119
Eurobasket 2017: Lietuva – Ukraina (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Lietuvos krepšinio rinktinė Europos čempionate iškovojo trečiąją pergalę iš eilės. Lietuviai antradienį nepasigailėjo ukrainiečių – 94:62 (27:10, 17:20, 28:17, 22:15).

119

Prieš rungtynes

Iki tol lietuviai laimėjo dvejas rungtynes iš trijų. Lietuvos rinktinė 77:79 nusileido gruzinams ir 88:73 nugalėjo Izraelio bei 78:73 Italijos krepšininkus.

Mūsiškiai atkovoja po 14,3 kamuolio puldami ir klysta po 15 kartų.

Lietuvos komandos gretose rezultatyviausiai žaidžia Mindaugas Kuzminskas (16 taškų), Jonas Valančiūnas (11 tšk.) ir Mantas Kalnietis (10,3 tšk.).

Ukrainos rinktinė pirmąsias dvejas rungtynes pralaimėjo – 63:75 nusileido vokiečiams ir 66:78 italams. Pergalė iškovota prieš gruzinus – 88:81.

Vienintelis komandos krepšininkas, renkantis dviženklį taškų skaičių – Artiomas Pustovijus (17 tšk.).

Pirmasis kėlinys

Nors pirmuosius taškus pelnė ukrainietis Volodymyras Konievas (2:0), lietuviai į tai atsakė J. Valančiūno dėjimu ir devyniais taškais be atsako (9:2). Jevgenijui Muriznui teko prašyti pirmosios minutės pertraukėlės.

Po jos ukrainiečiai priartėjo (6:9). Dainius Adomaitis prašė minutės pertraukėlės, bet netrukus jos atsisakė – lietuviai pradėjo tolti. Dukart iš viršaus įdėjo J. Valančiūnas, o paskutinę sekundę tolimą metimą pataikė M. Kuzminskas (27:10).

Antrasis kėlinys

Jo pradžioje D. Adomaičiui teko prašyti minutės pertraukėlės. Nepadėjo ir ji. Ukrainiečiai kėlinį pradėjo 14:2 (24:29).

Vėliau lietuviai atsigavo, o kėlinį baigė dar vienas fantastiškas Ado Juškevičiaus metimas (44:30).

Trečiasis kėlinys

Jame traumą patyrė Jonas Mačiulis. Puolėjas su ukrainiečiu susidūrė galvomis ir pasruvo krauju.

Varžovus ir toliau į neviltį varė galingas J. Valančiūno žaidimas. Galiausiai po greitos atakos iš viršaus įdėjo M. Kuzminskas – 55:34.

Kėlinio pabaigoje pirmuosius taškus oficialiose Lietuvos rinktinės rungtynėse tritaškiu pelnė Eimantas Bendžius – 72:47.

Ketvirtasis kėlinys

Jo pradžioje skirtumas išaugo iki 30-ies (77:47).

Galutinis rungtynių rezultatas – 94:62.

Statistika

Lietuva: Jonas Valančiūnas 22 (7/11 metimų, 8/12 baudų, 14 atkovotų kamuolių), Mindaugas Kuzminskas 17 (6/11 met.), Martynas Gecevičius 11, Mantas Kalnietis 10 (11 rezultatyvių perdavimų).

Ukraina: Artiomas Pustovijus 29 (14/19 dvitaškių, 8 atk. kam.).