• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Perprask savo viršininką

Nuo viršininko priklauso ir tavo karjera, ir atlyginimas, todėl būtina su juo gerai sutarti. Tau labai pasisekė, jei tavo vadovas - malonus žmogus, su kuriuo lengva bendrauti ir aptarti visas kilusias problemas. Visgi, dažniausiai jam turime nemažai priekaištų, o gal net jo bijome. Atpažink savo viršininką iš šių keturių tipų apibūdinimų ir išmok su juo bendrauti.

REKLAMA
REKLAMA

Tironas

Jei velnias dėvėtų Prada kostiumą, veikiausiai jis būtų labai panašus į tavo viršininką. Jis mėgsta viską perimti į savo rankas ir dievina, kai visi šoka pagal jo dūdelę, kol pats demonstruoja savo galią. Norėdamas dominuoti, jis nesidalija turimomis žiniomis bei informacija. Kadangi nemėgsta bendrauti su darbuotojais, jo komanda negali dirbti taip efektyviai kaip turėtų. Toks vadovas tiesiog negali pakęsti laisvai mąstančių žmonių ir tiesiog mėgaujasi savo padėtimi, galėdamas įsakinėti kitiems. Norėdama ką nors pasakyti ar padaryti, turi paprašyti jo leidimo. Dažnai girdi jį rėkiantį, viskuo nepatenkintą. „Tirono“ visi bijo, tačiau niekas negerbia...

REKLAMA

Kas po tuo slypi? Jis bijo. Bijo prarasti vietą, dėl kurios taip sunkiai dirbo ir atkakliai siekė. Bijo būti per švelnus savo darbuotojams, todėl vengia bendrauti. Jam atrodo, jog, jeigu jis elgsis maloniai ir suteiks galimybę savo darbuotojams tobulėti, sumažės jo įtaka ir jis praras visą šlovę. „Tironas“ su tuo niekada nesusitaikytų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip jį įveikti? Turėk omenyje, jog svarbiausia jam nepasiduoti. Turi išmokti pasakyti „ne” savo viršininkui. Neišsigąsk ir nustatyk ribas nuo pat pradžių. Aiškiai pasakyk, jog nesiruoši dirbti savaitgaliais ir neleisi, kad su tavimi būtų kalbamasi tokiu tonu. Kad ir ką jam sakytum, nekelk balso. Juo labiau susierzinęs taps tavo viršininkas, juo svarbiau, kad išliktum rami ir užtikrinta savimi. Tai vienintelis būdas jį šiek tiek „atvėsinti” ir valdyti situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beviltiškasis

Tavo viršininko problema yra ta, jog jis visiškai neturi jokių vadovui būtinų savybių. Dėl šios priežasties negali tinkamai atlikti savo darbo. Dažniausiai tai toks tipas, kuris nuolat kažką skaičiuoja ir analizuoja, tačiau neturi nė menkiausio supratimo, kaip susikalbėti su žmonėmis. Jis toli gražu nėra komunikabilus, beveik neturi draugų. Niekada nežino, kas iš viso to, kas daroma, išeis; nuolat siūlo visiškai niekam tikusias idėjas, nors yra tvirtai įsitikinęs, jog tai „suveiks“. Be aiškių planų ir sistemos jo komanda labai greit subyrės. Darbuotojai pradės abejoti savo galimybėmis ir pradės stebėti savo viršininko neapdairius veiksmus. Gali stačiai į veidą iš jo juoktis ir jis to nesupras. Šis tipas yra visiškai aklas ir neabejotinai vieną dieną žlugs.

REKLAMA

Kas po tuo slypi? Neabejok, tavo vadovas - aukščiausios rūšies kvailys! Jis niekada neabejoja savo įsitikinimais ir šventai tiki, jog viskas, ką jis daro yra absoliučiai teisinga. Vadovas išmoko susidoroti su reikalais vien savo smegenimis ir nelabai nutuokia, jog personalo valdymas – kas kita. „Beviltiškasis” tarsi robotas analizuoja reikalus, pamiršdamas apie žmogiškąją pusę: humorą, linksmybes ir gerą nuotaiką.

REKLAMA

Kaip jį įveikti? Racionalus protas ir skaičiai – jo stiprioji pusė, jam tai sekasi geriau negu tau. Taigi, užuot priešgyniavusi, leisk viršininkui kalbėti ir suprasti, jog juo pasitiki, tik tada pateik savo nuomonę. Išsakyk ją klausimų forma, tai privers jo protą dirbti.

Blefuotojas

Tavo viršininkas nuolat šypsosi. Iš pirmo žvilgsnio su visai elgiasi maloniai ir yra visų draugas. Jis charizmatiškas, populiarus bei vilki madingiausiais rūbais. Bet jei atsiranda kokių darbo trukdžių, problemų, arba užgriūva darbų lavina, jis staiga tyliai pasišalina. Tokiam vadovui svarbiau susikurti puikų įvaizdį nei kokybiškai atlikti darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas po tuo slypi? „Blefuotojui“ labai svarbu būti pastebėtam ir mylimam. Jis gali būti nepataisomas melagis ir verčiau pagražins tiesą, kad tik įtiktų kitiems. Galbūt tokiu būdu tavo viršininkas siekia dėmesio, kurio negauna namuose?

Kaip jį įveikti? Laimei, tai neturėtų būti sunku. Nėra jokio reikalo demaskuoti „blefuotojo“ nekalto melo. Taip tik suerzinsi jį ir pasidarysi jo priešė. Tačiau nepakenktų pasikalbėti su darbdaviu atvirai ir švelniai užsiminti, jog komanda neorganizuota ir jums nepavyksta pasiekti laukiamų rezultatų. Nekalbėk tokiais klausimais kitiems girdint: tavo viršininkas negali leisti smukti kitų akyse.

REKLAMA

Neurotikas

Tavo vadovas emocionalus, egocentriškas ir labai sudėtinga asmenybė. Tokie žmonės temperamentingi ir lengvai pasiduoda iššūkiams. Jis gali sukelti kolegų ir aukštesnių už jį susirūpinimą dėl savo nepastovumo. „Neurotikui“ nieko nereiškia mesti darbą. Laikui bėgant, jis išmoksta pasitikėti žmonėmis, bet tik keletu iš savo artimiausiųjų būrio. Darbdavio numylėtiniai bus tie, kurie tyliai ir efektyviai dirbs, nekeldami jam grėsmės.

REKLAMA

Kas po tuo slypi? Jis paranojikas! Esi arba išvien su juo, arba jo priešė. Šis žmogus neturi vidurio. Jis nemoka atskirti asmeniškumų ir darbo. Jo supratimu, jei nesutinki su juo, esi išdavikė.

Kaip jį įveikti? Nesistenk suprasti savo boso, palik šią sunkią užduotį terapeutui! Nežaisk jo žaidimų ir neprovokuok jo. Stenkis išlikti pasyvi, ramiai dirbti savo darbus ir nesivelti į asmeniškumus. Jei ieškai vadovo, kuris būtų charizmatiškas guru, su juo puikiai sutarsi, tačiau tik iš pradžių. Būk atsargi, jis labai nenuspėjamas!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų