• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didėjant sergamumui onkologinėmis ligomis ir esant poreikiui tobulinti onkologinės pagalbos sistemą Vyriausybė turėtų skirti onkologijai prioritetinį dėmesį.

REKLAMA
REKLAMA

Tai Tarptautinę kovos su vėžiu dieną surengtoje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Lietuvoje ir Vilniaus universiteto Onkologijos instituto atstovai.

REKLAMA

Pasak instituto direktoriaus Konstantino Povilo Valucko, Lietuvoje pastaruoju metu kasmet diagnozuojama apie 17 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis, o bendras onkologinių ligonių skaičius šalyje siekia maždaug 70 tūkst. Nuo vėžio, anot K.P.Valucko, miršta kas penktas Lietuvos gyventojas.

PSO atstovo Lietuvoje Roberto Petkevičiaus teigimu, Lietuvos onkologinė situacija panaši į kitų išsivysčiusių pasaulio šalių, o jo atstovaujamos organizacijos prognozės artimiausiems dešimtmečiams pesimistinės: laukiama, kad sergančiųjų vėžiu skaičius augs, o 2010-aisiais metais vėžys turėtų užimti pirmąją vietą statistinėje mirtingumo nuo ligų lentelėje.

REKLAMA
REKLAMA

Onkologijos instituto direktoriaus pavaduotojas mokslui Ričardas Rotomskis pabrėžė, jog biudžetinių lėšų gaunąs tik „kukliems darbuotojų atlyginimams“, o pinigų moksliniams tyrimams valstybė, R.Rotomskio teigimu, neskiria.

Tokia padėtimi, anot medikų, rimtai susirūpinti turėtų ne tik gydytojai onkologai, bet ir valstybės sveikatos politiką formuojantys, sveikatos apsaugos sistemos finansavimą lemiantys pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak K.P.Valucko, būtina, kad Lietuvoje onkologija, kaip ir daugelyje Europos šalių, būtų laikoma prioritetine sveikatos apsaugos sritimi.

„Daugiau dėmesio būtina skirti profilaktinėms patikros programoms, reikėtų atkurti onkologinių pacientų stebėsenos sistemą. Tik anksti diagnozavus ligą ir laiku pastebėjus jos atsinaujinimą galime iš esmės padėti mūsų pacientams“, - sakė K.P.Valuckas.

REKLAMA

Anot jo, efektyviai vykdant profilaktines programas galima išvengti iki trečdalio susirgimo vėžiu atvejų. Antra tiek esą galima pilnai išgydyti laiku diagnozavus ligą.

Kovojant su vėžiu, anot K.P.Valucko, pamiršti nederėtų ir žymiai gydymo rezultatus pagerinti galinčių naujų technologijų, esą leidžiančių individualizuoti kiekvieno paciento gydymą.

REKLAMA

Pasak profesoriaus, pasaulinė praktika rodo, jog gydymo rezultatai tiesiogiai priklauso nuo turimos modernios diagnostikos ir gydymo aparatūros, nuo naujų technologijų įdiegimo į klinikinę praktiką, nuo šiuolaikinių gydymo metodų taikymo.

K.P.Valucko manymu, Lietuva turėtų atsižvelgti į kai kurių Europos šalių, Japonijos, JAV patirtį ir įsteigti Nacionalinį vėžio institutą, kuris koordinuotų šalyje vykdomus onkologinius ir su jais susijusius tarpdisciplininius mokslinius tyrimus, vykdytų piktybinių navikų prevencijos ir profilaktikos programas ir užtikrintų tyrimų rezultatų diegimą gydant onkologinius ligonius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų