• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva vėluoja įgyvendinti 54 privalomas Europos Sąjungos direktyvas, o dėl 30-ties direktyvų Europos Komisija jau pradėjo ES teisės pažeidimo procedūras.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors Lietuva jau šešti metai yra Europos Sąjungos narė, valdžia nesugeba laiku įgyvendinti privalomų ES direktyvų, kurios yra naudingos žmonėms. Tuo tarpu Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta aiškinant, jog tai Lietuvos įsipareigojimas Europos Sąjungai“, - sakė Europos Parlamento narys Rolandas Paksas.

REKLAMA

Daugelio privalomai turimų įgyvendinti Europos Sąjungos direktyvų laikas pradelstas 4-5 metus. „Pavyzdžiui, Teisingumo ministerija jau ketvirti metai nesugeba parengti Civilinio kodekso pataisų, kurios padėtų apsaugoti vartotojus nuo apgaulingos nuotolinės prekybos, aiškiai apibrėžtų prekių ir paslaugų tiekėjų atsakomybę. Taip pat vilkinama pataisyti ir Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl neleistino manipuliavimo ir piktnaudžiavimo finansų rinkoje“, - teigė R. Paksas.

REKLAMA
REKLAMA

Politiko teigimu, dėl valdžios neveiklumo gali tekti mokėti baudas visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Dėl nevykdomų direktyvų valstybei gali būti keliama byla Europos Teisingumo teisme. Šis teismas įsipareigojimų nevykdančiai šaliai po atitinkamos procedūros gali skirti iki 20 tūkst. eurų baudą už kiekvieną pradelstą dieną.

2009 m. antrame pusmetyje buvo numatyta priimti 54 įstatymo projektus, susijusius su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje. Pernykštėje Seimo rudens sesijoje turėjo būti priimti 36 įstatymo projektai, tačiau beveik pusė jų vis dar nepriimta.

Už tinkamą ir savalaikį ES direktyvų perkėlimą į Lietuvos teisę pagal savo kompetencijos ribas atsakingos atskiros Lietuvos Respublikos ministerijos ir kitos valstybės įstaigos. Daugiausia neperkeltų į nacionalinę teisę ES direktyvinių normų užsigulėjo Teisingumo ir Aplinkos ministerijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų