Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Izraelio žvalgybos ministras trečiadienį apkaltino Belgijos lyderius aplaidumu, tinkamai nereagavusius į musulmonų radikalų keliamą grėsmę šalyje, ir tapo antru ministrų kabineto nariu, užsipuolusiu Belgijos valdžią po kruvinų išpuolių Briuselyje.

„Jeigu Belgijoje jie ir toliau valgys šokoladą, mėgausis gyvenimu ir rodysis esantys didieji liberalai ir demokratai, neatsižvelgdami į tą faktą, kad kai kurie ten esantys musulmonai organizuota teroro atakas, jie negalės su jais kovoti“, – sakė Yisraelis Katzas, kalbėdamas visuomeniniam radijui.

Y.Katzas kaltino ne tik Europos lyderius, bet ir JAV prezidentą Baraką Obamą, kad šis kenkia kovai su džihadistų smurtu, nes nenori jo vadinti „islamiškuoju terorizmu“.

„Kai negali įvardinti priešo, negali vadovauti pasaulinei kampanijai“, – sakė jis.

Y.Katzas, kuris taip pat yra transporto ministras ir premjero Benjamino Netanyahu dešiniosios partijos „Likud“ narys, partijoje yra laikomas pagrindiniu jo varžovu.

Jis užėmė griežtą poziciją dėl Izraelį ir palestiniečių teritorijas nuo spalio krečiančios smurto bangos, ragindamas prie kruvinų išpuolių prisidėjusių palestiniečių šeimas išsiųsti į „Hamas“ kontroliuojamą Gazos Ruožą.

REKLAMA

Antradienį kitas „Likud“ narys, mokslo ir technologijų ministras Ofiras Akunis po išpuolių Briuselyje užsipuolė Europą ir apkaltino ją, kad ji ignoruoja „islamo teroro kuopelių“ keliamą pavojų, bet tuo tarpu kritikuoja Izraelį.

„Daugeliui Europoje labiau rūpi užsiimti niekais – Izraelio smerkimu, gaminių žymėjimu ir boikotais, – parašė O.Akunis feisbuke. – Tuo metu kontinento piliečių panosėje išaugo tūkstančiai ekstremistinių islamo teroro kuopelių“.

Tokius komentarus išpeikė Izraelio opozicijos lyderis Isaacas Herzogas, kuris apkaltino O.Akunį, B.Netanyahu sąjungininką, „apgailėtinu cinizmu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Riterių kovos Australijoje (nuotr. SCANPIX)
  Įspūdingas viduramžių kovų čempionatas Australijoje 2016.09.26 22:50 Viduramžių kostiumų ir riterių kovų mėgėjus kviečiame patogiai įsitaisyti ir pasigrožėti nesuvaidintomis tikrų vyrų kovomis. Jos vyko Australijoje, kur dešimtis kilogramų sveriančius šarvus užsidėję vyrai dalyvavo tarptautiniame viduramžių kovų čempionate. Tai ne kadrai iš istorinio filmo, kur gražų vaizdą kuria ...
  Venecijos kanalas (nuotr. SCANPIX)
  Venecija kruizinį laivą pasitiko protestais 2016.09.26 22:46 Vieno gražiausių pasaulio miestų Venecijos gyventojai kartu su aktyvistais šoko į valtis ir laivelius ir bandė užkirsti kelią kruiziniam laivui plaukti pagrindiniu istorinio miesto kanalu. Venecijiečiai bijo, kad milžiniški laivai gali pakenkti ir taip jau pamažu grimztančiam istoriniam, ant vandens pastatytam miestui. ...
  Baltarusiškų rinkimų signalai: į parlamentą pateko keli opozicijos atstovai (nuotr. SCANPIX)
  Baltarusiškų rinkimų signalai: į parlamentą pateko keli opozicijos atstovai 2016.09.26 21:14 Rinkimai Baltarusijoje praėjo beveik nepastebėti. Tokia reakcija į juos nekelia jokios nuostabos. Rugsėjo pradžioje baltarusiai rinko deputatus į valdžios organą, kuris realiai nedaro poveikio šalies politikai. Nuo pat to momento, kai 1996 metais Aleksandras Lukašenka išvaikė tuometinį parlamentą ir surinko naują – ...
  Fidelis Castro (nuotr. SCANPIX)
  Trečią kartą per savaitę paskelbtos Fidelio Castro nuotraukos 2016.09.26 20:19 Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.
  Briuselio policija (nuotr. SCANPIX)
  Belgijoje suimta nukauto džihadisto sesuo 2016.09.26 20:03 Pernai per reidą Belgijoje nukauto džihadisto sesuo suimta ir apkaltina teroristine veikla, pranešė pirmadienį prokuratūra. 20-metė Chaimaa Amghar (Čaima Amgar) buvo suimta Briuselyje Molenbeko rajone rugsėjo 21 dieną, policijai susekus socialiniuose tinkluose žinutes, iš kurių paaiškėjo, kad ji rengėsi „atlikti su teroru ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. rugsėjo 27 d.
  Alytus
  +6
  -
  Kaunas
  +4
  -
  Vilnius
  +7
  -
  Panevėžys
  +6
  -
  Klaipėda
  +6
  -
  Šiauliai
  +4
  -
  Utena
  +8
  -

  Vilnius

  weather value Mostly cloudy
  +7
  weather value Mostly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +7

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų