• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sulaukus šiltų savaitgalių lietuviai skuba prie vandens telkinių ir ten leidžia savo laisvalaikį, tačiau ne paslaptis, kad po tokių savaitgalių nelaimių statistika pasipildo keliomis dešimtis skenduolių.

36

Sulaukus šiltų savaitgalių lietuviai skuba prie vandens telkinių ir ten leidžia savo laisvalaikį, tačiau ne paslaptis, kad po tokių savaitgalių nelaimių statistika pasipildo keliomis dešimtis skenduolių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Gelbėtojas Marius Giedraitis pasakoja, kaip elgtis vandenyje ir ką daryti pradėjus skęsti ar sutraukus mėšlungiu.

„Visų pirma nevartoti alkoholio, nes dažniausiai kai yra vartojamas alkoholis, tai ir daugiausiai nelaimių atsitinka. Kitas dalykas, jeigu esate su vaikai, tai reikėtų jų nepalikti be priežiūros. Stengtis maudytis tokiose vietose, kur yra gelbėtojas ar bent jau kur daugiau žmonių. Taip pat nenardyti ir nešokinėti nuo lieptelio, jeigu nežinoma vieta ir nežinomas dugnas“, - primena M. Giedraitis.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas priduria, kad reikėtų nepervertinti savęs ir nuplaukti per toli. Aišku, jeigu esame su šeima priminkim savo artimiesiems, kad neplauktu giliai. Nes giliai plaukioti irgi nėra gerai, juk ne visi esam geri plaukikai.

„Jeigu sutraukė mėšlungis, svarbiausia išlaikyti blaivų protą. Pirmiausia reikėti šauktis pagalbos, mosikuoti rankomis ir stengtis, kad mus kas nors pastebėtų“, - tikino gelbėtojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti, jeigu sutraukė mėšlungis?

Jeigu sutraukė mėšlungis galima bandyti stipriai žnaibyti tą vietą, kur sutraukė raumenį. Kitas dalykas, jeigu žmogus gerai plaukia, tai galima atsigulti ant nugaros ir rankomis bandyti irtis į krantą. Ant nugaros yra geriausia plaukti, nes taip mažiausiai pavargstama ir gali plūduriuoti.

„Gerai yra su savimi turėti žiogelį ir jeigu sutraukė koją galima visada įsidurti ir mėšlungis po truputėlį praeina“, - pasakojo M. Giedraitis.

REKLAMA

Pašnekovas primena, kad jeigu skęsta žmogus ir nesi geras plaukikas tai geriau nesistengti pačiam jo gelbėti, o skambinti pagalbos telefonais ir jeigu yra aplinkinių šauktis pagalbos.

Jeigu žmogus skęsta, tai pirmas jeigu žmogus nėra geras plaukikas, tai geriau jau net nebando gelbėti, nes gali būti ne viena nelaimė o dvi.

„Iškarto reikia kviesti 112 ir jeigu nesate geras plaukikas galima bandyti padėti su kitais daiktais. Tai gali būti ilga lenta, meškerė, tuščias plastmasinis butelis ar kamuolys“, - pasakojo gelbėtojas.

REKLAMA

Jeigu į vandenį gilioje vietoje įkrito nemokantis plaukti, viskas, ką galima padaryti – tai mėginti kuo ilgiau išsilaikyti vandenyje.

Siūloma keletas išsilaikymo būdų:

1. Atsigulti ant vandens, veidu į vandenį, plačiai išskėtus į šonus rankas, kvėpuoti kiek įmanoma rečiau ir giliau.

2. Judinti kojas taip, tarsi mintumėte dviračio pedalus, o rankomis mojuoti vandenyje, perkeliant ant jų dalį kūno svorio ir laikant pusiausvyrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu maudantis sutraukė mėšlungis: • pirmiausia reikia atsigulti ant nugaros;

• jeigu mėšlungis sutraukė priekinius šlaunies raumenis, reikia gulint ant nugaros ištiesti koją ir patempti pėdą į priekį;

• jeigu mėšlungis sutraukė nugarinius šlaunies raumenis, ištiesus koją, pėdą lenkti į save;

• jeigu mėšlungis stipriai sutraukė ir skausmas gana didelis,

• koja pati neišsitiesia, reikia mėginti ją ištiesti rankomis;

• galiausiai sutrauktą raumenį siūloma trinti ir gnaibyti, kol pajusite, kad jis suminkštėjo;

• kai mėšlungis praeina, galima plaukti į krantą, bet rekomenduojama tai daryti jau kitu plaukimo stiliumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų