• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja detalės apie tėvų apleistus vaikus Tauragėje: susilaukė 17 atžalų

Prabilo telefono nekėlusi vaiko teisių specialistė

Antradienio rytą Lietuvą pašiurpino dar viena skaudi istorija. Tauragės policija išplatino informaciją apie vidurnaktį gautą pranešimą dėl Skaudvilės seniūnijos, Gedgaudiškės kaime daugiavaikėje šeimoje esančių neblaivių abiejų tėvų ir neprižiūrėtų mažamečių vaikų. Be to, policijos pranešime pabrėžta, kad pareigūnams teko pasirūpinti septyniais nepilnamečiais, kadangi nepavyko susisiekti su Vaiko teisių apsaugos darbuotojais.

Antradienio rytą Lietuvą pašiurpino dar viena skaudi istorija. Tauragės policija išplatino informaciją apie vidurnaktį gautą pranešimą dėl Skaudvilės seniūnijos, Gedgaudiškės kaime daugiavaikėje šeimoje esančių neblaivių abiejų tėvų ir neprižiūrėtų mažamečių vaikų. Be to, policijos pranešime pabrėžta, kad pareigūnams teko pasirūpinti septyniais nepilnamečiais, kadangi nepavyko susisiekti su Vaiko teisių apsaugos darbuotojais.

REKLAMA

Policija pranešė apie smurtą ir girtuoklystes

Kaip portalui tv3.lt patvirtino Tauragės apskr. VPK specialistė Rūta Janavičiūtė, pranešimas apie neprižiūrimus vaikus buvo gautas anoniminis. Visgi, policija ten vyko ir antrą kartą.

„Šeima yra žinoma, policija yra ne kartą ten važiavusi. Tėvas yra baustas už girtuokliavimą. Kai kurie pilnamečiai vaikai taip pat yra žinoma policijai, dėl kokio pobūdžio pažeidimų ar veikų, reikia tikslinti.

REKLAMA
REKLAMA

Apie vidurnaktį į šios šeimos namus nuvykę pareigūnai rado mažamečių vaikų tėvus neblaivius, o namuose prižiūrinčio vaikus asmens nebuvo, todėl policijos pareigūnai paėmė 7 vaikus (4 mergaites ir 3 berniukus, jauniausiajam – 4 mėn., vyriausiajam - 15 m.).

REKLAMA

Šeši vaikai pristatyti į Tauragės vaikų globos namus, vienas vyriausiasis – į Skaudvilės specialiųjų poreikių pagalbinę mokyklą. Nustatyta, kad šeima iš viso augina 17 vaikų (iš kurių 12 – nepilnamečiai). 5 nepilnamečių vaikų namuose nebuvo, nes jie mokosi Skaudvilės spec. poreikių pagalbinėje mokykloje.

Paėmus vaikus, neblaivūs asmenys buvo palikti namuose. Tačiau apie 4.47 val. buvo gautas pranešimas, kad tuo pačiu adresu vyksta smurtas artimoje aplinkoje. Nuvykus į minėtą vietą įtariamasis iš įvykio vietas buvo pasišalinęs, o nukentėjusysis, gim. 2000 m., dėl galvos sužalojimų išvežtas į ligoninę. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – nurodė R. Janavičiūtė

REKLAMA
REKLAMA

Pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kad policijai nustačius smurto artimoje aplinkoje faktą, ar kitokį faktą, kuomet tėvai piktnaudžiauja savo teisėmis prieš vaikus, į įvykio vietą bet kuriuo paros metu turi atvykti ir Vaiko teisių apsaugos tarnybų specialistai, kurie galėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais. Šiuo atveju, tokios tarnybos išsikviesti nepavyko.

Specialistai po darbo valandų – bejėgiai

Per Lietuvą vilnijant vienai po kitos smurto prieš vaikus bangai ir svarstant, kur atsakingi specialistai ir kodėl jie nepadeda esant reikalui, ši istorija tai dar kartą patvirtina. Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Jolanta Skrodenienė tvirtino, kad tai visos Lietuvos problema.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl šito prisiskambinimo aš pasakysiu, kaip yra iš tiesų. Mano asmeninis telefonas yra paliktas pas policijos budėtojus. Man ne kartą yra skambinę ir esu atsiliepusi, tačiau po darbo valandų aš neturiu įgaliojimo dirbti. Mielai dirbčiau, nesu prieš tai. Kaip tik savivaldybėje sprendžiamas šis klausimas dėl naktinio ir savaitgalinio darbo.

Mūsų skyriuje jau yra anksčiau buvę tokie budėjimai, turėdavom telefonus ir laukdavom policijos pranešimų ir važiuodavom kartu. Netgi vakarinius reidus darydavom, kai jie mažiausiai to tikėdavosi, nes problema tikrai visada yra po darbo valandų. Mes tiesiog neturim įgaliojimų važiuoti po darbo valandų. Reikia įstatymo patobulinimo kuo skubiau“, – tvirtino skyriaus vedėja.

REKLAMA

Paklausta apie ankstesnius girtavimo ar smurto atvejus šioje šeimoje, specialistė nurodė, kad tokių rimtų dar nebuvo fiksuota.

„Iki tokio girtumo dar nebuvo niekada buvę, bet, kad turėjo problemų su alkoholiu, tai taip. Mama gydėsi nuo alkoholio priklausomybės anksčiau. Tėtis – nesigydė, bet mes priverst negalim. Abu buvo sumažinę vartojimą, abu stengėsi negirtauti. Bet atsitiko tiesiog taip, kaip atsitiko. Smurto prieš vaikus atvejų nebuvom fiksavę, tarpusavyje jie pakonfliktuodavo, bet iki tokio lygio nebuvo atvejų.

REKLAMA

Šeima į socialinės rizikos grupę įrašyta dar 2007 m. Jie nedirba, gyvena iš pašalpų. Nors to girtavimo nebuvo tokio dažno. Buvo stebima šeima, esu pati buvusi ir mūsų skyriaus darbuotojai, ir meras, ir seniūnas, iš tikrųjų, kur yra pagrindinė problema – viskas vyksta po darbo valandų. Čia yra visos Lietuvos problema – socialinės pašalpos ir girtuokliavimas. Nes ir šitai šeimai buvo pinigai per kasą mokami.

Visgi, dėl mažamečių vaikų nevedimo į darželį nusprendė patys tėvai, motina aiškino, kad yra pašalpų gavėja, niekur nedirbanti, tai aš nori pati žiūrėti vaikus. O priversti mes kaip irgi negalim.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, dvi pilnametės dukros, jau turinčios vaikų, yra įrašytos į socialinės rizikos šeimų grupes, abi turi vaikų. Viena gyvena pas tėvus namuose, kita – Tauragėje“, – atskleidė J. Skrodenienė.

Seniūnas: problemų ten gausybė

Skaudvilės seniūnijos seniūnas Virginijus Būdvytis patvirtino, kad ne kartą lankėsi šios šeimos namuose ir ji yra gerai žinoma. Verta paminėti, kad tėvai yra pakankamai jauni, motina gimusi 1977 m. ir šią naktį į alkoholio matuoklį ji įpūtė 2,14 prom., o 1970 m. gimusiam tėvui nustatytas 3,19 prom. girtumas.

REKLAMA

„Aišku, problemų buvo visada. Tokia gausi šeima, dėmesys padidintas ir problemų ne mažiau. Pilnamečiai ne visi vaikai kartu gyvena su tėvais, kiti savo šeimas turi. Tik iš pašalpų gyvena, seniai gyvena mūsų seniūnijoje, tik anksčiau kitame kaime gyveno.

Būstas yra socialinis ir paskirtas savivaldybės jiems. Vaikai lanko Skaudvilės specialiąją mokyklą, kur gauna nakvynę ir tik penktadienį vakare grįžta namo. Į darželį vest jie tėvai atsisakė. Jiems turbūt geriau namuose. Jie gyvena už keturių kilometrų nuo Skaudvilės centro“, – pasakojo seniūnas.

REKLAMA

Portalo tv3.lt kalbinta Skaudvilės seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su rizikos grupių asmenimis Rasa Sviderskienė sakė neturinti teisės ir negalinti kalbėti apie šeimą. Nors patvirtino, kad būtent ji daugiausiai dirbo ir bendravo su šia šeima.

Svarbiausiu klausimu išlieka tai, kas toliau bus daroma su vaikais ir šeima.

„Šiuo metu visi vaikai bus vienareikšmiškai apgyventi vaikų globos namuose ir tie, kurie yra specialiojoj mokykloj ir bus nustatyta laikinoji globa ir bus tęsiamas darbas su šeima. O apie vaikų grąžinimą mes šiuo metu net nekalbam. Turim labai daug darbų padaryti ir tik tada galim galvoti apie grąžinimą“, – tvirtai teigė specialistė.

Seimas jau kitą savaitę, vasario 14 d. riksis į neeilinę Seimo sesiją dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų. Specialistai, regis, jo laukia su išskėstomis rankomis, tačiau neaišku, kas realiai pasikeis ir kada tokios siaubingos istorijos Lietuvoje baigsis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų