. Jankevičiaus, dėl COVID-19 į ligonines patenka vis jaunesni gyventojai.

„Turime įvairaus amžiaus pacientų, net nuo 30 m. ir jaunesnių. Taip pat turime ir keletą hospitalizuotų vaikų, šiandien vaikų ligoninėse hospitalizuoti keturi vaikai, sergantys COVID-19. Tačiau visgi mažėja sunkiai sergančių pacientų skaičius. Mes turime RITS ypatingai sunkius pacientus, bet jų skaičius kol kas yra stabilus“, – sako F. Jankevičius.

REKLAMA

Du pacientai Santaros klinikose yra prijungti prie ECMO sistemų, jiems neužtenka paprasto plaučių ventiliavimo. Tai, pasak F. Jankevičiaus, yra vyresnio amžiaus pacientai, abu yra neskiepyti.

Ligoninėje gydomų vaikų būklė nėra kritinė. Jauniausias – kelerių metų vaikas.

Pabrėžia vakcinacijos svarbą

F. Jankevičius pabrėžia, kad vyriausio amžiaus pacientai susiduria su didžiausia rizika.

„Pirma, Jie turi labai daug gretutinių ligų, kaip taisyklė. Be jokios abejonės, jų atsparumas ligoms yra mažesnis. Tai sąlygoja, kad jie sunkiau serga ir jų gydymas yra sudėtingesnis ir, žinoma, jų tarpe fatalinės išeitys yra dažnesnės“, – sako F. Jankevičius.

REKLAMA

Specialistas sako, kad todėl yra svarbu vakcinuotis. Iš visų Santaros klinikose šiuo metu gydomų COVID-19 pacientų, didžioji dalis yra nepasiskiepiję. Vis dėlto yra gydomų ir pasiskiepijusių asmenų.

„Tai arba žmonės, kurie turi vyresnį amžių ir daug gretutinių ligų. Jų tarpe yra ir tokie, kurių imunitetas po antros dozės vakcinacijos išblėso, nes praėjo pakankamai ilgas laiko tarpas, ilgesnis nei šeši mėnesiai“, – teigia F. Jankevičius.

Pasak jo, apie du trečdaliai Santaros klinikų medikų yra gavę trečią vakcinos dozę. Šiuo metu žinoma apie penkis COVID-19 užsikrėtusius medikus, spėjama, kad jie užsikrėtė dėl po antrosios dozės jau išblėsusio imuniteto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atvejų kreivė kyla

Penktadienį pranešta, kad praėjusią parą nustatyta 1970 naujų COVID-19 atvejų, mirė 18 žmonių, penktadienį skelbia Statistikos departamentas.

15 mirusiųjų buvo neskiepyti ar nepilnai paskiepyti, pilnai paskiepyti buvo trys.

Per parą 3335 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepytas 8771 žmogus.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1223 COVID-19 pacientai – 22 daugiau nei parą prieš, 133 iš jų – reanimacijoje.

REKLAMA

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 16,1 tūkst. molekulinių (PGR) ir 11,3 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Grįžo reikalavimas uždarose patalpose dėvėti kaukes

Nuo penktadienio Lietuvoje uždarose patalpose reikalaujama dėvėti kaukes.

Vyriausybės sprendimu nuo spalio 1 dienos kaukės privalomos uždarose erdvėse, kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkama, vyksta renginiai ir t. t., nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu, ar be jo.

REKLAMA

Iki šiol turintiesiems galimybių pasą, t. y. vakcinuotiems arba koronavirusu persirgusiems žmonėms, kaukių dėvėjimas patalpose buvo rekomenduojamas.

Išlieka ir anksčiau galiojusios išimtys – kaukės neprivalomos neįgaliesiems, jei jie dėl sveikatos būklės negali jų dėvėti, teikiant paslaugas, kurių neįmanoma suteikti su kauke, valgant viešojo maitinimo įstaigose.

Taip pat įsigalioja rekomendacija tiek viešiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministrų kabinetas šią savaitę pritarė tokiems nutarimo dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo pakeitimams.

Tvarka mokyklose nesikeičia – kaukės lieka privalomos vyresniems mokiniams, o pradinukams jų dėvėti ir toliau nereikės.

Grąžinus privalomas kaukes, atsakomybė už jų nedėvėjimą teks pačiam asmeniui.

Už visuomenės sveikatos teisės aktų pažeidimą, kai dėl to kilo pavojus išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms karantino metu, esant ekstremaliajai situacijai, fiziniams asmenims gresia 500–1500 eurų, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Sugriežtinimai patvirtinti dėl spartaus koronaviruso delta atmainos plitimo. Lietuva  praėjusią savaitę įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną.

Neklaidinkite zmoniu,sios vakcinos yra biznis,ne apsauga..virusai mutuoja,nepavys jokia vakcina
Tu 3 skiepytu mirusiu neturejo buti. Taigi susileidus to birzgalo visi turi tapt nemirtingais. Tai kaip cia iseina? Neveikia? Eilini karta isdure?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų