Lietuvos studentų rinktinė (2/1) užėmė antrąją vietą pasaulio universitetų žaidynių A grupėje. Aurimo Matulevičiaus auklėtiniai grupės lyderių mūšyje 78:84 (17:18, 24:21, 9:21, 28:24) krito prieš Brazilijos (3/0) krepšininkus ir sužinojo savo varžovus pirmajame atkrintamųjų etape.

Iki pertraukos ant parketo vyko kova taškas į tašką, tačiau trečiajame kėlinyje oponentai truktelėjo į priekį ir nutolo dviženkliu skirtumu. Per paskutiniąsias 10 minučių lietuviai keliskart buvo priartėję per 3 taškus, tačiau varžovai į tai sureaguodavo ir neleido galutinai perlaužti mačo eigos.

Nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyviausiai rungtyniavęs kapitonas Kristupas Žemaitis, kurio sąskaitoje – 17 taškų.

Susitikimą praleido rungtynėse su kinais traumą patyręs Karolis Giedraitis, kurio situacija ir galimybės sugrįžti į turnyrą kol kas vertinamos.

„Pritrūko kovingumo, greito grįžimo į gynybą ir, be abejo, pramestos baudos, pramesti laisvi metimai, – pralaimėjimo priežastis vardino A. Matulevičius. – Kai kuriais momentais perdegėme. Gavosi gera treniruotė – geriau pralaimėti dabar, nei sekančiame etape.”

Turnyro ketvirtfinalis – trečiadienį (rugpjūčio 2 d.). Jame mūsiškiai kausis su B grupės nugalėtoja, Argentinos studentų rinktine (3/0). Mačas prasidės 10.00 val. Lietuvos laiku.

Pirmajame ketvirtyje priekyje ilgiau laikėsi brazilai, tačiau lietuvių deficitas po dešimties minučių buvo minimalus – 17:18. Antrojo kėlinio viduryje mūsiškiai persvėrė rezultatą ir pertrauką pasitiko turėdami itin trapų pranašumą – 41:39.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė ėmė strigti puolime, o tuo pasinaudoję brazilai krovėsi persvarą. Prieš paskutinį ketvirtį komandas skyrė 10 taškų – 50:60. Lietuviai dar kabinosi į pergalę, tačiau lemiamu metu priešininkai sugebėjo apsaugoti trapų pranašumą.

Lietuva: Kristupas Žemaitis 17, Tomas Zdanavičius 9, Vitalijus Kozys ir Marius Valinskas po 8, Nojus Mineikis ir Paulius Danusevičius po 7, Rimantas Daunys, Arnas Beručka ir Ernestas Sederevičius po 6.

Brazilija: Caio De Souza Pacheco 21, Paulo Henrique Barbosa Junioras 19, Joao Marcelo Cardoso Pereira 18, Adyelis Felipe Pereira Borgesas 12.