• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kas nutinka, kai nebelieka ribos tarp natūralumo ir dirbtinumo? Ar sukuriama kažkas panašaus į Terminatorių? Atsakymas yra - galbūt. Kol kas technologija dar nepakankamai ištobulinta, tačiau šie realybėje jau egzistuojantys kiborgai patvirtina, kad mes pamažu ir užtikrintai judame link tikslo sujungti žmogų ir technologijas.

REKLAMA
REKLAMA

25. „Sixthsense“ technologija

Individas projektuoja informaciją ant objekto naudodamas rankų gestais ir kompiuterio vizualizacija pagrįstomis technikomis. Kamera naudojama kaip įvesties prietaisas, o netoliese esantys objektai - kaip ekranai. „Sixthsense“ yra sudarytas iš kameros, veidrodžio ir kišeninio projektoriaus.

REKLAMA

24. Neilas Harbissonas

Neilas Harbisonas turi specialią elektroninę akį, kuri jam leidžia suvokti spalvas kaip muzikinės gamos garsus, t.y. jis gali „išgirsti“ spalvas.

23. Kevinas Warwickas

Kibernetikos profesorius Didžiosios Britanijos Readingo universitete eksperimentuoja su įvairiausiais elektroniniais implantais jau nuo 1998 metų. Tuomet jam į ranką buvo įsodinta mikroschema, leidžianti per nuotolį valdyti šviesas, šildytuvus, kompiuterius.

REKLAMA
REKLAMA

22. Jesse‘as Sullivanas

Jesse‘as Sullivanas tapo kiborgu gavęs bioninę ranką, kuri prijungta prie nervų ir raumenų. Jis ne tik gali vandyti galūnę mintimis, be ir jausti šilumą, šaltį bei naudojamą jėgą.

21. Jensas Neumannas

Jensas Neumannas yra pirmasis pasaulyje žmogus, turintis dirbtinę regėjimo sistemą. Jo elektroninė akis per specialius smegenų implantus yra tiesiogiai sujungta su smegenų dalimi, atsakinga už regėjimą. Nors linijas ir formas jis mato miglotai, techniškai kalbant jo regėjimas buvo atkurtas. 20. Nigelis Acklandas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nigelis Acklandas darbe neteko rankos, tačiau dabar jį gelbsti technologija. Jo naujoji ranka leidžia suimti netgi mažus ir trapius objektus.

19. Jerrys Jalavas

Po to, kai per motociklo avariją prarado pirštą, Jerrys Jalavas nusprendė į protezą įtaisyti USB atminties raktą. Tačiau per daug nefantazuokite – kol kas jis tikrai negali perkelti informacijos tiesiai iš kompiuterio į smegenis ir atvirkščiai.

REKLAMA

18. Claudia Mitchell

Claudia Mitchell tapo pirmąja moterimi kiborge tada, kai jai panašiu būdu kaip ir Jesse‘ui Sullivanui buvo protaisyt bioninė galūnė.

17. Robas Spence‘as

Robas Spence‘as prarado akį per incidentą su ginklu būdamas vos 13 metų amžiaus. Dabar jis kuria akį - kamerą, kuria būtų galima pakeisti jo protezinę akį. Vyriškis jau išbandė įvairius prototipus.

REKLAMA

16. Michaelas Chorostas

Sulaukęs 30-ies Michaelas Chorostas visiškai apkurto. 2001 metais jam į kaukolę chirurginiu būdu buvo implantuotas mažytis kompiuteris – tai padėjo atstatyti gebėjimą girdėti. 15. Cameronas Clappas

Būdamas keturiolikos Cameronas Clappas parkrito ir nualpo ant bėgių – jis neteko abiejų kojų ir rankos. Jam buvo pritaisyti kojų protezai, kuriuos vaikinas su mikroprocesoriaus pagalba gali kontroliuoti smegenimis. Nuo tada jis tapo atletu ir aktyvistu, kovojančiu už su amputacija susidūrusių asmenų teises ir juos įkvėpdamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14. Oscaras Pistoriusas

Oscaras Pistoriusas po abiejų kojų amputacijos, sugebėjo tapti profesionaliu sprinteriu.

13. Steve‘as Mannas

Steve’as Mannas sukūrė daug mažų kompiuterių sujungiančią laisvų rankų įrangą, kuria galima ne tik įrašyti vaizdą ir garsą, bet ir šiuo įrašus peržiūrėti/paklausyti.

Laukite tęsinio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų