• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prokurorai per mirusio teisininko Sergejaus Magnickio teismą teigė, kad jis buvo pinigų ištroškęs sukčius ir naudojosi neįgaliaisiais, kad išvengtų mokesčių, praneša "Reuters".

REKLAMA
REKLAMA

Liudininkai teisme pasakojo, kad S. Magnickis, kuris dirbo teisės įmonėje, kurią pasamdė investicijų fondas "Hermitage Capital Management", naudojosi įstatymų spragomis siekdamas finansinės naudos. Mokesčių tarnybos darbuotoja Anastasija Gerasimova teigė, kad investicijų fondo vadovas Viljamas Brauderis (William Browder) vengė mokesčių naudodamasis neįgalių darbuotojų mokesčių lengvatomis. A. Gerasimova sakė, kad dėl šios suktybės buvo prarasta pusė milijardo rublių (apie 16 mln. JAV dolerių), pranešė naujienų agentūra ITAR-TASS.

REKLAMA

Teismas paskyrė S. Magnickiui gynybos advokatų komandą, nes jo šeima atsisakė dalyvauti teisme ir samdyti advokatus. Teismo posėdžiai tęsis balandžio 1 dieną. Didžiojoje Britanijoje gyvenantis V. Brauderis taip pat yra šios bylos kaltinamasis, bet atsisakė dalyvauti teisme. Jis teigia, kad jam ir S. Magnickiui kaltinimai metami iš keršto.

REKLAMA
REKLAMA

S. Magnickis buvo sulaikytas 2008 metais už mokesčių vengimą. Prieš tai jis atskleidė 230 mln. JAV dolerių vertės sukčiavimą mokant mokesčius, į kurį buvo įsivėlę Rusijos pareigūnai. Praėjus beveik metams po sulaikymo, 2009-aisiais, S. Magnickis mirė Maskvos Butyrkų kalėjime, kaip pranešama, nuo kankinimų ir dėl to, kad jam tyčia nebuvo suteikta būtinoji medicinos pagalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl S. Magnickio mirties niekas nebuvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Teisininko mirtis sukėlė tarptautinį pasipiktinimą, o JAV kongresmenai įvedė įstatymą, kuris baudžia rusų pareigūnus, įtariamus žmogaus teisių pažeidimais. Į tai atsakydama Maskva uždraudė amerikiečiams įsivaikinti vaikus iš Rusijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų