• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Man labai patinka avėti aukštakulnius, tačiau, kai gydytoja man pasakė, ką jie padarė su mano kojomis, aš išsigandau”, – pasakoja viena žurnalistė, specialiai atlikusi tyrimą apie aukštakulnių avėjimo žalą.

Man labai patinka avėti aukštakulnius, tačiau, kai gydytoja man pasakė, ką jie padarė su mano kojomis, aš išsigandau”, – pasakoja viena žurnalistė, specialiai atlikusi tyrimą apie aukštakulnių avėjimo žalą.

REKLAMA

„The Sun“ naujienų portalui žurnalistė pasakojo:

„Kaip ir daugelis kitų moterų, aš myliu aukštakulnius. Dievinu tai, kad jie man prideda papildomų centimetrų ūgio, o dėl to atrodau lieknesnė, ilgesnė. Su nuostabia batelių pora jaučiuosi pasiruošusi užkariauti visą pasaulį.

Tačiau, karantino metu visus aukštakulnius teko iškeisti į patogias šlepetes ir kojines. Na, o dabar, kai visas pasaulis grįžta į savo vėžias, mano kulniukai grįžta taip pat.“

Paryžiuje vykusios mados savaitės metu aukštakulniais puošėsi ir tokios žvaigždės kaip dizainerė Victoria Beckham (47), aktorė Anya Taylor-Joy (25), supermodelis Naomi Campbell (51) ir neseniai savo nėštumą atskleidusi dainininkė Rihanna (34).

REKLAMA
REKLAMA

Net ir dirbdama po 14 valandų filmavimo aikštelėje aktorė Sarah Jessica Parker (56) aukštakulnius avėjo visą laiką ir net atsisakė juo nusiimti, kuomet filmavo „Seksas ir miestas“ serialo pratęsime „And just like that“.

REKLAMA

Nors daugelis ir mano, kad norint atrodyti stilingai reikia avėti aukštakulnius, tačiau vargu ar tai yra patogu, nuolat vaikščioti ant pirštų galiukų.

Negalėjo patikėti, ką mato

Visgi, kokią žalą iš tiesų daro dažnas aukštakulnių avėjimas? Žurnalistė sutiko tyrime dalyvauti pati, kuomet buvo nufotografuota jos pėda avint aukštakulnius.

„Toks vaizdas apima 360 laipsnių vaizdą į mano pėdos vidų, kuomet aviu savo mėgstamus juodus aukštakulnius.  Iš skirtingų kampų buvo nufotografuojama šimtai vaizdų, rodančių, kaip mano pėdų struktūra keičiasi dėl mano avimų kulniukų.

REKLAMA
REKLAMA

Norint dar geriau pamatyti visą vaizdą teko įžengti į kelių aukštų aparato vidurį, kuris atrodo kaip milžiniška pėdų vonia. Stovėjau ir nejudėjau, kol aplink mane vis sukiojosi viską fiksuojanti kamera. Iki šiol maniau, kad iš išorės tiek mano bateliai, tiek mano pėda atrodė elegantiškai.

Visgi, kuomet fotografijas atlikęs chirurgas Martin Klinke parodė man vaizdus, supratau, kad vaizdas tikrai nekvepia elegancija iš vidaus. Pirmas dalykas, kurį pamačiau buvo tai, kaip mano aukštakulniai paverčia mano pėdas į nenatūralią padėtį. Maniau, kad jie man puikiai tiko ir atitiko mano pėdos dydį, tačiau buvau sukrėsta pamačiusi, kaip jie priverčia susistumti mano kojų pirštus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi pirštai buvo sulenkti ties sąnariu, todėl mano pėdos priekinė dalis atrodė kaip milžiniškas voras“, – dalinosi savo įspūdžiais žurnalistė.

Chirurgas M. Klinke komentavo: „Siauros formos aukštakulniai ne tik suspaudžia kojų pirštus, tačiau ir priverčia juos susiraukšlėti. Pirštų sąnariai yra priversti susilenkti iki 90 laipsnių kampo.“

Jei dažnai avėsite aukštakulnius, dėl jų daromos žalos pirštai gali pavirsti į „plaktuką“, kuomet įstringa sąnariai, o sausgyslės susitraukia bei įsitempia ir todėl kojų pirštai atrodo sulenkti visam laikui.

REKLAMA

„Mano batai taip pat verčia didįjį pirštą į vidų, atidengdami sąnarį apačioje ir priversdami jį išsikišti. Laikui bėgant, tokie pakitimai gali išsivystyti į kaulinius iškilimus, ypač, jeigu ir taip jau turiu genetinį polinkį į šią deformaciją.

