Antradienį Lietuvos „A lygoje“ sužaistos dvejos 15 turo rungtynės tarp Gargždų „Bangos“ ir Panevėžio „Ekrano“ bei Vilniaus „Žalgirio“ ir Šiaulių „Šiaulių“ ekipų.

Staigmeną namų stadione pateikė Gargždų „Bangos“ futbolininkai, kurie su čempionų titulą ginančiu Panevėžio „Ekranu“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Į priekį aikštės šeimininkai išsiveržė 48 minutę, kai paskirtą baudinį puikiai realizavo gruzinas Nika Mgeladze. „Ekranas“ po praleisto įvarčio pradėjo varžovus spausti, tačiau išlyginamajam įvarčiui pasiekti prireikė net 20 minučių: techniškai „Bangos“ baudos aikštelės prieigose suklaidinęs gynėją, pasižymėjo Lietuvos rinktinės puolėjas Andrius Velička.

Po apsikeitimo įvarčiais žaidimas aikštėje išliko gana blankus, „Ekrano“ žaidėjai gynėsi gana pasyviai ir nesugebėjo primesti savo žaidimo, o tuo naudodamiesi „Bangos“ futbolininkai karts nuo karto surengdavo pavojingą kontraataką.

Po vienos iš jų gargždiškiai galėjo ir išplėšti pergalę, tačiau 85 minutę su kamuoliu vienas prieš vartininką Emilijų Zubą atsidūręs Mikas Kura neišnaudojo savo progos.

Čempionų kluptelėjimu pasinaudojo Vilniaus LFF stadione Šiaulių „Šiaulius“ priemės Vilniaus „Žalgiris“. Rungtynės prasidėjo aktyviai ir stebino aukštu tempu. Nors persvaros dar nebuvo įgijusi nei viena komanda, pirmieji įvartį pelnė šeimininkai, kai po individualaus reido kairiuoju „Šiaulių“ baudos aikštelės kraštu puikų įvartį pelnė kroatas Tomislavas Pekas.

Po praleisto įvarčio šiauliečiai nesutriko ir ne kartą lankėsi vilniečių baudos aikštelės prieigose, tačiau pasižymėti vis nepavykdavo, kartais „Žalgirį“ gelbėjo ir sėkmė. Komandos apsikeitė smūgiais į vartų skersinius ir tai tik „augino įtampą“.

Antrąjį kėlinį ramiau žaidę vilniečiai perėmė žaidimo kontrolę ir „Šiauliams“ tiek pavojingų progų, kiek pirmajame kėlinyje, sukurti nebepavyko. Lyg to būtų maža, 55 minutę „Žalgirio“ persvarą padvigubino Mantas Kuklys.

„Šiauliai“ net ir atsilikinėdami dviem įvarčiais pasiduoti nežadėjo ir kovojo iki paskutinės minutės. Ir... tai davė rezultatą: 2-ąją pridėtinio laiko minutę įvartį pelnė Robertas Vėževičius, tačiau aikštės teisėjas nusprendė, kad futbolininkas buvo atsidūręs nuošalėje.

Visgi Gedimino Jarmalavičiaus auklėtiniams per likusį laiką įvykių eigos kardinaliai pakeisti nepavyko ir 5 nepralaimėtų rungtynių serija nutrūko.

Po pergalės Vilniaus „Žalgiris“ atsilikimą nuo čempionato lyderių, Panevėžio „Ekrano“ futbolininkų sumažino iki 3 taškų, o „Šiaulius“ iš 5 pozicijos išstūmė Alytaus „Dainava“.

Lygiosiomis sužaidę „Ekranas“ ir „Banga“ turnyrinėje lentelėje pokyčių nesulaukė: dešimties komandų turnyre panevėžiečiai - pirmi, o gargždiškiai - aštunti.

Rezultatai:

Gargždų „Banga“ 1-1 Panevėžio „Ekranas“

48' [1-0] N.Mgeladze

68' [1-1] A.Velička

Vilniaus „Žalgiris“ 2 - 0 Šiaulių „Šiauliai“

6' [1-0] T.Pekas

55' [2-0] M.Kuklys