LKL antrosiose pusfinalio rungtynėse Klaipėdoje šeštadienio vakarą vyko tikra drama. „Neptūnas“ tik po atkaklios kovos 70:68 įveikė „Lietuvos ryto“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių dabar pirmauja 2:0.

Startas. Rungtynes aikštelės šeimininkai pradėjo septyniais taškais iš eilės (7:0). Įpusėjus ketvirčiui vilniečiams pavyko sumažinti deficitą (8:5), o netrukus rezultatas tapo lygus (8:8). Likus porai minučių iki kėlinio pabaigos vilniečiai turėjo minimalų pranašumą (13:14). Visgi ketvirtį „Neptūnas“ užbaigė spurtu 9:4 ir susikrovė keturių taškų persvarą – 22:18

Baudų metimai. Per pirmąjį mačo ketvirtį „Lietuvos rytas“ pataikė vos tris baudų metimus iš dešimties.

Kova. Prabėgus kiek daugiau nei dviems minutėms antrajame kėlinyje „Neptūno“ persvara buvo pasiekus rekordinę ribą (26:18). Netrukus klaipėdiečių pranašumas tapo dviženklis (30:19). Tada jau „Lietuvos rytas“ surengė spurtą 2:10 ir priartėjo iki trijų taškų (32:29), o po Adamo Lapetos dėjimo sostinės ekipa išsiveržė į priekį (32:33). Prieš antrąją rungtynių pusę vilniečiai turėjo dviejų taškų persvarą – 35:37

Atkovoti kamuoliai. Pirmojoje rungtynių pusėje „Lietuvos rytas“ gana stipriai laimėjo kovą po krepšiu – atkovojo aštuoniais kamuoliais daugiau – 23 prieš 15.

Baudų metimai #2. Per pirmąsias dvidešimt minučių sostinės ekipa iš 22 baudų metimų pataikė vos aštuonis – 36% taiklumas.

Rezultatyvūs perdavimai. Per pirmuosius du kėlinius vilniečiai geriau dalinosi kamuoliai nei uostamiesčio krepšininkai – 11 rezultatyvių perdavimų prieš 6.

Išsiveržė. Trečiąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 7:2 (37:44), tačiau netrukus uostamiesčio krepšininkai vėl priartėjo (42:44). Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė 3 taškai (43:46). „Neptūno“ puolimas toliau strigo (44:51). Visgi, tada klaipėdiečiai pelnė 7 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (51:51), o po Martyno Mažeikos tritaškio „Neptūnas“ jau pirmavo (54:51). Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ turėjo trijų taškų deficitą – 54:51

Finišas. Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Neptūnas“ susikraudamas 7 taškų pranašumą (60:53). Prabėgus penkioms minutės komandas skyrė penki taškai (64:59). Likus kiek daugiau nei minutei „Lietuvos rytas“ priartėjo iki dviejų taškų (66:64). Po Kšištofo Lavrinovičiaus baudų metimų komandas skyrė tie patys du taškai (68:66). Kitoje atakoje Gediminas Orelikas prametė dvitaškį ir likus šešioms sekundėms Mindaugas Girdžiūnas sumetė baudų metimus (70:66). Nors Kendrickas Brownas pridėjo dvitaškį, tačiau stebuklo sukurti nepavyko ir pergalę šventė „Neptūnas“ – 70:68.

Neptūnas“: D. Ewingas 20 tšk., M. Mažeika 15 tšk., M. Girdžiūnas 8 tšk., A. Brandtas (6 atk. kam.) 7 tšk., V. Šarakauskas (6 atk. kam.) ir J. Grantas po 6 tšk.

„Lietuvos rytas“: A. Lapeta (7 atk. kam.) 12 tšk., G. Orelikas (7 atk. kam.) 10 tšk., K. Lavrinovičus 8 tšk., A. Juškevičius ir A. Gudaitis po 7 tšk.