Nuotraukos taip pat parodė, kad dėl aukštakulnių pėdos tampa mažiau stabilios, nes pakeičia pėdikaulių buvimo kampą iš 20 laipsnių į 80 laipsnių kampą“, – toliau dalinosi thesun.co.uk portalui žurnalistė.

REKLAMA

Chirurgas M. Klinke taip pat įspėjo, kad kūno svoris tampa nukreiptas į mažiausią, priekinės pėdos dalį ir ten yra stipriausias.

„Tai sukelia blauzdos raumenų įsitempimą, o tada, avint „įprastus“ plokščius batus, gali atsirasti perkrova ir skaudėti pėdas“, – sakė jis.

Gavusi išvadas ir pamačiusi ne itin malonius pėdos vaizdus, kaip ji atrodo avint aukštakulnius, žurnalistė chirurgo taip pat pasiteiravo, ar dabar dėl visų galimų rizikų ji turi atsisakyti savo mylimų aukštakulnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsakymas į moters klausimą, M. Klinke nusijuokė: „Juos galite avėti renginyje, vakarėlyje, tačiau tikrai nebus gera idėja, jeigu juos avėsite kasdienai. Avėti nedidelio kulno batelius – gerai, taip pat būtų gerai, jeigu rinktumėtės tuos, kurie yra su platesniu kulnu ir erdvesne pirštų dalimi, nes taip jie suteiks pėdai stabilumo ir neapkraus kojos pirštų.“

Žurnalistė pasakojo toliau:

„Visiškai aukštakulnių neatsisakysiu, avėsiu ir taupysiu juos ypatingiems įvykiams, tačiau net ir tada rankinėje turėjo vieną porą „avarinių“ batų.“

REKLAMA

Kokios galimos rizikos?

Savo publikacijoje moteris taip pat pateikė ir keletą rizikų, kurios yra susijusios su aukštakulnių avėjimu.

Pėdų skausmas. Aukšti kulnai perkelia jūsų kūno svorį į priekį, ant kojos pirštų ir jos priekinės dalies. Toks pasikeitimas apkrauna jūsų pėdikaulius ir pačias pėdas.

Taip pat yra du žirnio formos kaulai tiesiai po kiekvieno didžiojo piršto pagrindu, kurie padeda pėdai atsistumti kiekviename žingsnyje. Nešiojant kulnus, aplink šiuos kaulus esantys nervai ir audiniai gali sukelti uždegimą ir taip atsiras pėdų skausmai, vadinami metatarsalgija.

REKLAMA

Pluoštinis audinys gali augti aplink nervus, dažniausiai tarp trečiojo ir ketvirtojo piršto. Toks sukeltas jausmas tarsi būtų įstrigęs akmenukas bate yra vadinamas Mortono neuroma, rašoma thesun.co.uk.

Įtemptos blauzdos. Laikui bėgant, vaikščiojant ant pirštų galiukų, raumenų skaidulos gali sutrumpėti ir sustorėti, tad, kai avėsite plokščius batelius, jūsų blauzdos jaus įsitempimą ir kels nepatogumo jausmą.

Pirštų deformacija. Kai stovite ant aukštakulnių, jūsų kūno svoris stumiasi žemyn į bato priekį, priversdamas pirštus pasilenkti ir raukšlėtis. Laikui bėgant, šių kojų pirštų sausgyslės gali sutrumpėti, o sąnariai sustingti, todėl negalėsite jų ištiesti net tada, kai nusiausite kulnus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čiurnos trauma. Pakeitus svorio centrą čiurnos gali tapti netvirtos ir mažiau lanksčios. Kuo aukštesnis kulnas, tuo didesnė rizika prarasti pusiausvyrą ir netyčia pakreipti pėdą į išorę, o toks veiksmas gali sukelti kulkšnies raiščių patempimą. Parklupus avint aukštakulnius yra didesnė tikimybė, kad kojos raiščiai plyš ar net susilaužysite kaulus.

Pėdų odos pasikeitimai. Kai pėda yra priversta pasikeisti į nenatūralią padėtį, yra didesnė tikimybė, kad susidarys stori, sukietėję odos sluoksniai, kurie batuose trinsis ir sukels nepatogumus.

REKLAMA

Įaugę pirštų nagai. Aukštakulniai linkę įsprausti kojų pirštus arti vienas kito. Dėl šio pasipriešinimo kojų nagai gali sustorėti arba įaugti į odą.

Padų fascitas. Taip, kaip aukštakulniai įtempia blauzdos raumenis, gali paveikti padų fasciją – storą jungiamojo audinio juostą, kuri eina išilgai nuo kiekvienos pėdos apačios iki kulno. Šis sluoksnis gali plyšti arba sukelti uždegimą, o tai turės itin rimtų pasekmių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų