Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate šeštadienį vyrų vienviečių kanojų 200 m sprinte auksą iškovojo Henrikas Žustautas.

Nors lietuvis į finalą pateko tik po pusfinalio plaukimo ir gavo kraštinį starto takelį, tai jam nesutrukdė tapti čempionu. H. Žustautas finišavo per 39.832 sek. ir 0.062 sek. aplenkė ispaną Pablo Graną. Bronzą iškovojo lenkas Oleksii Koliadychas (40.166).

Organizatoriai po finalo pranešė, kad dėl galutinių rezultatų buvo gautas protestas. Visgi, panašu, kad jis buvo atmestas, nes rezultatai liko tokie patys, kokie ir buvo po finišo.

H. Žustautui šeštadienį ryte dar reikėjo įveikti pusfinalio barjerą. Lietuvis distanciją įveikė per 40.164 sek., buvo antras ir pateko į A finalą. Lietuvių sportininką aplenkė kartvelas Zaza Nadiradze (39.910), o trečias finišavo vengras Davidas Korisanszky (40.355). Šis trejetas ir iškovojo kelialapius į A finalą. Beje, finale vengras ties finišu išvirto iš valties.

Tikru trileriu tapo vyrų dviviečių baidarių 200 m rungties finalas. Jame lietuviai Artūras Seja ir Ignas Navakauskas dėl aukso įtemptai kovojo su lenkais bei italais. Šios trys įgulos finišo liniją krito praktiškai kartu.

Visi sportininkai tikėjo, kad būtent jie laimėjo auksą, tačiau oficialūs rezultatai skelbė, kad lietuviai liko treti – 31.678 sek. Mūsiškiai vos 0.016 sek. atsiliko nuo auksą iškovojusių italų Manfredi Rizzos ir Andrea di Liberto (31.662), o lenkai Jakubas Stepunas ir Bartoszas Grabowski (31.673) mūsiškius aplenkė tik 0.005 sek.