• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
V. Putinas (nuotr. SCANPIX)

Rusija trečiadienį išreiškė nusivylimą ir pyktį draudimu jai dalyvauti žiemos olimpiadoje, bet neparodė didelio nustebimo, o prezidentas Vladimiras Putinas galimo olimpiados boikoto dar nekomentavo.

18

Rusija trečiadienį išreiškė nusivylimą ir pyktį draudimu jai dalyvauti žiemos olimpiadoje, bet neparodė didelio nustebimo, o prezidentas Vladimiras Putinas galimo olimpiados boikoto dar nekomentavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) paskelbė diskvalifikuojantis Rusiją per 2018 metų vasario žiemos olimpiadą Pietų Korėjos mieste Pjongčange dėl valstybės remtos dopingo programos. Vis dėlto Rusijos sportininkai galėtų varžytis su olimpine vėliava, kaip neutralūs atletai, pažymėjo komitetas.

REKLAMA

V. Putinas trečiadienį Maskvoje turi pasakyti kalbą ir, kaip tikimasi, pateiks savo požiūrį dėl TOK sprendimo. Kremlius jo dar nekomentavo.

Rusijos olimpinio komiteto vadovas Aleksandras Žukovas antradienį TOK sakė, kad „švarių“ sportininkų baudimas yra „neteisingas ir amoralus“.

Rusijos žiniasklaida reiškė apgailestavimą dėl sprendimo, bet sveikino galimybę kai kuriems sportininkams dalyvauti, nors ir griežtomis sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai sunku priimti kaltinimus ir bausmes. Bet mūsų sportininkų likimas ir mūsų vietos išsaugojimas olimpinėje šeimoje svarbiau“, – rašė dienraštis „Sport Ekspress“.

„Be Rusijos negalima apsieiti“, – pirmajame puslapyje skelbė Kremlių remiantis dienraštis „Izvestija“, kuris pabrėžė, kad „Rusijos olimpiniai sportininkai Tėvynės garbę gins po bet kokia vėliava.“

„Ar Rusija bus olimpiadoje, bet be vėliavos?“ – klausė „Sport Ekspress“, kuris TOK sprendimą pavadino beprecedenčiu.

Sprendimą laikraštis vadino „labai griežtu ir kai kuriais atžvilgiais net žeminančiu Rusiją“, paminėdamas draudimą buvusiam sporto ministrui ir dabartiniam vicepremjerui Vitalijui Mutko visą gyvenimą dalyvauti žaidynėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) „paliko Rusijai atviras duris“, leisdamas sportininkams tam tikra forma dalyvauti, net su žodžiu „Rusija“ ant uniformų, rašė laikraštis.

Kai kurios sporto figūros su tuo sutiko. Ledo ritulio puolėjas Ilja Kovalčiukas valstybinei naujienų agentūrai TASS sakė: „Privalome vykti į olimpiadą. Atsisakymas reiškia pasidavimą.“

Šuolių su kartimi žvaigždė Jelena Isinbajeva TASS sakė: „Kreipdamasi į mūsų sportininkus noriu pasakyti, kad jie jokiu būdu nenusiviltų ir toliau treniruotųsi žaidynėms.“

REKLAMA

Kremlių remianti žiniasklaida didžiausią dėmesį skyrė Grigorijaus Rodčenkovo, kuris davė parodymus apie valstybės kontroliuojamą dopingo programą, diskreditavimui.

G. Rodčenkovas, atskleidęs valstybės remtą dopingo schemą 2014 metų žiemos olimpiadai Sočyje, ėmė slapstytis Jungtinėse Valstijose.

„Grigorijus Rodčenkovas yra tobulas išdavikas“, – rašė bulvarinis dienraštis „Komsomolskaja pravda“.

Pasak laikraščio, TOK veiksmai įrodė, kad „galima sunaikinti visą olimpinę šalį, remiantis netiesioginiais įrodymais ir vienu liudininku, kurio atžvilgiu vyko baudžiamasis tyrimas ir kuris buvo gydomas psichiatrijos ligoninėje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų