Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Izraelio žvalgybos ministras trečiadienį apkaltino Belgijos lyderius aplaidumu, tinkamai nereagavusius į musulmonų radikalų keliamą grėsmę šalyje, ir tapo antru ministrų kabineto nariu, užsipuolusiu Belgijos valdžią po kruvinų išpuolių Briuselyje.

„Jeigu Belgijoje jie ir toliau valgys šokoladą, mėgausis gyvenimu ir rodysis esantys didieji liberalai ir demokratai, neatsižvelgdami į tą faktą, kad kai kurie ten esantys musulmonai organizuota teroro atakas, jie negalės su jais kovoti“, – sakė Yisraelis Katzas, kalbėdamas visuomeniniam radijui.

Y.Katzas kaltino ne tik Europos lyderius, bet ir JAV prezidentą Baraką Obamą, kad šis kenkia kovai su džihadistų smurtu, nes nenori jo vadinti „islamiškuoju terorizmu“.

„Kai negali įvardinti priešo, negali vadovauti pasaulinei kampanijai“, – sakė jis.

Y.Katzas, kuris taip pat yra transporto ministras ir premjero Benjamino Netanyahu dešiniosios partijos „Likud“ narys, partijoje yra laikomas pagrindiniu jo varžovu.

Jis užėmė griežtą poziciją dėl Izraelį ir palestiniečių teritorijas nuo spalio krečiančios smurto bangos, ragindamas prie kruvinų išpuolių prisidėjusių palestiniečių šeimas išsiųsti į „Hamas“ kontroliuojamą Gazos Ruožą.

REKLAMA

Antradienį kitas „Likud“ narys, mokslo ir technologijų ministras Ofiras Akunis po išpuolių Briuselyje užsipuolė Europą ir apkaltino ją, kad ji ignoruoja „islamo teroro kuopelių“ keliamą pavojų, bet tuo tarpu kritikuoja Izraelį.

„Daugeliui Europoje labiau rūpi užsiimti niekais – Izraelio smerkimu, gaminių žymėjimu ir boikotais, – parašė O.Akunis feisbuke. – Tuo metu kontinento piliečių panosėje išaugo tūkstančiai ekstremistinių islamo teroro kuopelių“.

Tokius komentarus išpeikė Izraelio opozicijos lyderis Isaacas Herzogas, kuris apkaltino O.Akunį, B.Netanyahu sąjungininką, „apgailėtinu cinizmu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Per Lenkiją ritasi nauja protestų banga (nuotr. SCANPIX)
  Per Lenkiją ritasi nauja protestų banga 2016.10.24 08:31 Lenkijoje sekmadienį šimtai juodai apsirengusių moterų vėl išėjo į miestų gatves protestuoti prieš konservatorių vyriausybės mėginimus sugriežtinti šalyje galiojančius abortų įstatymus, kurie ir taip yra vieni griežčiausių Europoje. Prie Seimo pastato Varšuvoje susirinkusi didelė protestuotojų grupė skandavo: „Mums jau ...
  Euro simbolis (nuotr. Fotolia.com)
  ES paskelbė Belgijai 24 valandų ultimatumą 2016.10.24 07:51 Europos Sąjunga sekmadienį paskelbė Belgijai 24 valandų ultimatumą pareikšti, ar ji gali pritarti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ir perspėjo, kad priešingu atveju teks atšaukti numatomą viršūnių susitikimą dėl šios sutarties. Belgija padarė tikrą gėdą Bendrijai iki šiol negalėdama pritarti CETA sutarčiai, ...
   Kalifornijoje autobusui susidūrus su sunkvežimiu žuvo 13 žmonių, 31 sužeistas (nuotr. SCANPIX)
  Kalifornijoje – kraupi autobuso nelaimė: skaičiuojami žuvusieji 2016.10.24 06:58 Pietų Kalifornijoje 13 žmonių žuvo, o dar 31 buvo sužeistas sekmadienį užsakomojo reiso autobusui susidūrus su sunkvežimiu vienoje didelėje automagistralėje, pranešė pareigūnai. „Manoma, kad autobuse visi miegojo“, – sakė susijaudinęs Kalifornijos kelių policijos vadas Jimas Abele. Jis pareiškė užuojautą aukų, kurios, ...
  Skara (nuotr. Fotolia.com)
  Šveicarijos teismas kaltina darbdavį atleidus moterį už tai, kad ji nuolat ryšėjo skarą 2016.10.23 16:50 Šveicarijos teismas paskelbė nutartį prieš vieną bendrovę, kuri atleido ilgametę darbuotoją už tai, kad ši pradėjo nešioti musulmonišką skarą, ir toks teismo sprendimas yra pirmasis šalyje, sekmadienį pranešė žiniasklaida.
  Sankt Peterburge policija apsupo daugiauaukštį: vyksta „kaukaziečių teroristų“ sulaikymo operacija (nuotr. VK.com)
  Rusijoje nušauti du įtariami „teroristai“ 2016.10.23 16:12 Rusijos saugumo pajėgos Naugarde nukovė du žmones, įtariamus „terorizmu“, sekmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros, cituodamos teisėsaugos šaltinius.


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI

  +3

  Šiauliai

  +5

  Klaipėda

  +3

  Panevėžys

  +2

  Utena

  +5

  Kaunas

  +3

  Vilnius

  +4

  Alytus

  +3
  Vilnius
  2016-10-24 09:50
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Tomas

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų