• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dienraštis “The Washington Post” šiandien skelbia, kad JAV prezidentas pasirašė slaptą direktyvą, kuria pirmą kartą šalies istorijoje vyriausybei nurodoma parengti nacionalinę kibernetinio karo strategiją. Joje turi būti apibrėžta, kokiomis aplinkybėmis, kada ir kaip JAV prieš savo priešą turėtų pradėti kibernetinę ataką.

REKLAMA
REKLAMA

Dienraštis rašo, kad toks dokumentas gali būti lyginamas su nuo Antrojo pasaulinio karo rengiamomis strateginėmis doktrinomis, kuriose aptariamas branduolinio ginklo naudojimas. Naująja iniciatyva siekiama parengti taisykles, pagal kurias JAV mėgintų įsiskverbti ir sunaikinti užsienio valstybių kompiuterių tinklus ir sistemas. Pasak aukštų JAV administracijos pareigūnų, Amerika niekada nebuvo vykdžiusi strateginio pobūdžio kibernetinių išpuolių. Tačiau Pentagonas yra nemažai pasiekęs kurdamas kibernetinius ginklus, kurie vieną dieną galėtų pakeisti tradicines bombas ir leistų gerokai sparčiau ir be žmonių aukų pažeisti svarbius priešininko objektus. Užuot siuntę į mūšį lėktuvus ar pėstininkus, Amerikos karo strategai sodins kareivius prie kompiuterinių terminalų. “Kibernetinių diversantų” grupės, patylomis įsiskverbusios į užsienio valstybės tinklus, netikėtai išjungs radarus, išves iš rikiuotės elektros jėgaines, nutrauks telefono ryšį.

REKLAMA

Apžvalgininkai pastebi, kad tokia prezidento G.W.Busho iniciatyva rodo didelį administracijos susidomėjimą naujo pobūdžio ginkluote, kuri, daugelio specialistų manymu, turi didelių galimybių bręstančio karo su Iraku atžvilgiu. Tačiau iki šiol nėra jokio oficialaus dokumento, kuriame būtų nurodyta, kada gali būti pradėtas kibernetinis karas, kas turi liepti pradėti atakas ir kas turi jas vykdyti, kokie taikiniai yra teisėti. Pasak buvusio JAV prezidento patarėjo kibernetinio saugumo klausimais Richardo Clarke’o, “mes turime galimybių, organizacijų - trūksta tik išsamios strategijos, doktrinos ir procedūrų”.

REKLAMA
REKLAMA

“The Washington Post” rašo, kad dabartinė kibernetinio karo planavimo eiga, kuriam pradžią davė praėjusią liepą prezidento pasirašyta Nacionalinio saugumo direktyva Nr.16,lig šiol laikyta paslaptyje, labai primena svarstymus apie atominės bombos panaudojimą netrukus po jos išradimo. Tvirtinama, kad JAV kibernetinio arsenalo mastai ir galimybės yra dar labiau saugoma valstybinė paslaptis nei informacija apie jos branduolinį potencialą.

Baltieji rūmai, siekdami konsultacijų su ne vyriausybinių organizacijų IT ekspertais, praėjusį mėnesį Masačūsetso technologijos institute buvo surengę susitikimą su akademinėse ir verslo srityse dirbančiais specialistais. Tačiau jame dalyvavo tik 50 žmonių - manoma, kad tokį mažą dalyvių skaičių lėmė labai atsargus IT bendruomenės požiūris į galimą kibernetinį karą, kurį pradėtų JAV. Daug kas mano, kad nepaprastai didelė JAV priklausomybė nuo kompiuterių tinklų priešo kontratakos atveju padarytų nepaprastai daug žalos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų