• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė maisto papildų, kurių gamybai buvo panaudotos orchidėjos.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus Pašto pervežimo centre praėjusią savaitę tikrindami siuntas pareigūnai atkreipė dėmesį į paketą iš Indijos. Jame aptiko 20 plastikinių indelių, kuriuose buvo 1200 tablečių „Himalaya Speman". Pasikonsultavus su Gamtos tyrimų centro laboratorijos specialistais paaiškėjo, kad šių maisto papildų gamybai buvo panaudoti itin reti augalai - vyriškosios gegužraibės (Orchis mascula). Kadangi visi orchidėjų rūšies augalai yra saugomi ir įtraukti į Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) I-II priedus, sulaikytoms tabletėms įvežti į Lietuvą ar išvežti iš jos reikalingi leidimai.

REKLAMA

Muitinės departamentas primena, kad Lietuvos muitinės interneto svetainėje www.cust.lt galima susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis. Šios taisyklės reglamentuoja nykstančių laukinių gyvūnų ir augalų, jų dalių ar produktų, gautų iš laukinių gyvūnų (augalų) pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką. Šių taisyklių reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, esantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje. Taisyklėse taip pat išvardinti leidimai, kuriuos privaloma pateikti muitinės įstaigai: vienkartinis CITES leidimas gyvūnų (augalų) importui ir eksportui bei vienkartinis leidimas įvežti gyvūnus (augalus) į Lietuvos Respubliką arba išvežti iš jos. Asmenys, planuojantys atsisiųsti ar atsigabenti egzotinių preparatų, daiktų ar suvenyrų, tokių leidimų turėtų kreiptis į Valstybinė aplinkos apsaugos agentūrą.

Prie CITES konvencijos Lietuva prisijungė 2002 m. Šiuo metu konvenciją yra ratifikavusios daugiau kaip 170 valstybių. Konvencijos globojamų gyvūnų ir augalų sąraše įrašyta daugiau kaip 30 tūkst. pasaulyje nykstančių ir CITES konvencijos saugomų rūšių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų