Sekmadienį šlapioje Turkijos trasoje vykusias 16-ąsias šio sezono „Formulės 1“ lenktynes užtikrintai laimėjo suomis Valtteri Bottas („Mercedes“).

Po komandos draugo brito Lewiso Hamiltono baudos iš pirmos vietos startavęs V.Bottas sėkmingai pajudėjo į trasą ir išlaikė už savęs olandą Maxą Verstappeną („Red Bull“).

Suomis visą laiką važiavo stabiliai, neprisileido M.Verstappeno arčiau savęs ir ramiai iškovojo pergalę. Tuo tarpu olandas finišavo antras ir tapo naujuoju čempionato lyderiu.

Dėl trečios vietos kova buvo atkaklesnė. Į ją realiai pretendavo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), L.Hamiltonas ir meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“). Ch.Leclercas su pirmuoju padangų komplektu nuvažiavo 47 ratus, ilgai nestojo į boksus ir buvo tapęs lyderiu, tačiau jo tempas drastiškai krito, Ch.Leclercą aplenkė V.Bottas ir tada monakietis privalėjo sustoti.

L.Hamiltonas nesikeitęs padangų išbuvo dar ilgiau ir norėjo važiuoti iki finišo be sustojimų, kas yra leidžiama, vykstant lenktynėms šlapioje trasoje. Galiausiai britas pasidavė įkalbinėjimams ir iš 3-ios vietos nukrito į 5-ą.

Grįžęs į trasą, L.Hamiltonas turėjo problemų šildydamas padangas ir kitų varžovų aplenkti nesugebėjo. S.Perezas po varžovų sustojimų buvo 4-as, bet greitai pasivijo Ch.Leclercą.

Kol monakietis šildė padangas, S.Perezas nesunkiai jį aplenkė ir taip iškovojo 3-ią poziciją. Tada Ch.Leclercą pavijo ir L.Hamiltonas.

Visgi, kaip tik tuo metu monakiečio padangos pradėjo dirbti optimaliu režimu ir jis atitrūko nuo L.Hamiltono, kuris radijo ryšiu atvirai pareiškė, kad sustojimas boksuose buvo klaidingas sprendimas, mat kitu atveju jis veikiausiai būtų išlaikęs 3-ią vietą.

Galiausiai jis liepė komandai su juo nebekalbėti. Štai prancūzas Estebanas Oconas („Alpine“) įgyvendino 0 sustojimų taktiką. Tai jam padėjo finišuoti 10-oje vietoje ir pelnyti paskutinį tašką.