Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Izraelio žvalgybos ministras trečiadienį apkaltino Belgijos lyderius aplaidumu, tinkamai nereagavusius į musulmonų radikalų keliamą grėsmę šalyje, ir tapo antru ministrų kabineto nariu, užsipuolusiu Belgijos valdžią po kruvinų išpuolių Briuselyje.

„Jeigu Belgijoje jie ir toliau valgys šokoladą, mėgausis gyvenimu ir rodysis esantys didieji liberalai ir demokratai, neatsižvelgdami į tą faktą, kad kai kurie ten esantys musulmonai organizuota teroro atakas, jie negalės su jais kovoti“, – sakė Yisraelis Katzas, kalbėdamas visuomeniniam radijui.

Y.Katzas kaltino ne tik Europos lyderius, bet ir JAV prezidentą Baraką Obamą, kad šis kenkia kovai su džihadistų smurtu, nes nenori jo vadinti „islamiškuoju terorizmu“.

„Kai negali įvardinti priešo, negali vadovauti pasaulinei kampanijai“, – sakė jis.

Y.Katzas, kuris taip pat yra transporto ministras ir premjero Benjamino Netanyahu dešiniosios partijos „Likud“ narys, partijoje yra laikomas pagrindiniu jo varžovu.

Jis užėmė griežtą poziciją dėl Izraelį ir palestiniečių teritorijas nuo spalio krečiančios smurto bangos, ragindamas prie kruvinų išpuolių prisidėjusių palestiniečių šeimas išsiųsti į „Hamas“ kontroliuojamą Gazos Ruožą.

Antradienį kitas „Likud“ narys, mokslo ir technologijų ministras Ofiras Akunis po išpuolių Briuselyje užsipuolė Europą ir apkaltino ją, kad ji ignoruoja „islamo teroro kuopelių“ keliamą pavojų, bet tuo tarpu kritikuoja Izraelį.

„Daugeliui Europoje labiau rūpi užsiimti niekais – Izraelio smerkimu, gaminių žymėjimu ir boikotais, – parašė O.Akunis feisbuke. – Tuo metu kontinento piliečių panosėje išaugo tūkstančiai ekstremistinių islamo teroro kuopelių“.

Tokius komentarus išpeikė Izraelio opozicijos lyderis Isaacas Herzogas, kuris apkaltino O.Akunį, B.Netanyahu sąjungininką, „apgailėtinu cinizmu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Rusijoje sumuštas Vladimiro Putino partijos narys (nuotr. Wikipedia)
  Rusijoje sumuštas Vladimiro Putino partijos narys 2016.05.26 10:58 Rusijoje nuo smurto neapsaugoti net ir Vladimiro Putino partijos „Vieningoji Rusija“ ir parlamento nariai. Pasak „life.ru“ parlamentarą Aleksandrą Sidjakiną savaitgalį sumušė ir apiplėšė poilsiaujant gamtoje metu. Anot šaltinio teisėsaugoje, likus dienai iki pirminių Dūmos rinkimų, kuomet balsuojama už partijos ...
  Krizės laikotarpiu dalis ligonių neteko galimybės pasitikrinti dėl ligos ir pasinaudoti pačiu gydymu (nuotr. SCANPIX)
  Mirtingumas nuo vėžio tiesiogiai siejasi su nedarbu 2016.05.26 10:38 Pasaulinė finansų krizė galėjo nulemti papildomus 500 tūkst. mirties nuo vėžio atvejų 2008-2010 metais, rodo nauja studija, kurios išvadose, paskelbtose ketvirtadienį, sakoma, kad tie pacientai negavo gydymo dėl nedarbo ir išlaidų sveikatos apsaugai mažinimo. Tokie skaičiai buvo gauti ekstrapoliuojant mirties nuo vėžio ...
  JAV prezidentas Barackas Obama (nuotr. SCANPIX)
  Bombarduotojas ir bombarduotasis: JAV ir Japoniją sieja atominis palikimas 2016.05.26 09:27 Japonija ir Jungtinės Valstijos užmezgė vienus patvariausių pasaulyje – kai kas pasakytų, jog stačiai neįtikimus, – santykius, kurie trunka jau septynis dešimtmečius po to, kai amerikiečių atominės bombos nusiaubė Hirošimą ir Nagasakį, pražudydamos 200 tūkst. žmonių. Abi šalys per Antrąjį pasaulinį karą ketverius metus ...
  Edwardas Lucasas: Ar tikrai žengiame į scenarijų, pavaizduotą knygoje „2017-ieji: karas su Rusija“ (nuotr. SCANPIX)
  Edwardas Lucasas: Ar tikrai žengiame į scenarijų, pavaizduotą knygoje „2017-ieji: karas su Rusija“ 2016.05.26 09:21 Mano vanagiškas požiūris į Rusiją daugelio Britanijos vyriausybėje būdavo atmetamas kaip „pamišėliškos Edwardo Lucaso kalbos“. Taigi man buvo įdomu pamatyti naują knygą „2017-ieji: Karas su Rusija“ (2017: War with Russia), kurios autorius – labai aukštas pareigas užėmęs britų dimisijos generolas seras Richardas ...
  Barackas Obama (nuotr. SCANPIX)
  Apsilankymu Hirošimoje Barackas Obama pagerbs karo aukas 2016.05.26 08:17 Baracko Obamos istoriniu šios savaitės apsilankymu Hirošimoje „bus pagerbti visi tie, kurie buvo prarasti Antrajame pasauliniame kare“, trečiadienį sakė pats prezidentas, kelios valandos po to, kai atvyko į Japoniją dalyvauti Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime.
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 26 d.
  Alytus
  +21
  -
  Kaunas
  +21
  -
  Vilnius
  +22
  -
  Panevėžys
  +19
  -
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +20
  2.2 m/s
  Utena
  +22
  -

  Vilnius

  weather value A few clouds
  +22
  weather value A few clouds
  Toks jausmas lyg būtų +9

  Tikkurila namai


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. gegužės 26 d.
  Alytus
  +21
  -
  Kaunas
  +21
  -
  Vilnius
  +22
  -
  Panevėžys
  +19
  -
  Klaipėda
  +14
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +20
  2.2 m/s
  Utena
  +22
  -

  Vilnius

  weather value A few clouds
  +22
  weather value A few clouds
  Toks jausmas lyg būtų +9
  Į viršų