Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Yisraelis Katzas ir Benjaminas Netanyahu (nuotr. SCANPIX)

Izraelio žvalgybos ministras trečiadienį apkaltino Belgijos lyderius aplaidumu, tinkamai nereagavusius į musulmonų radikalų keliamą grėsmę šalyje, ir tapo antru ministrų kabineto nariu, užsipuolusiu Belgijos valdžią po kruvinų išpuolių Briuselyje.

„Jeigu Belgijoje jie ir toliau valgys šokoladą, mėgausis gyvenimu ir rodysis esantys didieji liberalai ir demokratai, neatsižvelgdami į tą faktą, kad kai kurie ten esantys musulmonai organizuota teroro atakas, jie negalės su jais kovoti“, – sakė Yisraelis Katzas, kalbėdamas visuomeniniam radijui.

Y.Katzas kaltino ne tik Europos lyderius, bet ir JAV prezidentą Baraką Obamą, kad šis kenkia kovai su džihadistų smurtu, nes nenori jo vadinti „islamiškuoju terorizmu“.

„Kai negali įvardinti priešo, negali vadovauti pasaulinei kampanijai“, – sakė jis.

Y.Katzas, kuris taip pat yra transporto ministras ir premjero Benjamino Netanyahu dešiniosios partijos „Likud“ narys, partijoje yra laikomas pagrindiniu jo varžovu.

Jis užėmė griežtą poziciją dėl Izraelį ir palestiniečių teritorijas nuo spalio krečiančios smurto bangos, ragindamas prie kruvinų išpuolių prisidėjusių palestiniečių šeimas išsiųsti į „Hamas“ kontroliuojamą Gazos Ruožą.

REKLAMA

Antradienį kitas „Likud“ narys, mokslo ir technologijų ministras Ofiras Akunis po išpuolių Briuselyje užsipuolė Europą ir apkaltino ją, kad ji ignoruoja „islamo teroro kuopelių“ keliamą pavojų, bet tuo tarpu kritikuoja Izraelį.

„Daugeliui Europoje labiau rūpi užsiimti niekais – Izraelio smerkimu, gaminių žymėjimu ir boikotais, – parašė O.Akunis feisbuke. – Tuo metu kontinento piliečių panosėje išaugo tūkstančiai ekstremistinių islamo teroro kuopelių“.

Tokius komentarus išpeikė Izraelio opozicijos lyderis Isaacas Herzogas, kuris apkaltino O.Akunį, B.Netanyahu sąjungininką, „apgailėtinu cinizmu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  JAV valstybės sekretorius Džonas Keris ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas (nuotr. SCANPIX)
  Dėl Sirijos susitarimas tarp JAV ir Rusija nepasiektas 2016.08.27 22:24 Vašingtonas ir Maskva atliko svarbių žingsnių artėdamos prie naujos paliaubų Sirijoje sutarties, bet galutinis susitarimas dar nepasiektas, penktadienį po derybų maratono Ženevoje sakė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. "Šiandien galiu pasakyti, ...
  Ukraina ginkluojasi: išbandė naują raketą (nuotr. tv3.lt)
  Ukraina ginkluojasi: išbandė naują raketą 2016.08.27 21:41 Ukraina siunčia ženklus, kad ji stiprina savo karinius pajėgumus. Pašonėje vykstant Rusijos karinėms pratyboms, jie pristato ir išbando naują raketą. Ugnies žybsnis ir į dangų nuskrieja raketa. Tai, kol kas tik bandymai.
  Paryžiuje vaisiai ir daržovės auginami ant stogų (nuotr. TV3)
  Paryžiuje vaisiai ir daržovės auginami ant stogų 2016.08.27 21:31 Paryžiečiai vėl demonstruoja pasauliui, kad viskas įmanoma. Vis pilnėjančiame mieste jie rado puikų būdą, kaip užsiauginti savo daržovių, vaisių ir gėlių. Paryžiaus simbolis – Eifelio bokštas – pomidorų ar agurkų fone. Nauja fotografijų mada? Ne, tai naujas paryžiečių bandymas užsiimti daržininkyste mieste ant pastatų ...
  Danijoje musulmonų pamaldoms pirmąkart vadovavo moteris (nuotr. SCANPIX)
  Danijoje musulmonų pamaldoms pirmąkart vadovavo moteris 2016.08.27 20:31 Kopenhagoje įvyko pirmąkart vyko moters vadovaujamos penktadieninės musulmoniškos pamaldos, žymėjusios istorinę akimirką „islamiškojo feminizmo“ projekte, turinčiame padėti kovoti su islamofobija. Tačiau kritikai mano, kad šio projekto nepakanka kovojant už moterų teises. Vienoje judrioje Kopenhagos gatvėje esančiame bute ...
  Šiurpiausias žemės drebėjimas Europos istorijoje aukas užklupo 5 ryto (nuotr. Wikipedia)
  Šiurpiausias žemės drebėjimas Europos istorijoje aukas užklupo 5 ryto žuvo dešimtys tūkstančių(1) 2016.08.27 18:39 Italiją praėjusią savaitę sukrėtė požeminiai smūgiai, nusinešę arti 300 žmonių gyvybių. Šalies gyventojai yra pasipiktinę, kad gyvenant seisminėje zonoje valdžia nesugeba pasirūpinti pastatų įtvirtinimu ir saugumu. Šalis turi ilgą kovos su žemės drebėjimais istoriją, o pats galingiausias žemės drebėjimas Europos ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. rugpjūčio 28 d.
  Alytus
  +27
  2.2 m/s
  Kaunas
  +26
  2.2 m/s
  Vilnius
  +26
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +24
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +24
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +23
  2.2 m/s
  Utena
  +25
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Sunshine
  +26
  weather value Sunshine
  Toks jausmas lyg būtų +16

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų