0

Pergalės džiaugsmas užliejo „Siemens“ areną, kai garsiai šaukė sirgaliai ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Trečiadienį Dainiaus Adomaičio kariauna padėjo tašką Lietuvos krepšinio sezone. „Lietuvos rytas“ LKL mažojo finalo trečiosiose rungtynėse 102:65 (29:17, 26:17, 24:19, 23:12) nugalėjo Prienų „TonyBet“ ekipą ir gniaužė Lietuvos čempionato bronzos medalius, taip vainikuodami sunkų ir duobėtą sezoną.

Rungtynių eiga

Startiniai penketai:

"Lietuvos rytas": A. Kavaliauskas, G. Orelikas, O. Cookas, D. Songaila, M. Gecevičius.

"TonyBet": Ž. Janavičius, D. Šeškus, M. Lukauskis, M. Linkevičius, A. Valeika.

Pirmasis vilniečių krepšį atidarė Darius Songaila, tuo pačiu atsakė A. Valeika - 2:2. Sužaidus 4 minutes rezultatą persvėrė D. Songailai - 10:8. Taiklus M. Gecevičiaus tritaškis skirtumą padidino iki 7 taškų - 15:8. Ant parketo pasirodęs Renaldas Seibutis skirtumą didina iki dviženklio - 23:13. Po pirmojo kėlinio priekyje vilniečiai - 29:17.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliu Z. Dowdellas dvitaškiu, o skirtumas šoktelėjo iki rekordinio - 37:17. Iš toli taikliai pirmą kartą šiose rungtynėse atakuoja D. Šeškus - 39:20. Vilniečiai ir toliau nežadėjo sustoti, ir Virginijaus Šeškaus auklėtinius siuntė į nokdauną - 53:31. Po antrojo kėlinio - 54:31 priekyje "Lietuvos ryto" krepšininkai.

Po pertraukos aktyvesni buvo „TonyBet“ krepšininkai, kurie per pusantros minutės pelnė 8 taškus (42:57). Varžovų mėginimus atkurti intrigą numalšino D.Songaila – antrąją jaunystę išgyvenantis aukštaūgis vieną oponentą po kito paliko už savo nugaros ir padėjo „Lietuvos rytui“ susigrąžinti prieš trečiąjį kėlinį turėtą pranašumą (67:46). Laisvai rungtyniavę vilniečiai toliau diktavo sąlygas (76:53). Per paskutines pustrečios minutės „TonyBet“ krepšininkams nepavyko pralaužti varžovų gynybos, tuo tarpu „Lietuvos rytas“ dar labiau padidino atotrūkį – 79:53. Paskutinę rungtynių atkarpą vilniečiai pradėjo 6 taškais be atsako, po kurių „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę persvarą (85:53). Prienų komandoje dėjimais Vilniaus klubo krepšį drebino Mindaugas Lukauskis ir Vaidas Čepukaitis. Tuo pačiu pamėgino atsakyti Stevanas Jelovacas, tačiau šio dėjimas nebuvo vykęs, prajuokinęs visą „Lietuvos ryto“ atsarginių žaidėjų suolelį. Nepaisant to serbas pelnė taškus bei pridėjo baudos metimą (92:57). „TonyBet“ puolimas tylėjo, tuo tarpu Edvinas Šeškus, Zabianas Dowdellas ir Tautvydas Lydeka artino komandą link 100-ojo taško – galiausiai po kelių nesėkmingų bandymų simbolinę taškų ribą aikštės šeimininkai peržengė po S.Jelovaco tritaškio (102:63). Finalinė sirena skelbė galutinį rezultatą 102:65 – „Lietuvos rytas“ iškovojo LKL bronzos medalius. „Lietuvos rytas“: Darius Songaila (8/9 dvitaškiai) 18, Juanas Palaciosas (6/7 dvitaškiai, 8 atk. kam.) 16, Stevanas Jelovacas (5/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudų metimai) 14, Renaldas Seibutis 9, Martynas Gecevičius, Tautvydas Lydeka (4/4 dvitaškiai) ir Steponas Babrauskas po 8, Zabianas Dowdellas (8 rez. perd.) 7, Omaras Cookas (13 rez. perd.) 6, Gediminas Orelikas 5, Edvinas Šeškus 2, Antanas Kavaliauskas 1. „TonyBet“: Mindaugas Lukauskis 15, Domantas Šeškus 12, Martynas Linkevičius 11, Dovydas Šemeklis 9, Žygimantas Janavičius (7 rez. perd.), Artūras Valeika (5 atk. kam.) ir Vaidas Čepukaitis po 6.