0

Europos čempionato A grupės rungtynėse Graikija 1:0 įveikė mačo favorite laikytą Rusiją ir iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.

Rusams būtų užteke lygiųjų patekti į kitą etapą, tačiau karingai nusiteikę graikai nė nemanė sudėti ginklų ir sugniuždė Dicko Advocaato auklėtinius.

Abi rinktinės rungtynes pradėjo aukštu tempu ir nesileido į žvalgybą, o stačia galva nėrė į atakas.

Pirmosiomis mačo minutėms kelias pavojingas progas susikūrė graikai. Graikijos rinktinės gynėjas Vasilis Torossidis iš varžovų baudos aikštelės stipriai smūgiavo į vartus, tačiau laiku koją priešais kamuolį spėjo pakišti rusų gynėjas.

Į tai Dicko Advocaato auklėtiniai atsakė eile pavojingų išpuolių, kurių pagrindiniai dalyviai buvo komandos kapitonas Andrejus Aršavinas bei puolėjai Alanas Dzagoevas ir Aleksandras Keržakovas. Kėlinio pabaigoje rusai buvo visiškai užgulę graikų vartus, tačiau varžovai užtikrintai gynėsi.

Nepaisant to, likus dešimt sekundžių iki pertraukos po Rusijos žaidėjo klaidosS Georgios Karagounis atsidūręs greitos kontraatakos smaigalyje išvedė graikus į priekį. Ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 1-0.

Antrąjame kėlinyje rusai atrodė visiškai pasimete. Kamuolio kontrolę turėjusi Rusijos rinktinė bandė pralaužti gausias graikų gynybos linijas, tačiau chaotiškai organizuojamos atakos neatnešė rezultatų. Rusai taip pat dažnai šaudė iš toli, tačiau dauguma smūgių nė į vartų plotą nepataikė.

Tuo tarpu, graikai rengdami greitas kontraatakas galėjo keliskart padvigubinti rezultatą. Realiausią progą pasižymėti Graikiją turėjo likus 20 minučių iki pagrindinio laiko pabaigos, kuomet Georgios Tzavellas iš baudos smūgio pataikė kamuolį į vartų konstrukcijos dešinijį kampą.

Pačioje rungtynių pabaigoje Rusijos rinktinės puolėjas Alanas Dzagoevas turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Finalinis teisėjo švilpukas sukėlė tikrą euforiją tarp graikų žaidėjų ir sirgalių.

Rezultatas:

Rusija – Graikija 0:1

45' [0-1] G. Karagounis

61' G. Karagounis (geltona kortelė)

65' A. Anyukovas (geltona kortelė)

69' Y. Zhirkovas (geltona kortelė)

70' A. Dzagoevas (geltona kortelė)

90' P. Pogrebnyakas (geltona kortelė)

90' J. Holebas (geltona kortelė)