Pasaulio irklavimo čempionate – įspūdingos lietuvių pergalės

Iškovoti trys nugalėtojų titulai ir viena bronza

Pasaulio jaunimo (iki 23 metų) bei jaunių (iki 19 metų) baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybėse Portugalijoje sekmadienį čempiono titulą apgynė kanojininkas Henrikas Žustautas. Jaunimo varžybų pagrindiniame 200 m - sprinto - rungties finale vilnietis aplenkė visus aštuonis varžovus bei auksą iškovojęs finišavo pirmas - 38,816 sekundės.

Sidabro medalis atiteko antrą vietą užėmusiam rusui Andrejui Kraitorui (38,828 sek.), o bronzos apdovanojimu tenkinosi trečias buvę čekas Martinas Fuksa (39,424 sek.). Šios rungties finale už prizininkų nugarų liko kanojininkai iš Gruzijos, Ispanijos, Kazachstano, Irano, Baltarusijos ir Vokietijos.

Vienvietininkė Ieva Adomavičiūtė - pasaulio jaunimo irklavimo čempionato Bulgarijoje nugalėtoja

Bulgarijoje finišavusiose planetos jaunimo iki 23-ejų metų (U-23) irklavimo pirmenybėse merginų vienviečių valčių rungtyje triumfavo bei aukso medalį iškovojo JAV studijuojanti ir besitreniruojanti 20-metė Ieva Adomavičiūtė.

Sekmadienį finale lietuvaitė aplenkė visas penkias varžoves bei 2000 m distanciją įveikė per 7 minutes 40,520 sekundės. Sidabro medalį pelnė puspenktos sekundės Lietuvos irkluotojai pralaimėjusi švedė Lovisa Claesson (7:45,130), o bronza tenkinosi šveicarė Pascale Walker (7:50,550).

Už prizininkių trejeto šioje rungtyje liko Vokietijos, Latvijos bei Kroatijos irkluotojos. Be I. Adomavičiūtės aukso, bronzą šiame čempionate iškovojo lengvasvorė (iki 59 kg) vienvietininkė Sonata Petrikaitė.

Kanojininkas Vadimas Korobovas tapo jaunių planetos pirmenybių čempionu sprinto rungtyje

Pasaulio jaunimo (iki 23 metų) bei jaunių (iki 19 metų) baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybėse Portugalijoje sekmadienį medalių dalybos prasidėjo sprinto - 200 m - rungtyse. Jaunių amžiaus grupės pagrindiniame finale kanojininkas visaginietis Vadimas Korobovas aplenkė visus aštuonis varžovus, finišavo pirmas bei iškovojo aukso medalį. Nugalėtojo laikas 200 m distancijos finale -40,688 sekundės.

Praėjusių metų 19-mečių čempionato bronzos medalininkas iš Lietuvos šįkart aplenkė sidabro medalininką Arturą Gulijevą (40,748 sek.) iš Uzbekistano ir bronzą pelniusį Moldovos kanojininką Sergejų Tarnovsčį (40,784 sek.). Už prizininkų trejeto šios rungties finale liko sportininkai iš Rusijos, Čekijos, Bulgarijos, Ispanijos, Portugalijos bei Lenkijos.

Sonata Petrikaitė iškovojo planetos jaunimo irklavimo pirmenybių bronzą, Dovydas Nemeravičius liko devintas

Pasaulio jaunimo iki 23-ejų metų (U-23) irklavimo pirmenybėse Bulgarijoje lengvasvorių (iki 59 kg) vienvietininkių pagrindiniame finale sekmadienį trečia finišavo bei bronzos medalį iškovojo Sonata Petrikaitė.

19-metė lietuvaitė, aplenkusi varžoves iš Švedijos Rusijos bei Olandijos, 2000 m distanciją įveikė per 7 minutes 47,150 sekundės. Planetos čempionės aukso medalis šioje rungtyje atiteko graikei Amaliai Tsiavou (07:43,500), o sidabrą pelnė japonė Chiaki Tomita (7:46,130).

18-metis vienvietininkas Dovydas Nemeravičius sekmadienį B finale tarp šešių dalyvių finišavo trečias (7:08,600), o galutinėje įskaitoje tarp 23 irkluotojų šioje rungtyje liko devintas. Vaikinų vienvietininkų B finalą laimėjo amerikietis Benjaminas Davisonas (7:01,420), o antroji vieta - aštuntoji pozicija galutinėje rikiuotėje - atiteko rumunui Ioanui Prundeanu (7:04,200).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.