Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Igoris Sergunas, Rusijos vyriausiosios žvalgybos vadas netikėtai numirė būdamas 59 metų, praneša „Interfaks“. Vieno iš svarbiausių pareigų šalyje užimančio žvalgybininko netektį pranešimu savo puslapyje patvirtino ir šalies prezidentas Vladimiras Putinas. Mirties priežastis nėra nurodoma.

Igoris Sergunas GRU vadu – Generalinio štabo vado pavaduotoju buvo paskirtas 2011 gruodžio 26 dieną. Prieš tai pareigas ėjęs Aleksandras Šliachturovas buvo atleistas į atsargą pasiekęs amžiaus karinėje tarnyboje ribą.

2015-ųjų vasarį, per patį karinių veiksmų Ukrainoje įkarštį, buvo priskirtas pulkininko-generolo laipsnis.

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

REKLAMA

Gruodžio 29-ąją buvo paskelbta apie kito aukštas pareigas užėmusio karininko mirtį – Rusijos desantininkų štabo vado Aleksandro Šušukino, kuris, manoma, buvo tiesiogiai atsakingas už Krymo aneksijos veiksmus. Oficialiai įvardinta mirties priežastis – sustojusi širdis.

GRU veikla Ukrainoje

I. Sergunas dar 2014 metais buvo įtrauktas į JAV bei ES sankcijų sąrašus. To priežastis – „aktyvi GRU karininkų veikla Ukrainos rytuose“.

Kijevas ne vieną sykį įrodė GRU dalinių veiklą Ukrainoje. Šiuo metu vyksta baudžiamosios bylos, kurios pagrindiniai veikėjai Aleksandras Aleksandrovas ir Jevgenijus Jerofejevas – GRU karininkai, kartu su savo būriu užpuolę Ukrainos kariuomenės postą šalies šiaurėje, tačiau buvo sužeisti ir suimti, svarstymas. Vyrai kaltinami neteisėtu sienos kirtimu, kontrabanda ir karo veiksmų vykdymu. Suimti vyrai ilgą laiką tikino, kad jie – GRU karininkai, vykdę žvalgybinę misiją. Rusijos kariuomenė „atsiribojo“ nuo jų, teikdama, kad oficialiai jie buvo pasitraukę iš kariuomenės, o į Ukrainą tariamai vyko „savo noru“.

Vakarų ir Ukrainos oficialūs asmenys pabrėžė GRU dalinių esminį indėlį tiek Krymo aneksijos plano įgyvendinime, tiek ir eskaluojant karinius veiksmus Ukrainos rytuose.

REKLAMA
REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (3)
  Komentuoti

  Užsienis

  Filipinų vyriausybė ir komunistų partizanai penktadienį pasirašė neterminuotą paliaubų sutartį (nuotr. SCANPIX)
  Filipinuose įsivyraus taika? 2016.08.26 22:23 Filipinų vyriausybė ir komunistų partizanai penktadienį pasirašė neterminuotą paliaubų sutartį, turinčią paskatinti taikos derybas dėl vieno iš ilgiausiai Azijoje besitęsiančių sukilimų pabaigos. „Šis įvykis – istorinis ir neturintis precedento .... (bet) priešakyje laukia dar daug darbo“, – prezidento Rodrigo Duterte ...
  Šokiruojantys vaizdai iš kalėjimo Filipinuose (nuotr. SCANPIX)
  Košmariški vaizdai iš pavojingiausio kalėjimo: parodė, kaip atrodo iš vidaus Nuotraukos gali šokiruoti 2016.08.26 21:46 Šiame Filipinų kalėjime nenorėtų atsidurti niekas. Nuotraukos, kurios užfiksuotos 2016-ųjų metų liepos mėnesį Maniloje esančiame kalėjime atskleidžia tiesiog kraupią kalinių kasdienybę. Tikras pragaras buvo pastatytas prieš 60 metų. Kalėjime šiuo metu gyvena apie 3800 žmonių. Šiame kalėjime vyrai miega ant cementinių ...
  Trečiasis tiltas per Bosforo sąsiaurį (nuotr. SCANPIX)
  Turkijoje – plačiausias pasaulyje kabantis tiltas 2016.08.26 21:28 Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) penktadienį Stambule atidarė trečiąjį tiltą per Bosforo sąsiaurį, skiriantį Europą ir Aziją. „Pasiruošę?“ – R.T.Erdoganas paklausė vėliavomis mojuojančių žiūrovų minios ir perkirpęs juostelę atidarė plačiausią pasaulyje kabamąjį tiltą.
  Kurdų pajėgos Sirijoje iškovojo skambių pergalių (nuotr. SCANPIX)
  Karas Sirijoje: kurdų pajėgų pažanga Sirijoje pykdo Turkiją (1) 2016.08.26 19:57 Kai Turkijos kariai, neva persekiojantys džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus, ketvirtadienį apšaudė Jungtinių Valstijų palaikomus kurdų kovotojus Sirijoje, analitikai perspėjo, kad Ankaros aljansui su Vakarų šalimis iškilo pavojus. JAV viceprezidentas Joe Bidenas šią savaitę mėgino pagerinti santykius su ...
  Europos Sąjunga (nuotr. Fotolia.com)
  Naujas tikslas – jungtinė ES armija 2016.08.26 19:10  Višegrado ketverto šalių lyderiai, penktadienį susitikę Varšuvoje su Vokietijos kanclere Angela Merkel, paragino Europos Sąjungą įkurti jungtinę bloko armiją. „Turime laikyti saugumą prioritetu – pradėkime nuo bendros Europos armijos įkūrimo“, – dešiniųjų pažiūrų Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas sakė per derybas ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. rugpjūčio 27 d.
  Alytus
  +14
  2.2 m/s
  Kaunas
  +15
  2.2 m/s
  Vilnius
  +14
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +16
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +19
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +16
  4.5 m/s
  Utena
  +14
  2.2 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +14
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +14

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų