• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net ir tolimiausioje šalyje tarptinklinis GSM ryšys nutiesia nematomą tiltą iki namų. Tačiau jam dar toli iki tarptinklinio TV ryšio: galimybė Lisabonos ar Stambulo viešbutyje žiūrėti namuose paliktą televizorių garantuotai sukeltų susidvejinimo jausmą – už lango girdite veriantį muedzino klyksmą, o televizorius rodo TV3 „Be tabu“.

REKLAMA
REKLAMA

Įsivaizduokite, kad sugrįžęs į viešbučio numerį kur nors Turkijoje įsijungiate televizorių, paimate nuotolinio valdymo pultelį, spustelite 2 mygtuką (būtent taip jūsų namuose suprogramuotas LNK kanalas) ir patogiai įsitaisęs žiūrite, kaip Valinskas užkalbinėja dantis sėkmės lydimam žaidimo „Penki nuliai – milijonas“ dalyviui. Paleido reklamą – šoktelėjote į 3 kanalą, pas TV3. Po to – į LTV pažiūrėti žinių. Ką gi, toks sufantazuotas vakaras prie televizoriaus užsienyje netrukus taps realybe.

REKLAMA

Ne, Lietuvos televizijos artimiausiu metu nepradės transliuoti savo programų per skirtinguose žemynuose matomus TV palydovus. Tokią galimybę suteiks plačiajuostis interneto ryšys, nešiojamasis kompiuteris ir „tarptinklinės TV“ techninė ir programinė įranga.

Prieš metus įsteigta JAV bendrovė „Sling Media“ (http://www.slingmedia.com) rinkai pateikė savo sukurtą naujovę „Slingbox“ (http://www.slingmedia.com/what.php4), įdomiai papildančią egzistuojančius TV transliavimo internetu (IPTV) sprendimus. „Slingbox“ – tai 26,5 cm pločio, 10 cm gylio ir 4 cm aukščio dėžutė su galinėje pusėje esančiomis kompozitine ir „S-Video“ vaizdo įvestimis bei išvestimis, kabelinei TV skirtu RF lizdu ir „Ethernet“ (RJ-45) jungtimi. Šį 249 JAV dol. kainuojantį priedą reikia prijungti prie bet kokio vaizdo šaltinio – televizoriaus, DVD grotuvo, skaitmeninio vaizdo rašytuvo, palydovinės TV imtuvo. Tuomet „Ethernet“ kabeliu „Slingbox“ reikia sujungti su maršrutizatoriumi, kuris savo ruožtu turi būti prijungtas prie plačiajuosčio interneto prieigos (siuntimo – „uplink“ – sparta turėtų būti ne mažesnė nei 256 Kb/s). Tada į savo stalinį ar nešiojamąjį kompiuterį reikia instaliuoti „Slingbox“ programinę įrangą, ir nuo šiol jo ekrane bus galima žiūrėti namų televizoriaus priimamas programas. Nesvarbu, ar būtumėte kitame kambaryje, ar kitoje pasaulio pusėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Slingbox“ suskaitmenintą vaizdo ir garso srautą programinė įranga optimizuoja atsižvelgdama į besikeičiančią interneto ryšio pralaidą. Vaizdo kokybė, pasak šį įrenginį išbandžiusių „CNet“ apžvalgininkų (http://reviews.cnet.com/Sling_Media_Slingbox/4505-6739_7-31423815.html?tag=tab), yra priimtina net ir žiūrint tiesiogines TV transliacijas. Žinoma, vaizdo kompiuterio monitoriuje neverta lyginti su matomu namų televizoriaus ekrane, tačiau pakankamai sparti kadrų kaita ir vaizdo tolygumas išbandžiusiems „Slingbox“ paliko gerą įspūdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujasis TV priedas, suprantama, turi trūkumų: pirma, nuotoliniu televizoriumi galima paversti tik „Windows XP“ OS naudojančius kompiuterius, ne visada sklandžiai veikia virtualus nuotolinio valdymo pultelis, kuriuo būnant toli nuo namų galima laikinai sustabdyti ar persukti svetainėje esančio DVD grotuvo rodomą filmą, perjunginėti TV kanalus, vaizdo kokybė galėtų būti geresnė didesniuose nei 320x240 taškų „Slingbox“ firminio vaizdo grotuvo languose. Tačiau ko gero visa tai – tik laiko klausimas: bendrovė žada patobulinti kai kurias galimybes naujausiose „Slingbox“ mikroprogramos (firmware) versijose.

REKLAMA

Dar įdomiau tai, kad „Sling Media“ skelbia pradėjusi darbus siekdama pritaikyti „Slingbox“ kišeniniams kompiuteriams ir sumaniems mobiliesiems telefonams, kad namuose paliktą televizorių būtų galima pasiimti į kišenę išvykus iš namų.

Tačiau ar galimybė naudotis savo televizoriumi bet kur ir bet kada yra tokia svarbi? „Slingbox“ – puiki išeitis daug keliaujantiems sporto aistruoliams, nenorintiems praleisti nė vienų juos dominančių varžybų, fanatiškiems serialų žiūrėtojams, na, gal dar verslo naujienų kanalų prenumeratoriams. Daugelis, manau, laikinai būdami užsienyje visiškai neblogai išsiverstų ir be LNK, ir be TV3. Visgi pritaikius šį sprendimą mobiliesiems įrenginiams pagunda pasižiūrėti namuose paliktą televizorių per „Wi-Fi“ prisijungus prie viešbučio ar kavinės bevielio tinklo kitoje šalyje bus tikrai nemaža. Būtent to ir tikisi šios dėžutės gamintojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų