Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Igoris Sergunas, Rusijos vyriausiosios žvalgybos vadas netikėtai numirė būdamas 59 metų, praneša „Interfaks“. Vieno iš svarbiausių pareigų šalyje užimančio žvalgybininko netektį pranešimu savo puslapyje patvirtino ir šalies prezidentas Vladimiras Putinas. Mirties priežastis nėra nurodoma.

Igoris Sergunas GRU vadu – Generalinio štabo vado pavaduotoju buvo paskirtas 2011 gruodžio 26 dieną. Prieš tai pareigas ėjęs Aleksandras Šliachturovas buvo atleistas į atsargą pasiekęs amžiaus karinėje tarnyboje ribą.

2015-ųjų vasarį, per patį karinių veiksmų Ukrainoje įkarštį, buvo priskirtas pulkininko-generolo laipsnis.

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Rusijos žvalgybos vadas (nuotr. SCANPIX)

REKLAMA

Gruodžio 29-ąją buvo paskelbta apie kito aukštas pareigas užėmusio karininko mirtį – Rusijos desantininkų štabo vado Aleksandro Šušukino, kuris, manoma, buvo tiesiogiai atsakingas už Krymo aneksijos veiksmus. Oficialiai įvardinta mirties priežastis – sustojusi širdis.

GRU veikla Ukrainoje

I. Sergunas dar 2014 metais buvo įtrauktas į JAV bei ES sankcijų sąrašus. To priežastis – „aktyvi GRU karininkų veikla Ukrainos rytuose“.

Kijevas ne vieną sykį įrodė GRU dalinių veiklą Ukrainoje. Šiuo metu vyksta baudžiamosios bylos, kurios pagrindiniai veikėjai Aleksandras Aleksandrovas ir Jevgenijus Jerofejevas – GRU karininkai, kartu su savo būriu užpuolę Ukrainos kariuomenės postą šalies šiaurėje, tačiau buvo sužeisti ir suimti, svarstymas. Vyrai kaltinami neteisėtu sienos kirtimu, kontrabanda ir karo veiksmų vykdymu. Suimti vyrai ilgą laiką tikino, kad jie – GRU karininkai, vykdę žvalgybinę misiją. Rusijos kariuomenė „atsiribojo“ nuo jų, teikdama, kad oficialiai jie buvo pasitraukę iš kariuomenės, o į Ukrainą tariamai vyko „savo noru“.

Vakarų ir Ukrainos oficialūs asmenys pabrėžė GRU dalinių esminį indėlį tiek Krymo aneksijos plano įgyvendinime, tiek ir eskaluojant karinius veiksmus Ukrainos rytuose.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (4)
  Komentuoti

  Užsienis

  Dar vienas iššūkis Vakarams: Rusija gali apginkluoti Libijos generolą (nuotr. SCANPIX)
  Rusija gali sukelti dar vieną galvos skausmą Vakarams 2017.01.17 12:08 Rusija planuoja apginkluoti Libijos generolą, kuris kovėsi su provakarietiška valdžia Tripolyje, praneša „The Times“. 73 metų Khalifa Hiftaras, kurį JT palaikoma vyriausybė vadina teroristu, praėjusią savaitę buvo nuplukdytas į Rusijos lėktuvnešį Viduržemio jūroje ir ten vykdė derybas su rusais, rašoma leidinyje. Per ...
  Ramūnas Vilpišauskas (nuotr. Fotodiena.lt)
  R.Vilpišauskas. Link kitokios pasaulio (ne)tvarkos? 2017.01.17 12:02 Turbūt vienas pagrindinių praėjusių metų pabaigos ir šių metų pradžios metinių apžvalgų ir prognozių bruožas buvo teiginiai apie pokario pasaulio tvarkos pabaigą ir naujos eros pradžią. Didžiosios Britanijos referendumo rezultatas dėl išstojimo iš ES bei D. Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose ne tik nustebino daugelį ...
  Siaubingus sužalojimus patyręs vyras nori perspėti: cigaretė tiesiog sprogo burnoje (nuotr. Gamintojo)
  Siaubingus sužalojimus patyręs vyras nori perspėti: cigaretė tiesiog sprogo burnoje 2017.01.17 12:01 Amerikietis Andrew Hallas sulaukė didžiulio „Facebook“ vartotojų ir žiniasklaidos dėmesio po to, kai paviešino savo tragiškai pasibaigusį „parūkymą“. Jo įrašas sulaukė įspūdingų 340 tūkst. pasidalijimų ir 54 tūkst. „pamėgimų“. Trijų vaikų tėvas sausio 15-ąją buvo priverstas skubiai važiuoti į ligoninę dėl sprogusios el. ...
  Smurtas muzikos fiestoje: liudininkai su siaubu prisimena šiurpias akimirkas (nuotr. SCANPIX)
  Smurtas muzikos fiestoje: liudininkai su siaubu prisimena šiurpias akimirkas 2017.01.17 10:15 Meksikos Plaja del Karmeno kurorte ankstų pirmadienio rytą įsiplieskus šaudynėms per elektroninės muzikos festivalį žuvo penki žmonės, iš jų vienas – per spūstį panikos apimtų žmonių minioje. Dar 15 žmonių buvo sužeisti per spūstį, kilusią paryčiais, kai mažiausiai vienas asmuo pradėjo šaudyti naktiniame klube „Blue ...
  Belgijos karalienė Mathilde ir buvusi Danijos premjerė Helle Thorning-Schmidt (nuotr. SCANPIX)
  Davose prasideda Pasaulio ekonomikos forumas 2017.01.17 09:44 Antradienį Davose 47-ąjį kartą prasideda iki sausio 20 d. vyksianti kasmetinė Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) sesija, kurioje dalyvaus rekordinis skaičius delegatų – maždaug 3 tūkst., įskaitant kelias dešimtis valstybių ir vyriausybių vadovus, tarptautinių organizacijų vadovus bei garsius visuomenės veikėjus.
  Orai
  RODYTI ŽEMĖLAPĮ
  -8
  Vilnius
  2017-01-17 12:45
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Monika Dapkevičiūtė

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų