Čekijoje vykusiame ketvirtajame Europos automobilių kroso čempionato etape didžiausią galingumą išvystančių automobilių klasėje - pirmajame divizione - Lietuvos atstovui Pauliui Pleskovui ("Ford Fiesta ST T16") teisėjai neleido startuoti - per techninę patikrą jo vairuojamo automobilio saugos lankai buvo pripažinti neatitinkančiais reikalavimų.

Tai gana keistas sprendimas, nes klaipėdietis su tais pačiais lankais sėkmingai lenktyniavo visose iki tol vykusiose trijų etapų varžybose ir jam jokių priekaištų niekas neturėjo.

P. Pleskovas ir jo komanda, užuot varžęsi dėl įskaitinių taškų, buvo priversti iš Čekijos vykti į Taliną, kur Estijos meistrai atliko dalį kėbulo ruošimo darbų ir sudėjo saugos lankus.

Su Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) licencija lenktyniaujantis maskvietis Nikita Kondrachinas ("Volkswagen Polo") iškovojo antrąją starto poziciją, tačiau vos prasidėjus finaliniam važiavimui jo automobilio jėgos agregatas išleido paskutinį garsą.

"Tokios apmaudžios nesėkmės, juolab, kai jau padaryta daugiau nei pusė darbo, neprisimenu", - po finišo viešųjų ryšių agentūrai "Visus Bonus" telefonu pasakojo N. Kondrachino treneris, 2007 ir 2008 metų Europos čempionas Nerijus Naujokaitis.

Nugalėjo rusas Vadimas Makarovas ("Škoda Fabia"). Antrąją vietą užėmė čekas Vaclavas Feifaras (Vaclav Fejfar, "Škoda Fabia"), o trečias liko vengras Tamašas Karajus (Tamas Karai, "Mitsubishi Lancer").

Penktasis etapas vyks liepos 11-12 dienomis Vokietijoje.