39
Tomas Dimša (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Antradienio vakarą Kauno „Žalgiris“ pradėjo dar vieną dvigubą Eurolygos savaitę. Šįkart iš namų arenos žalgiriečiai išėjo pakilios nuotaikos, nes po pergalės prieš Berlyno ALBA rezultatu 77:71 buvo nutraukta skausminga 6 pralaimėjimų serija.

39

Pirmajame kėlinyje komandos žengė koja kojon, o po dešimties minučių žalgiriečiai turėjo nedidelį deficitą (22:25). Visgi „Žalgiris“ antrame ketvirtyje sukūrė geresnę atkarpą ir išsiveržė jau dviženkle persvara (42:32).

Po ilgosios pertraukos ALBA neleido šeimininkams pabėgti į priekį, o šie vis klydo ir stringo puolime. Visgi kauniečiai neblogai užbaigė kėlinį ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo (61:52).

Paskutiniame kėlinyje žalgiriečiai sugėrė kelis varžovų tritaškius, o prabėgus pusei ketvirčio rezultatas buvo lygus (68:68).

Situacija, atrodo, pradėjo klostytis panašiai kaip buvo pirmame šio sezono susitikime Berlyne, o komandą į priekį vėl minimaliai išvedė Keenano Evanso dvitaškis (70:69).

Per likusį laiką žalgiriečiai sugebėjo neleisti varžovams pataikyti savo metimų, o baudomis užtvirtini pergalę – 77:71.

Naudingiausias Lietuvos čempionų gretose buvo Tomas Dimša, kurio sąskaitoje buvo 11 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, net 8 išprovokuotos pražangos ir 19 naudingumo balų.

Po rungtynių su žurnalistais bendravęs žalgirietis papasakojo, kokie pagrindiniai aspektai galėjo nulemti pergalę ir ko pirmoje treniruotėje prašė naujasis treneris Andrea Trinchieri.

„Treneris per tą vieną treniruotę sakė mums daugiau bėgti, greičiau bėgti į puolimą. ALBA tokia komanda, kad daug rizikuoja, daug veržiasi, ateina iš stiprios pusės, jiems išeina paprasti metimai. Jie neturi vieno metiko, nebijo mesti, todėl tuo ir naudojomės.

Didžiąją dalį rungtynių jiems nekrito tritaškiai, tai pradėjome atakuoti, provokuoti pražangas, kas irgi prisidėjo prie pergalės. Bet vienos rungtynės tokios, kitos gali būti kitokios“, – kalbėjo T. Dimša.

Kalbėdamas apie savo pasirodymą žaidėjas teigė, kad prie to galėjo prisidėti ir noras pasirodyti naujam komandos varininkui

„Pasikeitė treneris, visi nori pasirodyti, užsirekomenduoti. Prieš naują trenerį turi parodyti kažką, ką gali, ko negali. Visi šiandien atėjo su papildoma energija, norėjo save parodyti, lygiai taip pat ir aš.

Dariau viską, kilau nuo suolo, įnešiau energijos ir stengiausi kažko pridėti daugiau šiandien – atkovoti kamuolių, baudų išprovokuoti… Stengiausi kiek galėjau“, – dėstė žalgirietis.

T. Dimša pokalbio metu taip pat apžvelgė, kiek svarbi ši pergalė buvo emociškai, aptarė Luko Lekavičiaus indėlį ir papasakojo, kaip sužinojo apie Kazio Maksvyčio atleidimą.

Kuo šita rungtynių pabaiga buvo kitokia lyginant su praeitomis, kai atrodė, kad „Žalgiris“ ėjo į panašų scenarijų?

Pertrauka (šypsosi). Visada yra detalių, kurias pataisyti. Atrodo tose rungtynėse, kur nepasisekdavo, pralaimėdavome keliais taškais, tų detalių pritrūkdavo, šiandien tų detalių pritrūko ALBA komandai.

Mes turime daug ką pataisyti ir daug kur tobulėti. Neturime gero rezultato. Aišku, svarbi pergalė, duoda kažkiek emocijų, pasitikėjimo, bet turime važiuoti toliau.

Anksčiau rungtynių pabaigose nesimatydavo Luko Lekavičiaus, bet šiandien jis buvo. Ar tai irgi buvo vienas iš tų naujų dalykų, kuriuos pamatėme šiandien?

Manau, kad treneris tikrai duos didesnį pasitikėjimą Lukui. Jis pats sakė, kad nenori turėti Keenano be kojų rungtynių pabaigoje, nes buvo taip, kad Keenanas daug kurdavo ir rungtynių pabaigoje kažkiek sėsdavo.

Treneris dabar įveda Luką, Edmondą, jie žaidžia, stengiasi persivaryti kamuolį, duoda Keenanui poilsio.

Kiekvienose rungtynėse bus daugiau naujų dalykų, naujos rungtynės – naujas gyvenimas. Šitas išgyvenome, džiaugiamės, bet judame toliau.

Kiek ši pergalė svarbi iš psichologinės pusės?

Naštos nenukrenta, bet dar norisi visiems mūsų fanams padėkoti, kad užpildo areną, nesvarbu, koks buvo prieš tai rezultatas. Yra didžiulis noras jiems atsidėkoti, norime duoti tas pergales. Nepavyko prieš tai, esame patys nusivylę, kad nenudžiuginame.

Šiandien žaidimas nebuvo gražus, bet davėme tą pergalę ir tikimės, kad jie mumis toliau tikės.

Šiandien jūsų 30 gimtadienis, ar nutraukta pralaimėjimų serija – geriausia dovana?

Taip (šypsosi).

Kiek nuo širdies nukrito tas akmuo laimėjus?

Šiandien grįžtame namo su šypsenomis. Su šypsena galima išeiti į gatvę, į lauką, pamatyti kitus žmones. Prieš tai tu pralaimėjai ir visur vaikščioti lyg ir pasislėpęs, nieko nenori matyti, atsiranda nervai.

Šiandien išeisim su gera nuotaika, bet rytoj turime grįžti ir viskas baigta, laukia kitos rungtynės.

Lukas žaidė rekordines minutes ir ištraukė paskutines minutes. Kiek smagu dėl jo, kai jis buvo tokiame šešėlyje pastaruoju metu?

Labai smagu. Palaikome gerą ryšį ir labai džiugu, kad jis žaidžia. Jis visada buvo pozityvus, nesvarbu, treneris jį naudoja ar nenaudoja.

Jis žaidė svarbias minutes, įnešė didelį indelį ir tikimės, kad taip ir toliau bus.

Atrodė, kad šiandien buvote sprogstamoji jėga, pakilusi nuo suolelio. Kaip jums tokia rolė ir ar kalbėjote apie tai su treneriu?

Geras apibūdinimas. Ne, nekalbėjome. Treneris norėjo visiems kažką pasakyti, bent po žodį, bet nebuvo tam laiko. Tiesiog pasisveikinome, susipažinome ir tiek.

Dariau viską, kilau nuo suolo, įnešiau energijos ir stengiausi kažko pridėti daugiau šiandien – atkovoti kamuolių, baudų išprovokuoti… Stengiausi kiek galėjau.

Andrea Trinchieri prie šoninės linijos labai stipriai triumfavo. Kokias jo emocijas pamatėte per pirmą parą?

Nieko nepamatėme. Mes tiesiog turėjome vieną treniruotę, pasikalbėjome, ką treneris įsivaizduoja kitaip. Tų emocijų dar nėra.

Kiek dabar reikia judėti į priekį su tomis geromis emocijomis?

Kaip čia pasakius, taip, būdavo liūdna, kai pralaimėdavome, bet nusiteikimas, koncentracija visada buvo aukštai. Visi tarpusavyje buvome draugiški, laimingi ir visi stengdavosi, tik pergalių nebuvo.

Laimėjome prieš ALBA, gerai, reikia džiaugtis, bet šiandien laimingi, rytoj grįžtame čia ir kitoms rungtynėms ruošiamės.

Kaip reagavote į Kazio Maksvyčio atleidimą šeštadienį?

Tos kalbos jau kelias savaites sklido, pergalių nebuvo. Gaila trenerio, bet klubas taip nusprendė, toks sprendimas yra, tikėkimės, kad tai padės pasiekti daugiau pergalių. Turime eiti ir kiekvieną dieną įrodinėti. Daugiau nieko neprikomentuosi.

Kaip sužinojote apie tai?

Sužinojome iš pranešimo. Po paskutinių rungtynių kitą dieną turėjome treniruotę, viskas buvo gerai, ruošėmės „vilkams“, turėjome rytinę treniruotę ir tada sužinojome. Tikrai buvo netikėta.

Kiek nuo šios savaitės rungtynių galėsite atsispirti antram ratui?

Šiandien gražiai ar negražiai, bet pavyko pergalę iškovoti. Važiuosim pas ASVEL, norime ir jiems revanšuotis. Žiūrime į priekį, stengsimės kuo geriau pasiruošti. Rytoj (trečiadienį) yra atsatomoji treniruotė, vėliau skrydis, tai vėl to laiko nei treneriui, nei mums patiems daug nėra.

Ruošimės, bandysime imti tą pergalę. Negalima žiūrėti taip toli, bet ši pergalė, jei pavyktų laimėti prieš ASVEL, pridėtų labai daug pozityvo, tęstinumo žiūrėti į priekį.