Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Izraelio žvalgybos ministras trečiadienį apkaltino Belgijos lyderius aplaidumu, tinkamai nereagavusius į musulmonų radikalų keliamą grėsmę šalyje, ir tapo antru ministrų kabineto nariu, užsipuolusiu Belgijos valdžią po kruvinų išpuolių Briuselyje.

„Jeigu Belgijoje jie ir toliau valgys šokoladą, mėgausis gyvenimu ir rodysis esantys didieji liberalai ir demokratai, neatsižvelgdami į tą faktą, kad kai kurie ten esantys musulmonai organizuota teroro atakas, jie negalės su jais kovoti“, – sakė Yisraelis Katzas, kalbėdamas visuomeniniam radijui.

Y.Katzas kaltino ne tik Europos lyderius, bet ir JAV prezidentą Baraką Obamą, kad šis kenkia kovai su džihadistų smurtu, nes nenori jo vadinti „islamiškuoju terorizmu“.

„Kai negali įvardinti priešo, negali vadovauti pasaulinei kampanijai“, – sakė jis.

Y.Katzas, kuris taip pat yra transporto ministras ir premjero Benjamino Netanyahu dešiniosios partijos „Likud“ narys, partijoje yra laikomas pagrindiniu jo varžovu.

Jis užėmė griežtą poziciją dėl Izraelį ir palestiniečių teritorijas nuo spalio krečiančios smurto bangos, ragindamas prie kruvinų išpuolių prisidėjusių palestiniečių šeimas išsiųsti į „Hamas“ kontroliuojamą Gazos Ruožą.

Antradienį kitas „Likud“ narys, mokslo ir technologijų ministras Ofiras Akunis po išpuolių Briuselyje užsipuolė Europą ir apkaltino ją, kad ji ignoruoja „islamo teroro kuopelių“ keliamą pavojų, bet tuo tarpu kritikuoja Izraelį.

„Daugeliui Europoje labiau rūpi užsiimti niekais – Izraelio smerkimu, gaminių žymėjimu ir boikotais, – parašė O.Akunis feisbuke. – Tuo metu kontinento piliečių panosėje išaugo tūkstančiai ekstremistinių islamo teroro kuopelių“.

Tokius komentarus išpeikė Izraelio opozicijos lyderis Isaacas Herzogas, kuris apkaltino O.Akunį, B.Netanyahu sąjungininką, „apgailėtinu cinizmu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Brexit (nuotr. Fotolia.com)
  Europos spauda apie „Brexit“: vadinti tai katastrofa nėra spalvų sutirštinimas Papildyta 18.05 val. 2016.06.26 16:10   Europos spauda šeštadienį skelbė niūrius pranešimus apie Britanijos surengto referendumo, kuriame buvo nubalsuota už šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos („Brexit“), galimus padarinius, perspėdama, kad šis žingsnis bus labai parankus nacionalistams, ir ragindama Bendrijos lyderius deramai atremti šios „akistatos ...
  JAV prezidentas paskelbė, kas jam kelia rūpestį ir kam turi skirti daug dėmesio (nuotr. SCANPIX)
  JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė stichinės nelaimės padėtį 2016.06.26 14:09 Vakarų Virdžinijoje potvynių aukų šeštadienį padaugėjo iki 24, o JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė didelės stichinės padėtį, atverdamas galimybę gauti federalinę pagalbą smarkiausiai nukentėjusiems regionams. Prezidentas „įsakė suteikti federalinę pagalbą, turinčią papildyti valstijos ir vietos atkūrimo pastangas ...
  Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos santykiai (nuotr. SCANPIX)
  Milijonai britų nerimsta: norime pakartotinio balsavimo! (1) 2016.06.26 09:25 Jau per 2 mln. žmonių pasirašė internetinę peticiją, kurioje raginama surengti pakartotinį plebiscitą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos, kai ketvirtadienį vykusį pirmąjį balsavimą nedidele persvara laimėjo europesimistai, šeštadienį rodė oficialus šio kreipimosi tinklalapis. Tos peticijos ...
  Baltarusai darbe pasirodė be rūbų (socialinių tinklų nuotr.)
  Po Aleksandro Lukašenkos pamokymo baltarusai biuruose ėmė dirbti nuogi (2) 2016.06.25 23:10 Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos frazę „kurti ir dirbti“ baltarusai suprato, matyt, taip, kaip patys norėjo suprasti. Po šio valstybės vadovo pamokymo darbuotojai kibo į darbus, rūbus numetę į šoną. Kaip skelbia 42.tu.
  Taivano prezidentė Tsai Ing-wen (nuotr. SCANPIX)
  Kinija nutraukė oficialų bendravimą su Taivanu dėl naujos prezidentės 2016.06.25 19:17 Kinija šeštadienį nutraukė visus ryšius su Taivanu po to, kai naujoji salos valdžia nepripažino minties, kad yra tik „viena Kinija“. Dvišaliai santykiai tarp dviejų pusių yra įtempti nuo sausio, kai Taivane prezidente buvo išrinkta Tsai Ing-wen, kuri naująsias pareigas pradėjo eiti gegužę. Tuomet nutrūko ir aštuonerius ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  EURO 2016

  Sek 06-26 Prancūzija 16 : 00 Airija
  Sek 06-26 Vokietija 19 : 00 Slovakija
  Sek 06-26 Vengrija 22 : 00 Belgija
  Pir 06-27 Italija 19 : 00 Ispanija
  Pir 06-27 Anglija 22 : 00 Islandija


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. birželio 26 d.
  Alytus
  +18
  2.2 m/s
  Kaunas
  +18
  2.2 m/s
  Vilnius
  +19
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +18
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +15
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +17
  2.2 m/s
  Utena
  +19
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Showers and thunderstorms late
  +19
  weather value Showers and thunderstorms late
  Toks jausmas lyg būtų +19

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. birželio 26 d.
  Alytus
  +18
  2.2 m/s
  Kaunas
  +18
  2.2 m/s
  Vilnius
  +19
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +18
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +15
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +17
  2.2 m/s
  Utena
  +19
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Showers and thunderstorms late
  +19
  weather value Showers and thunderstorms late
  Toks jausmas lyg būtų +19
  Į viršų