Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Igoris Sergunas, Rusijos vyriausiosios žvalgybos vadas netikėtai numirė būdamas 59 metų, praneša „Interfaks“. Vieno iš svarbiausių pareigų šalyje užimančio žvalgybininko netektį pranešimu savo puslapyje patvirtino ir šalies prezidentas Vladimiras Putinas. Mirties priežastis nėra nurodoma.

Igoris Sergunas GRU vadu – Generalinio štabo vado pavaduotoju buvo paskirtas 2011 gruodžio 26 dieną. Prieš tai pareigas ėjęs Aleksandras Šliachturovas buvo atleistas į atsargą pasiekęs amžiaus karinėje tarnyboje ribą.

2015-ųjų vasarį, per patį karinių veiksmų Ukrainoje įkarštį, buvo priskirtas pulkininko-generolo laipsnis.

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

REKLAMA

Gruodžio 29-ąją buvo paskelbta apie kito aukštas pareigas užėmusio karininko mirtį – Rusijos desantininkų štabo vado Aleksandro Šušukino, kuris, manoma, buvo tiesiogiai atsakingas už Krymo aneksijos veiksmus. Oficialiai įvardinta mirties priežastis – sustojusi širdis.

GRU veikla Ukrainoje

I. Sergunas dar 2014 metais buvo įtrauktas į JAV bei ES sankcijų sąrašus. To priežastis – „aktyvi GRU karininkų veikla Ukrainos rytuose“.

Kijevas ne vieną sykį įrodė GRU dalinių veiklą Ukrainoje. Šiuo metu vyksta baudžiamosios bylos, kurios pagrindiniai veikėjai Aleksandras Aleksandrovas ir Jevgenijus Jerofejevas – GRU karininkai, kartu su savo būriu užpuolę Ukrainos kariuomenės postą šalies šiaurėje, tačiau buvo sužeisti ir suimti, svarstymas. Vyrai kaltinami neteisėtu sienos kirtimu, kontrabanda ir karo veiksmų vykdymu. Suimti vyrai ilgą laiką tikino, kad jie – GRU karininkai, vykdę žvalgybinę misiją. Rusijos kariuomenė „atsiribojo“ nuo jų, teikdama, kad oficialiai jie buvo pasitraukę iš kariuomenės, o į Ukrainą tariamai vyko „savo noru“.

Vakarų ir Ukrainos oficialūs asmenys pabrėžė GRU dalinių esminį indėlį tiek Krymo aneksijos plano įgyvendinime, tiek ir eskaluojant karinius veiksmus Ukrainos rytuose.

REKLAMA
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (3)
  Komentuoti

  Užsienis

  Didžioji Britanija sulaikiusi kvapą laukia teismo sprendimo dėl „Brexit“ (nuotr. SCANPIX)
  Didžioji Britanija sulaikiusi kvapą laukia teismo sprendimo dėl „Brexit“ 2016.10.28 08:41 Aukštasis teismas Belfaste penktadienį paskelbs nutartį dėl Šiaurės Airijos teisės vetuoti Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos. Tai bus pirmoji JK teismo nutartis, susijusi su „Brexit“. Britanijos teismuose vykstant virtinei kitų procesų dėl „Brexit“, šalies politikai ir finansų rinkos nekantriai laukia ...
  Incidentas oro uoste: lėktuve buvo ir kandidatas į JAV viceprezidentus (nuotr. SCANPIX)
  Incidentas oro uoste: lėktuve buvo ir kandidatas į JAV viceprezidentus Žmonės nenukentėjo 2016.10.28 08:09 JAV respublikonų kandidato į viceprezidento postą Mike'o Pence'o kampanijos lėktuvas ketvirtadienį vakare nuslydo nuo tako, leisdamasis Niujorko LaGuardios oro uoste, pranešė jo kampanija. Pranešimų apie nukentėjusius žmones nebuvo. „Jutome, kaip lėktuvas slysta nuo tako, o po to labai staigiai sustojo“ po ...
  Kaip gyvena pats liūdniausias pasaulyje lokys?
  Kaip gyvena pats liūdniausias pasaulyje lokys? 2016.10.27 23:14 Trejų metų poliarinio lokio patelė Pica Guangžu miesto prekybos centre gyvena nuo sausio ir visą šį laiką su komplekso savininkais vyksta kova, kad gyvūnas būtų išlaisvintas. Aktyvistai ne kartą internete platino vaizdo įrašus, kuriuose Pica vaikšto iš kampo į kampą, atrodo sunerimusi ir prislėgta. Dėl to ji buvo ...
  Apple pristatė naujausius produktus (nuotr. SCANPIX)
  „Apple“ atskleidė didžiausias paslaptis (1) 2016.10.27 22:32 Ketvirtadienį vykusiame pristatyme „Apple“ atskleidė didžiausias paslaptis. Kalifornijoje įmonės atstovai pristatė ir „MacBook Pro“. „20 proc. mažesnis už buvusį, sveria beveik pusę svaro mažiau, negu buvęs „MacBook Pro“, – sakė Ph.Shilleris. Plačiajai auditorijai naujovės bus pristatytos iki metų pabaigos.
  Atrado slaptą teroristų tunelį (nuotr. SCANPIX)
  Paviešino naujausius vaizdus iš slaptos teroristų irštvos 2016.10.27 22:16 Kovoms Mosule tik intensyvėjant, ketvirtadienį paviešintos nuotraukos iš požeminio ISIS teroristų tunelio. Slaptame urve greičiausiai slėpėsi kovotojai, kurie galėjo nužudyti dešimtis ar net šimtus žmonių.


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI
  RODYTI ŽEMĖLAPĮ

  +7

  Šiauliai

  +9

  Klaipėda

  +7

  Panevėžys

  +5

  Utena

  +7

  Kaunas

  +5

  Vilnius

  +6

  Alytus

  +5
  Vilnius
  2016-10-28 09:17
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Virginija Krasauskienė

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų