Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pasiryžusi po ilgos pertraukos parklupdyti Latviją jos tvirtovėje. Pergalė trečiadienį Liepojoje leistų užsitikrinti Baltijos taurės trofėjų dar nesibaigus turnyrui ir nutraukti nesėkmingą vizitų pas kaimynus seriją.

Paskutinį kartą Latvijoje lietuviai nugalėjo 1998 metais - tuomet Baltijos taurės rungtynės taip pat vyko Liepojos stadione. Mūsiškiai nugalėjo 2:1, o pergalingą įvartį pelnė 71 minutę a.a. Irmantas Stumbrys.

Nuo to laiko visus keturis kartus tarpusavio dvikovose Latvijoje triumfavo šeimininkai. Ypač apmaudus buvo paskutinis pralaimėjimas prieš dvejus metus taip pat Liepojoje. Tuomet lietuviai dominavo aikštėje, bet niekaip nepramušė latvių vartininko, o šeimininkams po kampinio nusišypsojo sėkmė įmušti kamuoliui ne kartą atšokus rikošetu.

„Senokai nelaimėjome prieš latvius Baltijos taurėje. Norime būti stipriausi tarp Baltijos šalių ir tuo tikime", - kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, kurio auklėtiniai pergalės šios dienos rungtynėse atveju užtikrintų pergalę turnyre nepaisant latvių ir estų dvikovos.

Latvių pranašumu gali tapti tai, kad jie galėjo savaitgalį ilsėtis, nes Lietuva ir Estija sekmadienį rungtyniavo. Tačiau E. Jankauskas to nesureikšmino: „Tas faktas, kad žaidėme prieš tris dienas, o latviai turėjo laiko pasiruošti, yra jų pranašumas, bet nenorime to akcentuoti. Žinome, kokia rungtynių svarba ir vyrai nusiteikę kovingai."

Rungtynėms lietuviai toliau ruošėsi Palangoje ir į Liepoją keliaus tik prieš pat rungtynes. Saugas Mantas Kuklys pasakojo, jog pagrindinis dėmesys pastarosiomis dienomis buvo skirtas atgauti jėgas ir pasiruošti taktiškai: „Svarbiausia buvo atsistatyti, kažką lipdyti treniruotėse jau laiko nebėra. Turime išanalizuoti varžovus, nuspręsti kaip rungtyniausime ir parvežti Baltijos taurę į Lietuvą."

Kelis metus Latvijos čempionate "Ventspils" gretose žaidžiantis saugas Simonas Paulius teigė, kad latviai surinko pajėgią sudėtį, tačiau jo manymu lietuviai yra pranašesni.

„Stipriausias jų žaidėjas vartininkas Andris Vanins, jie turi patyrusių gynėjų, puolėją Rudnevą, kuris žaidė Bundeslygoje. Latvių komanda ginasi kompaktiškai, stengiasi išeiti į kontratakas, - kalbėjo S. Paulius - Bet manau esame meistriškumu esame stipresni. Jų pliusai - namų aikštė, sirgaliai, ir šviežumas."

Baltijos taurės varžybos vyksta nuo 1928-ųjų. Po šalių nepriklausomybių atkūrimo komandos dėl trofėjaus kovos jau 17 kartą - 9 iš jų laimėjo lietuviai, 8 latviai.

Baltijos taurės dvikovą tarp Lietuvos ir Latvijos šiandien nuo 19 val. 25 min. tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas