• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Triukšmas Lietuvoje sudaro didžiąją dalį pranešimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Vis tik, jei anksčiau už kitų žmonių ramybę, poilsį ar darbą trikdantį triukšmą asmenims buvo skiriama 20–80 eurų bauda, nuo š. m. vasaros ji siekia 80–200 eurų.

Triukšmas Lietuvoje sudaro didžiąją dalį pranešimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Vis tik, jei anksčiau už kitų žmonių ramybę, poilsį ar darbą trikdantį triukšmą asmenims buvo skiriama 20–80 eurų bauda, nuo š. m. vasaros ji siekia 80–200 eurų.

REKLAMA

Policija nurodė, kad dažniausiai žmonės skambina dėl garsios muzikos, šūkavimų, motociklų garsų, triukšmo gyvenamosiose patalpose, renginiuose, baruose, paplūdimiuose ar net dėl per garsiai sportuojančio jaunimo.

Pašnekovų teigimu, dažniausiai pažeidėjai būna tik įspėjami, kartais pareigūnams atvykus muzika jau būna išjungta, tačiau būna tokių atvejų, kai į tą pačią vietą tenka vykti kelis kartus – tada jau rašomi protokolai.

Šiuo metu, pavyzdžiui, Palangoje, dėl triukšmo surašyta apie 70 protokolų, o Vilniuje – net 100 kartų daugiau. Policijos atstovai neslėpė, kad tam įtakos turi ir šilti orai.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šios vasaros – 4 kart didesnės baudos

Kaip žinia, vasaros pradžioje Seimas nustatė griežtesnę atsakomybę už viešosios rimties trikdymą – baudas padidino 4 kartus.

REKLAMA

Kaip skelbiama Seimo svetainėje, baudas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims užtraukia bet kokie šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ir kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštelėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešose vietose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą.

Tas pats galioja ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose vakaro metu (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties metu (nuo 22 iki 7 val.).

REKLAMA
REKLAMA

Už viešosios rimties trikdymą asmenims gresia baudos nuo 80 iki 200 eurų (anksčiau šios baudos siekė 20–80 eurų).

Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 200 iki 300 eurų.

Jei nusižengimas padaromas pakartotinai, bauda asmeniui – nuo 200 iki 300 eurų (anksčiau baudos siekė 80–300 eurų), juridiniam asmeniui – nuo 300 iki 400 eurų.

Be to, už šiuos nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo 1 mėnesio iki 1 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šioms administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnio pataisoms pritarė 60, prieš balsavo 17, o susilaikė 30 Seimo narių.

Sostinėje – virš 23,5 tūkst. pranešimų

Vilniaus apskrities policija nurodė, kad pranešimų gauna dėl įvairių viešosios tvarkos pažeidimų. Dažniausiai dėl garsios muzikos, triukšmo gyvenamosiose patalpose ir renginių metu sklindančio garso iš viešųjų vietų.

Atstovo aiškinimu, viešosios tvarkos pažeidimas – nerašytų asmens elgesio viešumoje taisyklių, kurių laikymasis svarbus bendruomeniniam sugyvenimui, santaikai, pažeidimas. Viešosios rimties trikdymas (ANK 488 str.) yra viena iš veikų, priskiriamų viešosios tvarkos pažeidimams.

REKLAMA

„Bendrai dėl viešosios tvarkos pažeidimų Vilniaus apskrityje nuo 2023 m. pradžios iki rugpjūčio mėnesio yra registruota daugiau kaip 23,5 tūkst. pranešimų. T. y. triukšmai, neblaivūs viešoje vietoje, necenzūriniai žodžiai ir gestai viešoje vietoje, alkoholio vartojimas viešoje vietoje ir t. t.).

Bandant filtruoti konkrečiai tik viešosios rimties trikdymo straipsnį, matome, kad 2022 m. tokių pranešimų su pradėtomis administracinėmis teisenomis buvo daugiau nei 1,2 tūkst., o nuo 2023 m. pradžios iki rugpjūčio mėnesio – netoli 700“, – atskleidė pašnekovas.

REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad kiekvienas atvejis yra individualus – pareigūnai sprendžia atsakomybės klausimus įvertinę visas aplinkybes.

„Pareigūnus kviečia gyventojai, kuriems trukdo ilsėtis ar dirbti sklindantis triukšmas. Situacijų būna įvairių, dažniausiai pareigūnai pabendrauja su triukšmautojais, įspėja apie atsakomybę, paprašo nutraukti neteisėtus veiksmus. Jei tokios priemonės neužtenka, tada būna surašomi AN protokolai“, – kalbėjo atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vasarą triukšmas persikelia į lauką

Anot Vilniaus apskrities policijos komisariato atstovo, teigti, kad vasaros sezono metu pranešimų dėl triukšmo akivaizdžiai padidėja, negalima. Daugiau įtakos daro šilti orai, atidaryti namų langai, kada triukšmas namuose girdimas stipriau. 

Jis nurodė, kad vasaros metu didmiesčių daugiabučiuose triukšmo būna mažiau, nes didelė dalis gyventojų laisvalaikį leidžia lauke, gamtoje.

Tad šiltojo sezono metu daugiau pranešimų gaunama apie triukšmą viešose vietose – parkuose, stadionuose, įvairiose pasilinksminimo vietose po atviru dangumi, kur vyksta įvairūs renginiai, koncertai, pasirodymai.

REKLAMA

Pašnekovas pridūrė, kad viešose vietose vykstantys oficialūs renginiai (koncertai, festivaliai) visada turi savivaldybės išduotus leidimus, todėl juridinių asmenų traukti atsakomybėn dažniausiai nebūna pagrindo.

O Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) pastebi, kad vasaromis, kai į pajūrį suvažiuoja daug poilsiautojų, pranešimų dėl triukšmo gaunama daugiau nei šaltuoju metų laiku.

„Pasak Klaipėdos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnų, žmonės kreipiasi dėl įvairiausio pobūdžio triukšmo – iš barų, gyvenamųjų patalpų ar paplūdimiuose sklindančios garsios muzikos, dėl galimai neblaivių asmenų šūkavimo, dėl motociklų skleidžiamo triukšmo, dėl pernelyg triukšmingų viešųjų renginių ir kt.

REKLAMA

Pasitaiko nusiskundimų, kad, pavyzdžiui, krepšinį žaidžiantis jaunimas šūkauja per garsiai ar galimai kaimynas leidžia pareiškėją erzinančius karvelių ūbavimo garsus“, – dėstė atstovai.

Pradėta daugiau kaip 3,1 tūkst. administracinio nusižengimo teisenų

Klaipėdos apskrities VPK teigė negalintis išfiltruoti, kiek tiksliai gaunama pranešimų dėl triukšmo, mat triukšmas, smurtas viešose vietose, namo ir bendrų naudojimo patalpų ar viešųjų erdvių niokojimas ir pan. fiksuojami bendrai kaip galimi viešosios tvarkos pažeidimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tik, pasak Klaipėdos ir Palangos pareigūnų, tokio pobūdžio (t. y. triukšmo) pranešimai sudaro bene didžiąją dalį visų dėl viešosios tvarkos pažeidimų gaunamų pranešimų.

Jų teigimu, ne visi gauti pranešimai pasitvirtina – būna, kad atvykus pareigūnams muzika jau būna išjungta. Tačiau būna ir tokių atvejų, kai į tą patį objektą tenka važiuoti keliskart per naktį.

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyriaus pareigūnų duomenimis, 2023 m., nuo sausio 1 d. iki liepos 31 d., dėl viešosios rimties trikdymo Klaipėdos mieste surašyta 311 administracinio nusižengimo protokolų, Palangoje – 70 protokolų.

REKLAMA

Policijos departamentas nurodė, kad policijos pareigūnai per 2023 metus (iki rugpjūčio 1 d.) pradėjo 3160 administracinio nusižengimo teisenų. Per analogišką 2022 metų laikotarpį buvo pradėta 3525 teisenų (t. y. 365 teisenų daugiau).

Departamentas įvardijo, kad dėl nepakeliamo triukšmo reiktų kreiptis į policiją tel. 112 arba parašyti pareiškimą per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt. 

Dar reikia bausti motociklininkus kurie vakarai laksto
Prajuokinot su baudomis
Prajuokinot su baudomis
Kiek užbaudavot Vilniuje laisvės pr .prie spaudos rūmų .mocai duodasi visą naktį ,jūs tik galit butuose gyvenančius užbauduoti,tikri durniai:)


Labai puikus nutarimas.Mano kaimynai kai įjungia tą vadinamą arklių muzika kur žodžių beveik nera tik taip vadinama arklių jojimas nuo ryto tai žviegia visą dieną tiesiog išprotėjimas.Buvo kreiptasi tai pasakė kad jie mėgsta muziką. O mano ramybė neegzistuoja.Šiemet nurimo matyt bijo baudos.Nors šiuo klausimu valdžią pagirsiu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų