A lygos lyderis Vilniaus „Žalgiris“ su kaupu atsirevanšavo Utenos „Uteniui“ už patirtą nesėkmę pirmame čempionato rate. 8-ojo turo rungtynėse Visagine vilniečiai 4:0 (1:0) sutriuškino Aukštaitijos ekipą, kuri vienintelė sezono starte privertė žalgiriečius suklupti.

Rungtynių pradžia toli gražu nesiklostė pagal norimą Valdo Dambrausko scenarijų. 3-ąją minutę treneriui teko keisti po susidūrimo su Edvinu Baniuliu susižeidusį vartininką Armantą Vitkauską, vietoje kurio A lygoje debiutavo 17-metis Airidas Mickevičius.

Pirmoje kėlinio pusėje „Utenis“ surengė kelias aštrias atakas, savo ruožtu, svečiai atsakė išpuoliu, kai po Elivelto perdavimo iš kairiojo krašto Saulius Mikoliūnas galva smūgiavo į Dejaną Garačą. Visgi įvarčio „Žalgirio“ sirgaliai ilgai nelaukė – jis buvo pelnytas 22-ąją minutę.

Po Manto Kuklio pakelto kampinio kamuolį vartų link pamušė S. Mikoliūnas, o laiku reikiamoje vietoje atsidūręs Elivelto smūgiu vienu lietimu išvedė čempionus į priekį. Netrukus Darvydas Šernas privertė atremti D. Garačą pavojingą smūgį pažeme. Vėliau kamuolio į savo vartus vos nenukreipė „Utenio“ gynėjas Rudinilsonas Silva. A. Mickevičiui taip pat teko įsitraukti į žaidimą – jaunasis vartininkas susitvarkė su Caspero Bruuno smūgiu galva.

Antrame kėlinyje rungtynės vyko viena kryptimi. Nors Utenos klubo vartų sargas apsigynė nuo Rolando Baravyko ir Manto Kuklio tolimų šūvių, tačiau 66-ąją minutę buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo. Kontratakos metu Egidijus Vaitkūnas baudos aikštelėje surado Bahrudiną Atajičių, kuris smūgiu iš arti pelnė pirmą savo įvartį šiame sezone.

Tai toli gražu nebuvo viskas. 71-ąją minutę dešiniuoju kraštu prasiveržęs R. Baravykas perdavė kamuolį į baudos aikštelę Elivelto, kuris ramiai su juo susitvarkė ir įformino antrą šio sezono dublį. Brazilo sąskaitoje A lygoje – šeši įvarčiai.

78-ąją minutę pirmą kartą po sugrįžimo į „Žalgirį“ pasižymėjo Serge‘as Nyuiadzi. Gražios atakos metu B. Atajičius surado į baudos aikštelę besiveržiantį prancūzą, kuris užtikrintai įsegė ketvirtą ir paskutinę vinį į varžovų karstą.

Rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ buvo arti penktojo įvarčio, kai iš toli E. Vaitkūno spirtas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Žalgiriečiai įsirašė šeštą pergalę iš eilės ir dar labiau atitrūko nuo artimiausių konkurentų.

Rungtynių statistika

Utenos „Utenis“ 0:4 (0:1) FK „Žalgiris“

Įvarčiai: 22 min. ir 71 min. Elivelto, 66 min. B. Atajičius, 78 min. S. Nyuiadzi

Geltonos kortelės: 2 min. E. Baniulis, 33 min. G. Zagurskas, 56 min. R. Silva

„Utenis“: D. Garača, A. Tručinskas, A. Kuganas, R. Silva, C. Bruunas, V. Jeriomenka (60 min. R. Štrausas), G. Zagurskas, T. Dodlekas, M. Večurka, T. Matsunaga (53 min. Š. Sulaimonovas), E. Baniulis (79 min. V. Nikitinas).

„Žalgiris“: A. Vitkauskas (3 min. A. Mickevičius), R. Baravykas, M. Mbodjis, G. Freidgeimas, E. Vaitkūnas, M. Kuklys, M. Ljujičius, B. Atajičius, S. Mikoliūnas, Elivelto (73 min. S. Nyuiadzi), D. Šernas (67 min. S. Blagojevičius).