• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visuomenėje egzistuojanti socialinė stigma vienišas ir bevaikes moteris vaizduoja kaip nelaimingas ir nuskriaustas gyvenimo. Tačiau elgsenos mokslų profesorius Londono ekonomikos mokykloje Paulas Dolanas įrodė, kad vienišos ir bevaikės moterys yra ne vien laimingesnės, bet ir ilgiau gyvena.

Visuomenėje egzistuojanti socialinė stigma vienišas ir bevaikes moteris vaizduoja kaip nelaimingas ir nuskriaustas gyvenimo. Tačiau elgsenos mokslų profesorius Londono ekonomikos mokykloje Paulas Dolanas įrodė, kad vienišos ir bevaikės moterys yra ne vien laimingesnės, bet ir ilgiau gyvena.

REKLAMA

Paulas Dolanas teigė, kad naujausi duomenys rodo, jog tradiciniai sėkmės vertinimo rodikliai nėra susiję su santuokos ar vaikų auginimo laime.

„Turime gerų duomenų, kuriuose stebimi tie patys žmonės, bet padarysiu meškos paslaugą šiam mokslui ir tiesiai šviesiai pasakysiu: jei esi vyras – vesk, jei esi moteris – nesivargink“, – teigė profesorius.

Dvi santuokos pusės

Paulas Dolanas sakė, kad vyrams santuoka naudinga, nes jie „nusiramina“. Pasak profesoriaus, vedę vyrai mažiau rizikuoja, daugiau uždirba ir gyvena šiek tiek ilgiau. Kita vertus, moterys turi su tuo susitaikyti ir miršta anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikiausias ir laimingiausias gyventojų pogrupis yra moterys, kurios niekada nesituokė ir neturėjo vaikų“, – sakė jis.

„The Guardian“ rašo, kad naujausioje P. Dolano knygoje „Happy Ever After“ (angl. „Ilgai ir laimingai“) yra cituojami „American Time Use Survey“ apklausų duomenys, kuriuose lyginamas nesusituokusių, susituokusių, išsiskyrusių ir našlių malonumo ir kančios lygis.

REKLAMA

Tyrimo rezultatai

Kitais tyrimais nustatyta, kad santuoka vidutiniškai tiek vyrams, tiek moterims suteikia tam tikrą finansinę ir sveikatos apsaugos naudą, kurią, pasak profesoriaus, galima paaiškinti didesnėmis pajamomis ir emociniu palaikymu.

Vis dėlto P. Dolanas teigė, kad vyrai turėjo daugiau naudos sveikatai, nes jie mažiau rizikavo. Moterų sveikatai santuoka dažniausiai neturėjo įtakos, o vidutinio amžiaus ištekėjusių moterų fizinių ir psichikos sutrikimų rizika netgi buvo didesnė nei jų vienišų bendraamžių.

REKLAMA
REKLAMA

Egzistuojanti stigma

Nepaisant vienišų ir bevaikių moterų gyvenimo būdo privalumų, P. Dolanas teigė, kad egzistuojantis nusistatymas, jog santuoka ir vaikai yra sėkmės ženklas, reiškia, kad dėl stigmos kai kurios vienišos moterys gali jaustis nelaimingos.

„Jūs matote 40 metų vienišą moterį, kuri niekada neturėjo vaikų. Automatiškai pagalvojate, kad tai gėda ir suradusi tinkamą vaikiną ji pasikeis. Ne, galbūt ji sutiks netinkamą vaikiną ir tai pasikeis. O galbūt ji sutiks vaikiną, dėl kurio bus nelaiminga ir greičiau mirs“, – teigė profesorius.

nes daznai moterys tampa seimos vergemis, aukojasi besirupindamos vaikais ir ju auklejimu, dirbdamos, ne maziau nei vyrai ir gaudamos mazesni atlyginima, dar tvarkydamos visus namu kampus, ruosdamos valgyt ir neturedamos laiko sau.. nekalbant apie visokias fifas ir influenceres..
kodel? todel, kad nemazai daliai vyru (jokiu budu ne visiems) atrodo, kad jei jau jie dirba, tai jau cia yra kazkas vau.. po darbo grize namo jie tikisi rasti pasipuosusia ir tt, visada puikios nuotaikos zmona, laimingus vaikus, garuojanti maista ant stalo, tvarkingus namus ir toliau palikti juos ramybej ir leisti jiems eiti prie TV/PC ar su draugais ar sportuoti.. bet juk ji irgi dirba tas 8~ val ir i seima atnesa pinigus.. o ka dar kalbeti apie tuos kur geria, losia, neduoda seimai pinigu, neistikimi, ar musa..
Straipsnis ir sis komentaras tam tikra prasme skirsto ir priesina lytis, bet tai, kas parasyta, vis tiek turi nemazai tiesos.
Kokių tik debilekspertų, nieko apie savo ekspertuojamą dakyką nenusimanančių,prisiveisė. Svarbu babkės. Kita vertus tai tik parodo visuomenės durnumo.laipsnį
Bet mūsų demografinė situacijai gerėti tokie straipsniai nepadeda. Jei moteris surado tinkamą vyrą, bus gera šeima ir bus vaikų, to ir linkiu visoms.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų