• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Palmės žievėmis dekoruotus ąsočius Šiaulių pėsčiųjų bulvare sukūręs 25-erių floristas Evaldas Jasiūnas planuoja, kad jie „suputos“ vijoklinėmis gėlėmis. Miesto erdvių puošėjas įsitikinęs, kad menininkai mieste gali atrasti savo nišą.

REKLAMA
REKLAMA

Sukonstravo saulėgrąžas

Dabartines miesto puošmenas E. Jasiūnas transformavo iš velykinių dekoracijų. Aštuonis ąsočius „išperino“ iš kiaušinių, papildydamas jų karkasą detalėmis. Padengti naudojo natūralias žemės spalvas – palmės žievę, džiuto audinį.

REKLAMA

Tuščiavidurės skulptūros praktiškos – net sušlapusios nuo lietaus greit išdžiūsta, nesikeičia estetinis vaizdas. Planuojama ąsočius apželdinti vijoklinėmis gėlėmis, kurios svirdamos sukurtų gausos, putojančios giros efektą.

Bendradarbiaudamas su Šiaulių turizmo ir informacijos centru savanoriškai sukūrė saulėgrąžas, skirtas miesto 777-ajam gimtadieniui.

Studijuodamas E. Jasiūnas su bendrakursėmis savanoriaudavo įvairiuose renginiuose. Taip užsimezgė kontaktai ir noras gražinti miestą.

REKLAMA
REKLAMA

„Puošiant miestą reikia jausti erdvę, įsivaizduoti, kaip daiktas atrodys aplinkoje, kur geriausiai bus matomas. Net jei darai didelį daiktą, vos tik išneši į kiemą, jis tampa mažytis“, – specifiką apibūdino floristas.

Įveikė stereotipus

„Bus dailininkas“, – vaiko ateitį spėjo aplinkiniai, žiūrėdami į nuo mažų dienų pieštuko iš rankų nepaleidžiantį E. Jasiūną. Vaikinas lankė dailės būrelius, o septintoje klasėje įsijungė į floristikos būrelį.

„Kasmet tradiciškai iš gyvų gėlių darydavau kuo įmantresnę puokštę Motinos dienai. Pamažu įsisukau į floristiką, pamečiau tapybą, piešimą ir pradėjau daryti puokštes, kompozicijas, skulptūras“, – pasakojo E. Jasiūnas. Labiausiai floristui patinka daryti tai, kas atrodo neįgyvendinama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių universitete E. Jasiūnas studijavo taikomosios dailės ir verslo specialybę. Jis buvo vienintelis vaikinas, pasirinkęs floristikos specializaciją. Vėliau magistrantūroje studijavo grafinį dizainą.

Evaldas neslepia, kad nuo mokyklos laikų teko klausytis apkalbų, susidurti su stereotipais, neva floristika „nevyriškas“ užsiėmimas. „Aš didžiuojuosi tuo, ką darau, man tai yra malonu“, – šypsosi vaikinas.

E. Jasiūnas paneigia paplitusią nuomonę, esą floristika – tik puokščių darymas. „Studijose visos mūsų merginos turėjo grąžtus, drėles, plautuvus, dirbo su vielomis, replėmis, vinimis, mediena... Darydavome net floristinius vitražus“, – pasakojo.

REKLAMA

Įvairiapusė veikla

Vienas iš svarbesnių E. Jasiūno darbų – skulptūra ant vandens. Sujungęs verslą ir meną floristas sukūrė prie Kryžių kalno esančiam restoranui „Angelų svetainė“ skulptūrą „Kelionė“. Vaizduojamas laive plaukiantis angelas, lydintis žmogų. Skulptūroje taip pat panaudota palmės žievė.

Dar viena E. Jasiūno veikla – naktinių klubų puošyba. Ketvirtus metus iš eilės vienam Šiaulių naktiniam klubui floristas kuria dekoracijas Helovinui ir Kalėdoms.

Šiaulių dramos teatre E. Jasiūnas dirba scenos mašinistu.

„Būna, juokiasi neva bakalauras, magistras, o tokios žemos pareigos... Man jos visai nežemos – statau dekoracijas, žiūriu jų techninę pusę. Dabar teatre jaučiuosi kaip mažas vaikas, sužinojęs, kad nėra Kalėdų senelio“, – sako Evaldas. Viena iš svajonių – tapti scenografu, prisidėti prie dailininkų komandos.

REKLAMA

Floristas gauna užsakymų puošti vestuves, banketus. Kita svajonė – turėti savo gėlių saloną. „Leidžiu pasitelkti fantaziją ir daryti taip, kaip nori“, – frazė, kurią girdėti Evaldui maloniausia.

Be to, Evaldas šešerius metus šoka Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos kolektyve „Saulė“. Su kolektyvu lankėsi Vokietijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Kolumbijoje.

Skulptūros ant ežero

Floristo manymu, pramonės miestą Šiaulius pagyvintų gėlynai, floristinės kompozicijos prie skulptūrų. Teigiamas pavyzdys – Latvijos miestai, kur floristika gerokai pažengusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pajuokavau, kad kitam festivaliui „Saulės žiedas“ reikia sukurti skulptūras ant Talkšos ežero. Tai iš pirmo žvilgsnio atrodo neįgyvendinama, utopiška, bet būtų įspūdinga. Puoštų miestą, pritrauktų žmonių“, – svarstė E. Jasiūnas.

Pabėgti į didesnį miestą ar užsienį vaikinas neplanuoja. „Esu laimingas čia, kur susipažinau su daug menininkų. Nors Šiauliuose jų nemažai, bet visiems yra nišų klestėti, parodyti save“, – įsitikinęs floristas. Anot jo, norint pamatyti mieste gražių vietų tereikia apsižvalgyti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų