Po 5 dienas trukusių garsiųjų Pietų Prancūzijos lenktynių „L'Etoile de Bessèges“ (2.1.) iš keturių Lietuvos dviratininkų aukščiausią vietą galutinėje įskaitoje užėmė Evaldas Šiškevičius, atstovaujantis Marselio komandai „VC La Pomme Marseille“.

„Tai dar ne pergalė, dar tik 5 dienos, kai lenktyniaujam kartu, tad manau – tai tik laiko klausimas, kada mum pasiseks!“.– sakė Evaldas portalui „Balsas“.

„Buvo ir man akimirkų, kai jau galvojau, kad viskas, bet laimė – kad turiu tokius komandos draugus, kurie išsaugojo mane iki finišo! Tai pat didelis nuopelnas ir mūsų trenerio Lionel Lahoun, kuris mus per stovyklą [Korsikoje] paruošė šitiems išbandymams! Nei vienas nesam super formoj, bet ir nesam nepasiruošę! Tai labai svarbu, nes pradėti sezoną važinėjant gale tikrai neprideda motyvacijos“.– sakė E. Šiškevičius, generalinėje įskaitoje užėmęs aukščiausią vietą iš komandos ir iš kitų lenktynėse dalyvavusių lietuvių.

Aidis Kruopis, lenktynes pradėjęs pirmajame 10-tuke, šių pozicijų neišsaugojo. Tačiau paskutinę lenktynių dieną distancijoje „Gagnières – Bessèges“ (145 km) su komanda „Landbouwkrediet“ pademonstravo įspūdingą finišą (12-as, +0 sek.). Aidžio komandos draugas Egidijus Juodvalkis finišo nepasiekė.

Darijus Džervus, atstovaujantis komandai „An Post – Sean Kelly“, finišavo paskutinis, o trys jo komandos draugai pasitraukė nebaigę lenktynių.

(AFP nuotr.)5 etapo finišą laimėjo Said Haddou (antras iš kairės), lyderiu išliko - Anthony Ravard (pirmas iš dešinės) (AFP nuotr.)

Laimėjo – prancūzas

41-ųjų „L'Etoile de Bessèges“ (2.1.) lenktynių nugalėtoju tapo prancūzas Anthony Ravard („Ag2r-La Mondiale“), išsaugojęs lyderio marškinėlius, kuriuos išvakarėse atkovojo iš olando Johnny Hoogerland („Vacansoleil-DMC“).

Šis galutinėje įskaitoje apsikeitė vietomis su komandos draugu, italu Marco Marcato, pakilusiu į 2 vietą (+07 sek.).