• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėja ketvirtadienį pareiškė, kad šiuo metu prie Pietų Korėjos krantų esantis JAV branduolinis povandeninis laivas faktiškai atitinka Pchenjano brėžiamą ribą, kurią peržengus galima panaudoti branduolinį ginklą.

Šiaurės Korėja ketvirtadienį pareiškė, kad šiuo metu prie Pietų Korėjos krantų esantis JAV branduolinis povandeninis laivas faktiškai atitinka Pchenjano brėžiamą ribą, kurią peržengus galima panaudoti branduolinį ginklą.

REKLAMA

Pchenjano ir Seulo santykiai šiuo metu yra itin prasti – diplomatija įstrigusi, o Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ragina aktyviau plėtoti ginkluotę, įskaitant taktinius branduolinius ginklus.

„Primenu JAV kariškiams, kad vis labiau matomas strateginio branduolinio povandeninio laivo ir kitų strateginių objektų dislokavimas gali atitikti Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos (KLDR) įstatyme dėl branduolinių pajėgų politikos nurodytas branduolinio ginklo panaudojimo sąlygas“, – sakoma Šiaurės Korėjos gynybos ministro Kang Sun Namo pareiškime.

Antradienį vienas Baltųjų rūmų pareigūnas pranešė, kad JAV branduolinis povandeninis laivas pirmą kartą per keturis dešimtmečius atplaukė į Pietų Korėjos uostą.

REKLAMA
REKLAMA

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas, siekiantis sustiprinti Seulo ir Vašingtono santykius didėjant Pchenjano keliamai grėsmei, trečiadienį Busano uoste aplankė „Ohio“ klasės atominį povandeninį laivą. 

REKLAMA

Ankstesnį kartą Vašingtonas vieną iš savo branduolinį ginklą galinčių nešti povandeninių laivų Pietų Korėjoje buvo dislokavęs 1981 metais. 

„Nedraugiškos pajėgos iškėlė KLDR labiausiai neslepiamą ir tiesioginę branduolinę grėsmę, atgabendamos „Ohio“ klasės strateginį branduolinį povandeninį laivą į Busano uosto operacijų bazę, o tai reiškia, kad strateginiai branduoliniai ginklai Korėjos pusiasalyje buvo dislokuoti pirmą kartą po 40 su trupučiu metų“, – teigė Kang Sun Namas. 

REKLAMA
REKLAMA

„JAV kariuomenė turėtų suprasti, kad jos branduolinis turtas pateko į labai pavojingus vandenis“, – sakė jis išplatintame pranešime, kurį pateikė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Reaguodami į Pchenjano grasinimus ir pakartotinius balistinių raketų paleidimus, Seulas ir Vašingtonas sustiprino bendradarbiavimą gynybos srityje ir surengė bendras karines pratybas su pažangiais nesusekamais („stealth“) naikintuvais ir JAV strateginėmis priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį Seule jie surengė pirmąjį Branduolinės konsultacinės grupės susitikimą, kurio pagrindinis tikslas – pagerinti branduolinės veiklos koordinavimą ir padidinti karinę parengtį prieš Pchenjaną.

Balandį, Yoon Suk-yeolui viešint JAV su valstybiniu vizitu, Vašingtonas pirmą kartą paskelbė, kad prie Korėjos pusiasalio dislokuos povandeninį laivą, galintį paleisti balistines raketas su branduolinėmis galvutėmis.

Šiaurės Korėja nesutinka, kad aplink Korėjos pusiasalį būtų dislokuotos JAV branduolinės pajėgos.

REKLAMA

„Bet koks karinių pajėgų panaudojimas prieš KLDR JAV ir Korėjos Liaudies Demokratinei Respublikai bus pats nelaimingiausias pasirinkimas, dėl kurio jos nebegalės galvoti apie savo egzistavimą“, – pareiškė Kang Sun Namas. 

Šis Šiaurės Korėjos pareiškimas pasirodė tuo metu, kai paskelbta, kad Pchenjanas sulaikė amerikiečių karį.

Travis Kingas (Trevis Kingas), kuris, atlikęs kalėjimo bausmę Pietų Korėjoje už užpuolimą, turėjo vykti į Teksasą, antradienį, per ekskursiją po pasienio Panmundžomo kaimą, pateko į Šiaurės Korėją. Jis yra pirmasis žinomas amerikietis, sulaikytas Šiaurės Korėjoje per beveik penkerius metus.

Jungtinės Valstijos pareiškė, kad Šiaurės Korėja nereaguoja į jų bandymus pasikalbėti apie šį amerikiečių karį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų