Pralaimėjimą po penkių iš eilės pergalių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate patyrė Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai namuose po dramatiškos kovos – 69:72 (19:22, 17:24, 10:14, 23:12) nusileido Kauno „JAZZ-Diremtos“ ekipai.

Susitikime namuose Jonavos klubas vertėsi be žaisti negalėjusio rezultatyviausio šio sezono komandos krepšininko Tada Sebežiovo. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Kaune „Petrochemos“ ekipa kauniečius įveikė – 71:64.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį komandos keitėsi taikliais metimais, o po dviejų Tomo Milinsko baudų šūvių „Petrochema“ nutolo – 15:12 (7 min). Tiesa, svečiai iš Kauno netukus spurtavo – 7:0 ir kėlinį užbaigė turėdami trijų taškų persvarą – 22:19.

Jonaviečiai varžovus vijosi pirmąsias penkias antrojo ketvirčio minutes, o po Luko Grabausko baudos metimų susigrąžino persvarą – 31:30. „JAZZ-Diremtos“ komanda greitai susigrąžino iniciatyvą – 40:34, o netaikūs šeimininkų metimai leido po dviejų kėlinių varžovams susikrauti dviženklį pranašumą – 46:36.

Po didžiosios pertraukos „Petrochema“ buvo priartėjusi prie varžovų – 40:46, bet aštuoni Evaldo Dainio taškai sugrąžino ramesnius laikus į kauniečių pusę – 56:44 (28 min). Laikinosios sostinės klubas ketvirtį užbaigė dviem dvitaškiais ir susikrovė rekordinę persvarą – 60:46.

Pasiduoti nesirengę šeimininkai lemiamą kėlinį pradėjo varžovus sukaustę geležinėje gynyboje ir patys rinkdami taškus – 58:62 (35 min). Netrukus „JAZZ-Diremtos“ pozicijas tritaškiu sustiprinoE.Dainys – 65:58 (36 min). Septynis taškus iš eilės pelnęs Aurimas Urbonas atkūrė intrigą – 67:68 (39 min).

Spaudžiant kėlinio pabaigos laikui, „Petrochema“ ėmėsi pražangų taktikos – 67:70. Šeimininkus dar kartą iki vieno taško atstumo priartino A.Urbonas – 69:70. Jonaviečiai neleistinai sustabdė Mantvydą Stašelį, tačiau šiam pataikius abu baudų metimus, lemiamą tritaškį prametė Ričardas Verbickas – 69:72.

Jonavos „Petrochema“:Aurimas Urbonas 18 taškų (5 rez. perd.), Henrikas Vorotnikovas 15 (8 atk. kam.), Tomas Milinskas 12, Evaldas Aniulis 7 (10 atk. kam.), Karolis Šarukas 6, Lukas Grabauskas 5, Vladislovas Razumnovas, Dainius Gulbinas ir Dovydas Šemeklis po 2, Mikita Balaban ir Ričardas Verbickas taškų nepelnė.

Kauno „JAZZ-Diremta“: Evaldas Dainys 23 taškai (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Mantvydas Stašelis 21, Arūnas Sakalauskas 12.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai žais gruodžio 12-ąją dieną namuose su „Trakų“ ekipa.