Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Izraelio žvalgybos ministras trečiadienį apkaltino Belgijos lyderius aplaidumu, tinkamai nereagavusius į musulmonų radikalų keliamą grėsmę šalyje, ir tapo antru ministrų kabineto nariu, užsipuolusiu Belgijos valdžią po kruvinų išpuolių Briuselyje.

„Jeigu Belgijoje jie ir toliau valgys šokoladą, mėgausis gyvenimu ir rodysis esantys didieji liberalai ir demokratai, neatsižvelgdami į tą faktą, kad kai kurie ten esantys musulmonai organizuota teroro atakas, jie negalės su jais kovoti“, – sakė Yisraelis Katzas, kalbėdamas visuomeniniam radijui.

Y.Katzas kaltino ne tik Europos lyderius, bet ir JAV prezidentą Baraką Obamą, kad šis kenkia kovai su džihadistų smurtu, nes nenori jo vadinti „islamiškuoju terorizmu“.

„Kai negali įvardinti priešo, negali vadovauti pasaulinei kampanijai“, – sakė jis.

Y.Katzas, kuris taip pat yra transporto ministras ir premjero Benjamino Netanyahu dešiniosios partijos „Likud“ narys, partijoje yra laikomas pagrindiniu jo varžovu.

Jis užėmė griežtą poziciją dėl Izraelį ir palestiniečių teritorijas nuo spalio krečiančios smurto bangos, ragindamas prie kruvinų išpuolių prisidėjusių palestiniečių šeimas išsiųsti į „Hamas“ kontroliuojamą Gazos Ruožą.

Antradienį kitas „Likud“ narys, mokslo ir technologijų ministras Ofiras Akunis po išpuolių Briuselyje užsipuolė Europą ir apkaltino ją, kad ji ignoruoja „islamo teroro kuopelių“ keliamą pavojų, bet tuo tarpu kritikuoja Izraelį.

„Daugeliui Europoje labiau rūpi užsiimti niekais – Izraelio smerkimu, gaminių žymėjimu ir boikotais, – parašė O.Akunis feisbuke. – Tuo metu kontinento piliečių panosėje išaugo tūkstančiai ekstremistinių islamo teroro kuopelių“.

Tokius komentarus išpeikė Izraelio opozicijos lyderis Isaacas Herzogas, kuris apkaltino O.Akunį, B.Netanyahu sąjungininką, „apgailėtinu cinizmu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Taline grasinta susprogdinti į Vokietiją skrisiantį lėktuvą (nuotr. SCANPIX)
  Taline grasinta susprogdinti į Vokietiją skrisiantį lėktuvą 2016.07.25 14:27 Talino oro uosto rajone buvo sustiprintas policijos budėjimas, o Estijos Vidaus saugumo tarnyba (VST) tiria grasinimą susprogdinti iš Talino į Vokietiją skrisiantį lėktuvą. Talino oro uostas ir VST pirmadienį po 2 val. vietos laiku sulaukė islamistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nariu prisistačiusio vyro skambučių, ...
  Vokietijos VRM: nereikėtų visų pabėgėlių laikyti grėsme (nuotr. SCANPIX)
  Vokietijos VRM: nereikėtų visų pabėgėlių laikyti grėsme 2016.07.25 13:42 Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere'as pirmadienį perspėjo vokiečius, kad nereikėtų visų pabėgėlių laikyti grėsme saugumui, padidėjus įtampai po pastarąją savaitę įvykusių kelių išpuolių. „Neturime įtarti visų pabėgėlių dėl atskirų incidentų, kurie yra tiriami“, – ministras sakė duodamas interviu ...
  Šaudynės Floridos naktiniame klube: mažiausiai 20 sužeistų ir vienas žuvęs (nuotr. Twitter)
  Šaudynės Floridos naktiniame klube: mažiausiai 14 sužeistų ir du žuvę 2016.07.25 11:33 JAV mažiausiai du žmonės žuvo, dar kelios dešimtys buvo sužeista (iš jų 4 – sunkiai) po šaudynių Floridoje, „Club Blu“ naktiniame klube, kuriame vyko vakaras paaugliams. Anot leidinio „The Mirror“, žuvusysis yra 14-metis paauglys. Taip pat pranešama apie susišaudymą rajone šalia šio naktinio klubo. Pasak pareigūnų, ...
  Vokietijoje susisprogdinęs siras – ne sykį bandęs nusižudyti psichopatas islamistas (nuotr. SCANPIX)
  Vokietijoje susisprogdinęs siras – ne sykį bandęs nusižudyti psichopatas islamistas (atnaujinta 15:24) 2016.07.25 10:59 Vokietijos pietiniame Ansbacho mieste susisprogdinęs prieglobsčio ieškotojas, sužeidęs 12 žmonių, tikriausiai buvo religinis ekstremistas, pirmadienį nurodė Bavarijos žemės saugumo tarnybų vadovas. „Mano asmenine nuomone – deja, manau, kad labai tikėtina, jog tai iš tikrųjų islamisto mirtininko ataka“, – naujienų agentūra ...
  Taksi Indijoje (nuotr. SCANPIX)
  Indijoje išprievartauta izraelietė naktį įsėdo į „taksi“ su šešiais vyrais viduje 2016.07.25 10:42 25 metų izraelietę, kaip įtariama, populiariame Šiaurės Indijos Hilamajų kurorte Manalyje išžagino du vyrai, pirmadienį sakė vietos aukšto rango policininkai. Moteris policijai papasakojo, kad anksti sekmadienį buvo užpulta, kai sustabdė, kaip ji manė, taksi ir paprašė nuvežti ją į Keilongo miestelį netoliese, sakė ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Pirmadienis, 2016 m. liepos 25 d.
  Alytus
  +27
  -
  Kaunas
  +26
  -
  Vilnius
  +17
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +24
  -
  Klaipėda
  +25
  -
  Šiauliai
  +16
  4.5 m/s
  Utena
  +26
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +17
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +17

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų