• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvenimas šiais laikais gali pasikeisti per sekundės dalį - tiek, kiek trunka viršininko ar žmonos mestas žvilgsnis į jūsų kompiuterio monitorių. Išsaugoti darbą ar santuoką gali tik žaibiška jūsų galūnių reakcija.

REKLAMA
REKLAMA

Situacija, kai netikėtai biuro ar kabineto duris pravėręs šefas pirma išgirsta sinchronišką „Alt+Tab“ klavišų klaktelėjimą, o po to pamato iki devinto prakaito suplukusius darbuotojus, giliai įsmeigusius akis į savo monitorius, įprasta kone kiekvienoj kontoroj. Jei šefas kada nors susiprotėtų pamąstyti, kodėl žengdamas per slenkstį visada išgirsta tą patį kelių kompiuterių klaviatūrų akordą, tiesos paieškos galbūt atvestų jį iki sumažintų programų langų artimiausio kompiuterio užduočių juostoje.

REKLAMA

Na, o labiau apie kompiuterius išmanantis vadovas kilus įtarimui iškart nukreiptų žvilgsnį į reikiamą „Windows“ darbastalio dalį. Tokiais ar dar sunkesniais atvejais gali išgelbėti nebent „Stealth“ technologija - pirmoji pasaulyje darbastalio uždanga „StealthSwitch“ (http://www.stealthswitch.com). Tai 7,5 cm pločio ir 3,75 cm aukščio guminė pagalvėlė, 1,8 metro ilgio laidu prijungta prie kompiuterio USB ar PS/2 prievado. Šis alibi garantuojantis pedalas su mikroprocesoriumi, kukliai priglaustas po rašomuoju stalu, vienu kojos spustelėjimu gali paslėpti aktyvų programos langą, visus atidarytus langus arba visus, išskyrus tuos, kurie buvo nurodyti iš anksto. Vartotojas pats nusistato „pedalo“ paspaudimo „prasmę“.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi jei darbo metu nutarėte atsipalaiduoti su kompiuterine skerdykle ir su P2P programa siurbiate ne visai padorų filmuką, iškilus pavojui paprasčiausiai „dedate ant stabdžių“: „StealthSwitch“ akimirksniu jūsų monitoriuje paliks tik „Excel“ ir elektroninio pašto programą. Beje, „StealthSwitch“ ne sumažina programų langus, o visai juos pašalina: neliks jokių pėdsakų užduočių juostoje, išdavikiškų piktogramų darbastalyje. Reikiamus nustatymus galima pasirinkti įdiegiant „pedalo“ programinę įrangą. Patogu ir tai, kad spustelėjus „StealthSwitch“ ne tik užmaskuojamas darbastalis, bet ir iškart nutildomos kompiuterio kolonėlės. Viskas tylu ir gražu - iki kito „pedalo“ paspaudimo, kai vėl grįžtama prie nuodėmingos veiklos. Nebus nutrūkęs nei failo siuntimas, kantriai dėmesio lauks ir skerdyklė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto „StealthSwitch“ naudojimas su darbu nesusijusiai protinei veiklai paslėpti nėra pagrindinė įrenginio paskirtis. Vien jau dėl to, kad kažkokį pedalą po stalu ilgainiui pastebės ar valytoja, ar kolegos, ar patsai šefas. Šio įrenginio išradėjas amerikietis Howardas Barsky sakosi sumanęs jį kaip patogų konfidencialios informacijos slėpimo nuo pašalinių įrankį. Jei nenorite, kad prie darbo stalo priėjęs lankytojas ar klientas pamatytų, su kokiais dokumentais ar programomis dirbate, vienu kojos judesiu galima nepastebimai paslėpti darbastalį, o po to vėl grįžti prie savo failų ir programų. Žinoma, galima naudotis ir sena gera langus perjungiančia „Alt+Tab“ kombinacija, kokia nors specializuota darbastalio pakeitimo programėle ar net laikinai išjungti monitorių, tačiau didelė tikimybė, kad pašalinis žmogus tai pastebės ir supras, jog nepasitikite juo ir kažką bandote paslėpti. Abiem kur kas geriau, jeigu jis nieko neįtars.

REKLAMA

Beje, alibi pedalo išradėją įkvėpė pats gyvenimas: prieš porą metų jis vadovavo nedidelei bendrovei, kuri remontuodavo kompiuterių pagrindines plokštes. „Pas mane dirbo 35 žmonės ir kiekvieną kartą, kai tik įžengdavau į kurį nors kabinetą, darbuotojai pirmiausia čiupdavo pelę ir susimažindavo visus langus, - pasakoja H. Barsky. - Žinoma, tai skatindavo mane prieiti arčiau ir pasižiūrėti, kokių programų langai buvo slepiami. Paprastai tai būdavo „Internet Explorer“, „Napster“, „Kazaa“ ar dar kažkas“.

REKLAMA

Po kurio laiko jis pats atsidūrė tokioj pačioj situacijoj: įvedinėjant į „Excel“ metų pabaigos premijas, į jo kabinetą staiga užėjo vienas darbuotojas ir jis instinktyviai susimažino programos langą. Po šio įvykio pagalvojo, kad turėtų būti koks nors elegantiškesnis būdas privatumui apsaugoti, ir po kurio laiko sumanė „StealthSwitch“. 39,95 JAV dol. kaina už alibi suteikiantį pedalą iš tiesų gali pasirodyti juokingai maža, jei ne laiku į monitorių mestas žvilgsnis grasina kažkam atskleisti jūsų skaitmeninio gyvenimo paslaptis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stealthswitch.jpg „StealthSwitch“ - koja valdomas manipuliatorius, užtikrinantis darbo su kompiuteriu privatumą.

Package 39,95 JAV dol. kainuojančioje pakuotėje yra „pedalas“, 1,8 m laidas su USB ir PS/2 adapteriu ir CD-ROM su programine įranga.

stealth-config2 .jpg Vartotojas gali nustatyti, kas turėtų įvykti koja spustelėjus „StealthSwitch“: paslėptas aktyvus langas, paslėpti visi programų langai ar paslėpti visi langai, išskyrus tuos, kuriuose yra užrašai „Excel“, „Outlook“ ir kt.

Clipboard02.jpg, Clipboard03.jpg Tipiška situacija: kai šalia nieko nėra, galima suskelti kokį žaidimą. Jei kažkas pasirodė horizonte - nepastebimas kojos judesys ir visas jūsų dėmesys sutelktas į elektroninę lentelę. Jokio įtartino klaviatūros tarškinimo, jokių išduodančių judesių pele.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų